Стрии ли са това

  • 667
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
Мили майчета
Днес по корема си забелязах няколко червеникави чертички Не съм имала стрии до сега и не знам дали това не са новоизлюпени такива Няма промяна в структурата на кожата отгоре а просто леко зачервяване
Моля споделете вашия опит и ако започна да ги третирам веднага с контратубекс дали ще се заличат  newsm78
Предварително благодаря Hug

# 1
  • Мнения: 27 524
Най-вероятно да. Така започват. Вземи си хубав препарат за вече появили се стрии. Има превантивни кремове, има и за вече появили се. Мустела например предлагат и двете. Да ти кажа честно, ако трябва да ти излязат стрии, с каквото и да семажеш - пак ще си излязат. Аз не се мазах изобщо с нищо и нямам нито една. Това не означава обаче да не се межаеш. Започвай веднага  Peace

# 2
  • Мнения: 686
Може да са само капилярчета, но за по-сигурно започвай да се мажеш, ако не си го направила вече! За контратубекс нямам отзиви.

# 3
  • Мнения: 5 103
Сигурно са стрии, бори се да не се появят още Peace

# 4
  • Мнения: 743
Започни да мажеш кожата си с по-мазни мазила. Например някое бебешко олио. Аз преди два дни забелязах стрии на гърдите си. Полудях от яд. родих на 15.08 и през цялата си бременост се мажех с олиото на Джонсън. Никъде другаде не се появиха гадовете, само на гърдите и то отдолу. Поне няма да се виждат. Все още са тъмно лилави линийки, но се съмнявам че ще се заличат. Но се мажа упорито.

# 5
  • Мнения: 209
И мен много ме е яд
За сега се мажа с мустела това което е с двойно дествие Казаха ми че другото е подходящо като родя
А уж се мажех редовно но какво да се прави Не се става лесно майка

# 6
  • Мнения: 3 456
Аз пък мисля, че има ефект от мазането. Аз например цяла бременност си мажех корема и нямам нито една стрия там . Гърдите си обаче не ги мажех, защото по принцип съм с малки гърди и си мислех, че там няма да ми се появят, но за съжалени и на двете гърди сега имам стрии. Аз по- скоро си  мисля, че появят ли се веднъж вече с каквото и да ги мажеш няма да се махнат.

Общи условия

Активация на акаунт