Някой знае ли какво означава това?!?

  • 1 603
  • 7
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 239
Туку що си взех резултата от изследването на влагалищния секрет,но нещо не разбирам дали е добър или лош!Моля ви,ако някои има представа от тези неща. нека ми помогне,защото чак утре съм на лекар,а до тогава ще откача!!!

ВЛАГАЛИЩЕН СЕКРЕТ: 1. Изолира се Enterococcus spp. в малко количество. 2. Не се изолира Candida spp. 3. Микроскопски препарат за влагалищна чистота: Нормално количество лактобацили, доста левкоцити /5--10 на поле/, единични кандида клетки. 16. 12. 2004г ===


Предварително благодаря!!!

# 1
  • Мнения: 2 489
Може би ще ти предпишат някакъв кратък курс антибиотици за ентерококите. Лактобацили е нормално да има.
Спокойно, вече си минала 18 седмица и даже и да се наложат антибиотици няма страшно!
Бъди спокойна да утрешния ден!

# 2
  • Мнения: 3 926
Мама е до мен, тя малко ги разбира тези работи Grinning  Според нея нямаш нищо обезпокоително. Най- вероятно няма да се наложи антибиотично лечение. Следи си течението - дали се променя на цвят и мирис и се консултирай с друг лекар, ако не си съгласна да провеждаш медикаментозно лечение Grinning  newsm10

# 3
  • Мнения: 717
Кандидите са гъбички, които е съвсем нормално да ти се появат (има доста написано относно това във форума), повишените левкоцити показват точно това. Моята приятелка беше така като бременна и й предписаха някакви вагинални таблетки. Не се притеснявай.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 239
Момичета много ви благодаря!!!Наистина се поуспокоих!!!
Успех на всички и дано всичко да ни е наред Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 6 522
Така като чета може и да се разминеш с антибиотика, защото ентерококите не са много - може би нещо влагалищно (локално) ще ти предпишат, добре е че имаш лактобацили те са т.нар добри бацили, които поддържат нормална влагалищна флора, лошо е ако ги няма. Ниво на левкоцитите 5-10 мисля, че е нормално при бременност, моите все бяха 7-8.
айде и не се шашкай ами го покажи на доктора ти - той най-добре ще ти каже  Laughing  - лека бременност ти желая !!!

# 6
  • Мнения: 182
Цитат на: Laty
Туку що си взех резултата от изследването на влагалищния секрет,но нещо не разбирам дали е добър или лош!Моля ви,ако някои има представа от тези неща. нека ми помогне,защото чак утре съм на лекар,а до тогава ще откача!!!

ВЛАГАЛИЩЕН СЕКРЕТ: 1. Изолира се Enterococcus spp. в малко количество. 2. Не се изолира Candida spp. 3. Микроскопски препарат за влагалищна чистота: Нормално количество лактобацили, доста левкоцити /5--10 на поле/, единични кандида клетки. 16. 12. 2004г ===


Предварително благодаря!!!


Имаш завишено количество на ЕНТЕРОКОКИ и ще лекувате тях.
В Цибалаб ли я прави, там излизат така резултатите  Sick
Candida нямаш, левкоцитите ти се в повече така,че скоро пак ще ти направят изследване. Боледувала ли си скоро, а може и левкоцитите да са в повече заради Ентерококите . Според мен ще ти предпишат антибиотик или Ampicilin или някай друг от реда на penicilini-те и ще ги излекуваш
Успех  Praynig  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 558
АЗ наскоро съшо имах Ентерококи, които са най- важни в слу4ая- добре е 4е нямаш гъби4ки ( Candida). Мен за ентерококите ми казаха 4е също нормално си ги има, но все пак доктора ми изписа антибиотик Ospamox и вагинални таблетки Полижинакс. Но другата лекарка при която ходя пък каза 4е не е нужен антибиотик.. Аз все пак го изпих защото пове4е вярвам на първия лекар а и все пак съм в 9 месец. Не се тревожи, просто си отиди при доктора и той ще ти каже най добре.Споко и успех!!

Общи условия

Активация на акаунт