Гимнастика след секцио?!?

  • 1 051
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 170
Здравейте, мили мами.
Аз съм поредната отчаяна родила Sad . Качих 26 кг по време на бременността (не питайте как Crazy ) и сега... сещайте се, няма сваляне. Родих секцио, няма усложнения, но все още, като по навик, не смея да се напъна Rolling Eyes . Разгледах темите с гимнастиките (не съм предполагала, че има 1 милион вида Laughing ), но така и не можах да преценя коя е най- подходяща за след секцио.
Моля ви да ме ориентирате. Трябва ми нещо, което е лесно изпълнимо в домашни условия.
Много ви мерси Grinning

# 1
  • Мнения: 1 942
Ами ти кога роди?

# 2
  • Мнения: 1 942
А сега ти излезе лентичката. Ами ако не те боли можеш да почнеш по малко да се раздвижваш. Виж например гимнастиката на Синди Крауфорд, Освен едно упражнение там почти няма натоварване на долната част на коремната стена. Пилатес също е добър избор, нооооооо без въобще да се натоварваш. Почни с малко и увеличавай всеки ден.

# 3
  • Мнения: 649
Два месеца след раждането се върнах във фитнисал С каквото и да се заемеш наблюдавй тялото си - сама ще определиш коя е най-подходящата програма за теб. Бъди умерена.

# 4
  • Мнения: 1 046
Здрасти , честито ти бебче!
И аз съм раждала със секцио, но при мен имаше много голям психо фактор и около 6 месеца не смеех да се назоря, а камо ли да отида във фитнес зала. От около 2 месеца ходя в една възстановителна зала, тренировките са индивидуални, което е супер защото понякога взимам и дребния с мен, когато няма гледач. Започвам с малко каране на колело-около 20 минути и после около 20 минути пилатес, не съм вярвала че може да  има такъв резултат. Отпуснатото тесто, ходещо пред мен се поприбра и при това почти не съм отслабнала само 1-2 кг., но почнах да успявам да влизам в старите си дрехи, е има какво да се желае още , но за 2 месеца съм много доволна от резултата,. Хубавото е че жената която ме тренира е физиотерапевт и знае за какво става въпрос след раждане.
Има филмчета във форума за пилатес и може да си ги дръпнеш, само незнам не трябва ли да изчакаш още поне месец? Всъщност както се чувстваш добре или не според това си определяй натоварването.
Чао и късмет.

# 5
  • Мнения: 1 599
Здрасти и честито!

За мен особено упражнения за корем е рано да правиш.... а и ако целта ти е да отслабнеш с гимнастика жестоко се лъжеш, че ще успееш.... с нея само се стягаш!Така, че консултирай се със специалист за някоя диета (особено ако кърмиш ) и после гимнастика! Аз тренирах (след 6тият месец де) комбинирана гимнастика 6 месеца и никакъв резултат с кантара... отидох на диетолог - и сега съм 49 кг.

Успех

# 6
  • Мнения: 5 103
В края на първият месец правих коремни, веднага след контролния преглед Peace

# 7
  • Мнения: 2 047
   От коремните преси през първите месеци ме болеше коремната стена. Тези на синди ги пробвах и ги правех донякъде, след тях се чувствах доста тонизирана, но без да се пресилвам. Може да пробваш, подходящи са за домашни условия, но и хранителен режим трябва. Само от упражнения няма да отслабнеш.

# 8
  • Мнения: 1 448
След 40-тия ден лекарят ми ПРЕПОРЪЧА да правя коремни преси, за да се заздрави коремната стена, ако се чувстваш добре и  нямаш медицински противопоказания - давай смело  Peace

# 9
  • Мнения: 4 451
В новия брой на сп. "Моето беб и аз" има интервю с Ася Александрова - една журналистка от Дарик радио родила със секцио. Ето какво казва тя: "На втората седмица след раждането отново бях на фитнес, а на третата - на тенис корта."
Аз лично доста се изумих, защото също съм раждала секцио и доста време се страхувах да правя каквито и да било упражнения (то и за това доста дълго си бях с корем ). Предполагам, че е било някаква психологическа бариера.

# 10
  • Мнения: 4 451
И по този повод да ви разкажа две весели случки. На 20-тия ден след раждането ще водя бебо на първа консултация в поликлиниката. Накиприла съм се, бебето в количката и една съседка водя с мен. Оставям я пред поликлиниката да наглежда детето, а аз влязох да видя има ли много хора. А вътре фраш - народ. Едно момиче като ме видя, веднага скочи от пейката, за да ми отстъпи място да седна. Беше ме помислила за бременна.  hahaha Сега ми е смешно, но тогава как ми докривя... 
След още 10-ина дни (т.е. вече месец след раждането) тръгнахме с моя мъж по магазините да си купя дрехи, че моите все още не ми ставаха. Харесах си една рокля и влизам в пробната. Продавачката ме пита: "Става ли ви роклята?" аз и отговарям, че ми е широка, а тя: "Няма нищо де, нали още ще ви расте корема." А на мен ми призля вече, само дето не ревнах и само казах: "Ама аз съм родила преди месец!"  hahaha Последваха едни дълги извинения от страна на продавачката.

# 11
  • Мнения: 1 170
(т.е. вече месец след раждането) тръгнахме с моя мъж по магазините да си купя дрехи, че моите все още не ми ставаха. Харесах си една рокля и влизам в пробната. Продавачката ме пита: "Става ли ви роклята?" аз и отговарям, че ми е широка, а тя: "Няма нищо де, нали още ще ви расте корема." А на мен ми призля вече, само дето не ревнах и само казах: "Ама аз съм родила преди месец!"  hahaha Последваха едни дълги извинения от страна на продавачката.

Сигурна ли си, че не си ме подслушвала докато разказвам случката с мене???? Shocked #Crazy Случи ми се абсолютно същото, направо не мога да повярвам Laughing
Много е депресващо, нали #2gunfire ? Абе сега вече не съм толкова зле, ама...
Преди 2 седмици бях за дрехи и се сещайте- всичко ми седи ужасно, толкова съм безформена... Cry
Nadina , ще го видя този пилатес. А за диетата ще се замисля, винаги трудно съм се въздържала, когато ми се дояде нещо (е, не ми и личеше, де).

# 12
  • Мнения: 743
Ох и аз имам същия проблем. Корема ми се прибира с всеки изминал ден /родих на 15.08./ , но си е един такъв мекичък. А ме е страх да ходя още на фитнес. Но вече не ме боли, не усещам напрежение, така че може и да пробвам някоя и друга преса.
А за смешните истории ето и моята - влизам в един магазин и питам дали имат стягащи колани , а продавачката ме пита " За сега или за след като родите?" , казах че съм родила преди 5 дни, а тя започна да сипе едни извинения. Но все още в магазините ми дават предимство. Има си и добра страна. Wink

Общи условия

Активация на акаунт