Всеки път умирам от ужас, когато простирам

  • 6 055
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
Живеем на 5 етаж и простирите ни са от тия, старите, дето са извън балкона-ама как го обясних-и са по 5 въженца едно до друго. вече близо 4 години как простирам там, не можах да свикна с ужаса, който изпитвам всеки път, когато простирам. Знам, че терасата е достатъчно висока, че не мога току-така да падна и всеки път коремът ми е на копче от страх.
Как да го преодолея това усещане? Embarassed

# 1
  • Мнения: 4 651
Като мен - караш мъжа си да ти сложи вътрешен простор Simple Smile
Аз нито от 3 - я етаж успях да свикна, нито 4-та година от 5- я.
Плюсове - по-рядко прането ти става на нищо, защото някой тупал отгоре.
Минуси - искаш да си позяпаш от терасата, а по главата ти се мота пране. Ама за последното и без това време много няма Simple Smile.

# 2
  • Мнения: 5 370
Като мен - караш мъжа си да ти сложи вътрешен простор Simple Smile
Аз нито от 3 - я етаж успях да свикна, нито 4-та година от 5- я.
Плюсове - по-рядко прането ти става на нищо, защото някой тупал отгоре.
Минуси - искаш да си позяпаш от терасата, а по главата ти се мота пране. Ама за последното и без това време много няма Simple Smile.

Над мене няма никой просто....а за вътрешен простор-хм, трябва да го питам как да стане. newsm78

# 3
  • Мнения: 4 651
Ами при мен е "направи си сам" - две железни пръчки с дупки, заварени от късите страни на терасата и въжета за простир през дупките. Не мога да го обясня по-добре. Грозно е доста, но сигурно има и готови неща, които да се сложат с малко пробиване.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 999
Как да го преодолея това усещане? Embarassed

Изобщо не го преодолявай  Naughty Точно ще го преодолееш и ще вземеш да тупнеш от терасата.

Купи си сушилник/от дом. потреби/ и го дръж на терасата или вътре зимата. И е удобно и лесно се простира и не иска толкова щипки и няма да се подлагаш на допълнителен стрес със простирането.

# 5
  • София
  • Мнения: 676
И аз имах същия проблем в старото ни жилище. За съжаление няма как да те успокоя - аз не го преодолях. Мога само да ти дам съвет като простираш, се старай да гледаш основно самото пране и простора, а не надолу. И не се навеждай много навън, все пак по-добре да успееш да простреш по-малко дрехи, отколкото да се притесняваш или не дай се боже да се случи нещо по-лошо. Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 9 826
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=123169.0
Виж тази тема.Ще ти е от полза.Аз живеех на 11 етаж и бях с такъв простор,сега съм на 2 етаж и пак него си ползвам. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Купете си сушилня  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 3 164
Явно и ти страдаш от фобия към височини Rolling Eyes аз не бих простирала от повече от 3-и етаж нагоре, спасението е само вътрешен простор Peace

# 9
  • Мнения: 1 671
Сгъваемият сушилник решава всички проблеми -  и с височината, и с пространството на терасата, а зиме и вътре се ползва

# 10
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
По тераси съм виждала едни много удобни (така ми изглеждат, де). Въжетата са горе, но можеш да свалиш цялата система на ниско ниво и така да простираш или прибираш, а после ги вдигаш нависоко с някакъв вид макари (или де да знам). Така не трябва и на високо да се качваш като простираш  Peace

# 11
  • Мнения: 5 370
По тераси съм виждала едни много удобни (така ми изглеждат, де). Въжетата са горе, но можеш да свалиш цялата система на ниско ниво и така да простираш или прибираш, а после ги вдигаш нависоко с някакъв вид макари (или де да знам). Така не трябва и на високо да се качваш като простираш  Peace
ХА ся де.
Напрао са заинтригувах, ама...дай снимка някаква да видя?
Иначе сгъваем имам, ама само зимата или при дъжд го ползвам....не мжое да събере, примерно, чаршафи. newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 9 826
По тераси съм виждала едни много удобни (така ми изглеждат, де). Въжетата са горе, но можеш да свалиш цялата система на ниско ниво и така да простираш или прибираш, а после ги вдигаш нависоко с някакъв вид макари (или де да знам). Така не трябва и на високо да се качваш като простираш  Peace
ХА ся де.
Напрао са заинтригувах, ама...дай снимка някаква да видя?
Иначе сгъваем имам, ама само зимата или при дъжд го ползвам....не мжое да събере, примерно, чаршафи. newsm78
По-горе ти пуснах линк точно към темата за този тип простори.Погледни го.Има и снимка.

# 13
  • Мнения: 3 880
Аz zа ниЩо на света не бих простирала така на такава височина Embarassed Ние сме на първия етаж и пак не се навеждам над парапета, zаЩото и от първия може да си строШа главата, пък какво остава zа петия Wink
Аz вече осма година полzвам сгъваен суШилник, zаЩото тук не е прието прането да се ветрее на балконите, и ми върШи чудесна работа. Когато е топло и сухо е на балкона, а когато е влажно го слагам в банята до пералнята. Така преz zимата дрехите съхнат по_бърzо, а преz лятото комШиите не гледат какъв цвят гаЩи нося Wink. Има раzлични раzмери и форми според нуждите и големината на семейството. Или преместете въженцата от вътреШната страна, аz не бих се мъчила дълго така. А не иzпускаШ ли дрехи и Щипки долу?

# 14
  • Мнения: 3 164
Простора , описан от Валенцето ми се струва най-удачен Peace следващия у дома ще е точно такъв Grinning

п.п. Валенце, в предната тема си обещала да пуснеш снимка Grinning

Общи условия

Активация на акаунт