Какво прясно мляко давате?

  • 2 271
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Искав вече да давам прясно мляко на детето си ,което е на близо две годинки, но какво?
Това от кутиите може ли или аз да си го варя?

# 1
  • Мнения: 7 640
не давам още в чист вид, а само в кремчета и пр.
Купувам на Мегле- моя близка работеше там и знам, че хигиената е перфектна

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз давам също на Мегле. Много му се услажда на малкия. Wink

# 3
  • Мнения: 5 140
Мегле или Данон.
А също и домашно, но моята госпоЙца като че ли предпочита киселото пред прясното.

# 4
  • Мнения: 1 671
Давам Верея пълномаслено пресно - 3.2%.
Предпочитам го пред Меглето - на Меглето срокът на годност е много дълъг, няколко месеца, което със сигурност означава, че има консерванти в него.

# 5
  • Мнения: 7 640
Давам Верея пълномаслено пресно - 3.2%.
Предпочитам го пред Меглето - на Меглето срокът на годност е много дълъг, няколко месеца, което със сигурност означава, че има консерванти в него.
не е вярно, Меглето е стерилизирано по UHT технология, както и други марки Mr. Green.
Просто го предпочитам, з-то заводът работи предимно за износ за Германия и както казах- знам какво е качеството.
Точно Верията в кутия тетрапак е с удължена трайност, което е много по-съмнително. Щом ти харесва това мляко, вземай по-добре някое от тези - и те са на ОМК

# 6
  • Мнения: 1 671
За плодовите Фибела съм съгласна, но пресното им мляко ми седи някак измито в сравнение с Вереята... Може да е просто навик, но досега не съм имала забелжки към Вереята.

Ох, да не ни скастрят за скрита реклама Mr. Green

Последна редакция: нд, 27 авг 2006, 21:10 от Коала

# 7
  • Мнения: 7 640
ми знам ли що така, като са на едни и същи производители.
Аз само за УХТ-то да кажа исках  Grinning

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Дойдох ваканция в БГ и бях пред същия проблем. Отидох в един голям магазин, видях кои млека са с масленост 3% и нагоре, след това погледнах сроковете на годност и дали съдържат консерванти и така се спрях на Данон. За мое учудване вкусът и консистенцията му са като на нормално прясно краве мляко (бях чела много лоши отзиви за тази марка), пастьоризира се при по-ниска температура, съответно срока на годност е малък.
Преди няколко дни видях едно друго мляко, забравих марката, в пластмасови бутилки специално за деца. Маслеността му е 2 %, но за по-голямо дете не е необходимо висока масленост, обогатено на витамини и калции и също с малък срок на годност.
Не купувам марки с голям срок на годност, дори и да са без консерванти, защото обработката им се извършва при температура 100 градуса и нагоре. Не съм фен на силно термично обработените храни, даже напротив, ако е възможно наблягам на суровите продукти.

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Давам прясно мляко да пие от годинката, поради отказ на всякакво друго  Confused Купувам предимно Млечко- то на Мегле, ако няма в близкия магазин- някакъв вид на Верея.

# 10
  • Мнения: 8 917
Искав вече да давам прясно мляко на детето си ,което е на близо две годинки, но какво?
Това от кутиите може ли или аз да си го варя?
Засега все още не в чист вид - в кремчета и разни такива. Верея / Пършевица Peace

# 11
  • Мнения: 255
Благодаря за отговорите Laughing Незнам дали е неимформираност от моя страна, но изобщо не знам за тази марка Мегле или ми е убягвала досега, но ще пробвам Peace

# 12
  • Мнения: 3 042
Все още давам прясно мляо само в кремчетата и другите подобни - Пършавица 3%.

# 13
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Давам Верея 3%,много е хубаво. Peace

# 14
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Давам от тези в кутия Пършевица,Мегле или Верея. Основно в кремчета и сутрин с корнфлекс на закуска. Млякото винаги го кипвам независимо, че са пастьоризирани.

Общи условия

Активация на акаунт