Моля за съвети за интервю - H1B и H4.

  • 1 748
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 251
Здравейте, момичета.
Не съм сигурна дали тук трябва да си публикувам темата, но имам няколко въпроса свързани с интервютата за H1b и H4 и ще съм много благодарна ако ми отговорите.
Със съпруга ми след няколко седмици ще ходим на такива интервюта. Аз ще кандидатствам за H4, като придружител на мъжа си. Сега съм бременна, началото на 4-ти месец, почти не ми личи, та се чудим дали трябва да положим усилия, за да го "прикрием", че бях чела едни статии, че американците много се дразнели от такива като нас, които идвали с H1B, раждали деца и оставали.
 Женени сме от 2 год и половина,  имаме доста снимки заедно, но се чудех аз какво трябва да обяснявам защо отивам там. Аз съм юрист в България, между нас казано хич не ме интересува, че ще си зарежа професията и ще бъда домакиня и майка в САЩ, поне в началото, но какво трябва да кажа в консулството, че имам намерение да уча нещо ли, или че отивам да се посветя на мъжа си, защото нали ще крием, че ще имаме дете?
Знам, че въпросите ми са доста объркани, изчетохме доста материали за интервютата и за този тип визи, но исках да попитам някой, който е минал през подобно интервю за повече подробности.
Много ще се радвам ако ми отговорите. Благодаря Ви.

# 1
  • Мнения: 3 537
Аз не съм в чужбина,но съм чувала,че се прави медицинско и се минава на рентген.А нали бременните не трябва да се облъчват. newsm78

# 2
  • Мнения: 251
За този тип визи не се прави медицинско. Това не е зелена карта, просто се ходи на интервю, това е. Но все пак благодаря.

# 3
  • Мнения: 3 537
За този тип визи не се прави медицинско. Това не е зелена карта, просто се ходи на интервю, това е. Но все пак благодаря.
Embarassed

# 4
  • Мнения: 339
Здравей!
Включвам се със прясна информация за тези визи. С мъжът ми ходихме преди 1 месец на такова интервю. Не се тревожи, всичко беше една формалност. И аз носех снимки от преди години, но въобще не се наложи да ги вадя. Просто показахме Approval-а на мъжа ми за визата. Интервюиращата беше мнооого приятна и засмяна, пита го къде ще работи и въпросът с визата му приключи. Мен ме попита нали знам, че с тази виза (аз кандидатствах za H4 като теб) нямам право за работа и аз казах, че ми е ясно. На въпроса какво мисля да правя обаче се оказах неподготвена и казах.....незнам още!  ooooh! Тогава на мен също не ми личеше бременността и не е ставало дума. Не мисля, че има защо да споменаваш, ако не забележи.
Това е от мен, не се притеснявай и успех на интервюто.
Да те питам нещо, което късае и мен - сама ли ще се справяш там или имате познати. Защото аз сега се чудя как ще се справя и т.н. То само да сме ок с бебето, ще се оправят нещата.....
  bouquet  bouquet  bouquet

# 5
  • Мнения: 251
Момичета много Ви благодаря за отговорите.
Моето интервю също ще е на английски, защото знам езика доста добре, а и сме ходили преди години като студенти с J1. Мъжът ми ще работи като програмист, това, което работи и тука, само че в офиса им в Лос Анджелис, а аз само ще се грижа за семейството. Иначе ако вземем визи и заминем ще се оправяме сами, въпреки че мъжът ми твърди, че от неговата фирма ще ни помогнат в началото. Дано да е така. Ние вече две години близо работим за такива визи, обаче миналата година подадоха документи след като се събра квотата, но тази година вече мъжът ми получи "апрувал". За бебето ще му мислим после, дано се справим.  Мъжът ми тази година прекара почти седем месеца разпокъсано в командировки до Лос Анджелис и поне той няма да е на непознато място, защото аз съм била само в Охайо и Ню Йорк. Ще стискаме палци всичко да мине наред.
Аз също си мислех, че трябва да съм максимално точна на интервюто, без отклонения, ама мерси, че и вие ми казахте.

