За (работещите) мами в U.S.A.?

  • 780
  • 10
  •   1
Отговори
Всички мами работят! Няма съмнение за това. Въпросът ми е към тези, които трябва да работят и извън къщи. Какви варианти на childcare са работели за вас? В моя случаи, бабите са далече, така че разчитаме на други оптсии. Molya sподелете опит с nannies, au pairs, daycare. Как намирате nannies? Те българки ли са или не?  Ако сте използвали au pairs, това добър опит ли беше за вас и детето? Препоръчвате ли daycare за детса под 3 години?

Gianna

# 1
  • Мнения: 826
Здравей,
аз дадох моите на градина,когато навършиха 3г.До тогава работех от вкъщи и си ги гледах сама.
Работното време на детската е от 6.30-6.30,което ме устройва напълно.Имаме и БГ детегледа4ка,но я ползвам обикновено  за ве4ер като излизаме или когато се налага да работя до късно.
Нея я намерихме 4рез познати,друга алтернатива са агенциите,обявите в пресата и уеб сайтовете.
Градината за деца пд 3г.,не я препоръ4вам,ли4но мое мнение разбира се.Пред нея бих избрала лив-ин провайдер.

# 2
  • Мнения: 384
Абсолютно съм ЗА daycare. Дъщеря ми беше в такъв от 6 месечна, сега вече е в друг, защото тръгна на училище. Много зависи и от самият daycare, нейният беше хубав и аз съм доволна. Беше чисто, научиха я на много неща, в общи линии ако можеш да го плащаш го препоръчвам, защото си е скъпичко.

# 3
В момента точно се отвори място в една от наи-добрите градини в града (обикновено за нея се чака две години!). Там е чисто, жените са добре обучени, учат ги рисуване, азбуката, числата, готвят им, и т.н. Имат и web камери, така че мога да виждам какво правят по всяко време.  Аз, обаче, сум сериозно раздвоена. Страх ме е, че ще се разболява в градината, наи-вече. Освен това ме е страх, че ще вузприеме вредни навитси от други детса. Мисля си: не е ли по-добре детентсе да си е у дома още една година и да има индивидуално насочено внимание?

Между другото, и наи-скупата daycare в U.S.A. е много, много по-евтина от nanny! Така че ако става дума за тсена, няма сумнение, че daycare е по-изгодниат вариант.
Gianna

# 4
  • Мнения: 940
Аууууу ей това страшно ме изкефи с уеб камерите,ей такова място не би ме притеснило чак толкова,ти в кой щат си ?

# 5
  • Мнения: 3 367
значи
-ще се разболява-вярно,но минава и после имат добър имунитет
-вреди навици-не знам за какви градини говорите,но нашето дете се научи да яде само,да си прибира играч1ките,да разва плииииииииииз по 300 пъти, да гушка хора за хай и баи и ред други;като навици съм видяла само добро (храната си я нося аз защото там имам специално мнение)

Ния- 3 месеца с къщи - 3-6м супер готина ясла,но боледува много  - 6м-1.6г една леля американка к гледа няколко деца ; 1=6- до днес-леля пакистанка к гледа 3 деца- след 3- на истинска градина

брат и -до днес е у дома с бг момиче с к се гледат и не е боледувал но взе да му доскучава и на него сам с кака..

ботом лайн-за ясли и градини с 4 ръце!
ако аупайр не шофира-абсурд да са залосетени у дома;ние сме така и не е фън
аз съм била самата аупайр и мога книга да напиша-затова регулирана среда,с много даскалки,има отчетност и пр

Анна

# 6
Mоля ви обяснете повече за вашите резерви за au pair. Ние смятаме да наемем ау паир догодина, когато тругнем на preschool, точно за да я води, прибира, и да се занимава с нея докато ние се приберем.

Какув сувет имате при избора на au pair? За какво трябва да сме внимателни? Бихте ли препоручали au pair от БГ или да турсим от друга страна?

Явно имате опит, и ще сум ви благодарна ако го споделите!
Gianna

# 7
  • Мнения: 3 367
Gianna,
-как и дали шофира
-колко е голяма(много моми са малки,идват да му отживеят,или са хоум сик на 2 седмица и рев-аз не бих си оставила детето на подобна)
-защо иска да дойде тук
-ако е от изто1на европа има риск да остане нелегална или да се ожени на 2 месец и да останете на сухо
**
подобен ареингжмънт е голям ангажимент-този 1овек е 1аст от дома ви,водите го на ваканции и гостита,нямате 2 мин сами като фемили(особено ако е по-малка)
**
ние имаме каинд ъу опеър,но е на 30 и знае коя е..но след година на син ни няма да го държа у дома нито ден пове1е,не го намирам за добре за никого

# 8
Благодаря за мнението! Точно затова реших тази година да не каня ау паир. Според агентсиите, ау паирс не могат да бъдат над 27 години. Първото ми предпочитание е за live-in nanny с повече опит. Ако имате идеи за как да намерим такава БГ жена, пишете директно на моя емаил (ако не искате да публикувате tuka). Ние живэм на място, в което няма много българи.
С наи-добри пожелания,
Gianna

# 9
  • Мнения: 280
I az tyrsia sega nanny ili dobra day care. Sina mi sled den stava na 1 godina. Dosega go ledat babite no ne iskat veche. Ako znaete njakoi koito se intereseva da ni e nanny i e v rajona na Detroit, MI mi pishete

# 10
За детски ясли не знам. По много причини досега сме с nannies, така че с тях имам повече опит. Не знам за вашиа щат, конкретно. Зависи дали търсите БГ жена или не. С БГ жени е сложно. Наи-добре е да намерите позната, роднина, и т.н. Ако сте близо до Чикаго (ние не сме), може и да имате успех. Зависи още и дали имате нужда от live in или live-out (в моя опит американки рядко искат ливе-ин позитсии).

Ако не държите на БГ, наи-добрият съвет, които мога да ви дам, е да се обадите на местна агентсиа. Така намерихме гледачка когато детентсе се роди, и тя беше наи-добрата която съм имала. Ако гледачката се разболee, или не си паснете, например, агентсиата ви изпраща нова. Другото е, че агентсиата вече е направила криминален check на всяка nanny, и едно от изискванията им е nanny-то да има поне една година full-time опит. Има и web sites (craiglist, например) за всеки щат и почти всеки град, но там качеството на гледачките е трудно да се провери.

Ако гледачката не ви трябва full-time, сложете обява в някои от местните colleges. Има много момичета, които търсят почасова работа  между и след класовете си. Често те са в "Early Childhood Education."

Ако имате въпроси за гледачки, може да пишете и на моя емаил. Успех в това трудно решение! И аз все още се чудя за следващата година...
Gianna

Общи условия

Активация на акаунт