# 6
  • Мнения: 339
Tanya,
вече те имам за нещо като брат по съдба Wink
И моят мъж е програмист и ще пътуваме към Калифорния в края на септември, ако всичко е наред. Само че северна Калифорния Simple Smile
Хайде, да пишеш какво е станало, въпреки че няма причина да ви попречи нещо според мен, след като вече имате approval.
 Hug

Последна редакция: пн, 28 авг 2006, 20:01 от EliMeli

# 7
  • Мнения: 3 367
-изобщо не говори за бебе,ако не те питат изрично бремена ли си ; нямат право на това по закон,зашото е дискриминация;затова -като цяло- НЕДЕИ ДА ГОВОРИш АКО НЕ ТЕ ПИТАТ СПЕЦИАЛНО И ДАВАЙ КРАТКИ И ЯСНИ ОТОГОВОРИ САМО ПО ТЕМАТА.
-кажи че искаш да си гледаш мъжа,да учиш културата им и да зяпаш;това за амаерик.си е съвсем сериозна работа и няма са настояват за какво идваш
-с бебето ще се оправите чудесно,изобщо не се грижи
-на интервю основно е той,ти си багаж дето готви и се усмихва:)тьи че той трябва да е добре подкован,ти си ок ако той мине
***
като дойдете веднага почнете да юркате фимата да вади ГК че това отнема много време и е бая нерви-късащо(при нас 5 години точно и няколко месеца)

споко само,говорете само истината и не повече отколкото ви питат
късмет,
Анна

# 8
  • Мнения: 339
anette1104,
можеш ли да обясниш какво е ГК?
Благодаря предварително
  bouquet

# 9
  • Мнения: 818
Момичета много Ви благодаря за отговорите.
Моето интервю също ще е на английски, защото знам езика доста добре, а и сме ходили преди години като студенти с J1. Мъжът ми ще работи като програмист, това, което работи и тука, само че в офиса им в Лос Анджелис, а аз само ще се грижа за семейството. Иначе ако вземем визи и заминем ще се оправяме сами, въпреки че мъжът ми твърди, че от неговата фирма ще ни помогнат в началото. Дано да е така. Ние вече две години близо работим за такива визи, обаче миналата година подадоха документи след като се събра квотата, но тази година вече мъжът ми получи "апрувал". За бебето ще му мислим после, дано се справим.  Мъжът ми тази година прекара почти седем месеца разпокъсано в командировки до Лос Анджелис и поне той няма да е на непознато място, защото аз съм била само в Охайо и Ню Йорк. Ще стискаме палци всичко да мине наред.
Аз също си мислех, че трябва да съм максимално точна на интервюто, без отклонения, ама мерси, че и вие ми казахте.


Погледни в all.bg/емиграция в САЩ

# 10
  • Мнения: 1 393
anette1104,
можеш ли да обясниш какво е ГК?
Благодаря предварително
  bouquet
Извинявам се за намесата, не съм А1104, но ГК=Green card.
 Peace

# 11
  • Мнения: 339
Благодаря MrsG,  ooooh!
Мислих мислих, а то какво било...., явно нещо не ми се отдава днес  Wink

Леко раждане като му дойде времето Simple Smile
bouquet

# 12
  • Мнения: 994
и още нещо, задължително започнете предварителни преговори с фирмата, където ще работят съпрузите ви за здравната застраховка. не искам да ви плаша, но може и да ви откажат (за съжаление има някои застраховки, които го правят, ако е заварено положнеието). тогава ще ви се налага да раждате и на двете без застраховка и няма да е много евтино. дано да имате късмет със здравните, защото си е голяма разправия, много по-тежък процес отколкото интервюто за виза.

# 13

Цитат
здравейте, много се радвам се попадам на темата. аз не чакам бебе, но въпроса с Н4 визата много ми е наболял по информацията, която аз имам вие няма да имате никакъв проблем щом вече сте женени и мъжете ви имат добре платена работа. моля ви ако имате информация помогнете ми. аз вече имам Н1b. с приятелят ми ще се оженим и той ще кандидатсва за Н4 - мислите ли че имаме шанс като се женим пост фактум. още нещо той има кредит, знаете ли дали това е пречка.
предварително благодаря и желая успех на всички от сърце!

Моля, пиши на кирилица!

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 03:26 от Дивиана

Общи условия

Активация на акаунт