Пак въпрос за изолация (външна)

  • 710
  • 3
  •   1
Отговори
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Днес съм много активна, чак досадна сигурно - обаче спорим в къщи и искам да си сверя часовника.
Останало ми е в главата, че за различните типове сгради се използват и различни материали за изолация, примерно за панел - един вид материал, за тухла - друг. Забелязвам също така, че по близките строежи  изолацията на бетонната плоча и колоните е различна (поне видимо) от тази, която слагат върху тухлените стени - значи има резон в мисленето ми. Живо ме интересува действително ли е така, защото нашият блок е с бетонови шайби и колони, т.е. не навсякъде стената е тухлена, има част, която е отлята от бетон и май няма да стане номерът с една и съща изолация от горе до долу, както го мислят съседите и част от роднините ми Confused. Другото, с което ме вбесяват леко вече е, че искат изолацията да се сложи отгоре върху пръсканата мазилка, а аз се съмнявам изобщо, че е възможен такъв вариант; още повече, че хич не съм сигурна в качеството на замазката отдолу - уж изглежда здрава, ама не е. Ето какво се получи само като чукнаха да пробият дупката за въздуховодите на климатика Shocked
 
При това положение най-добре е според мен да се махне замазката до тухла/ бетон или каквото там има отдолу и да се направи изолацията как си трЕбЕ, но повечето са се запънали като магарета на мост. Ясно ми е, че е заради оскъпяването, и на мен ще ми се изпразни джобът и не ми е хич приятен тоя момент, ама как да ги убедя, че евтиният вариант може да ни излезе доста скъпо по-нататък... Уф... не е лесно да си жив, още по-малко пък собственик Rolling Eyes

# 1
# 2
  • София/Перник
  • Мнения: 981
CTramell, понеже ще слагате допълнително изолация - то е достатъчно да е стиропор (EPS) или вата.
А това, че "по близките строежи  изолацията на бетонната плоча и колоните е различна (поне видимо) от тази, която слагат върху тухлените стени" - по бетоновите части слагат XPS, защото го монтират директно в кофража и им спестява после усилията по захващането на изолацията.

Сега, за поставянето на изолацията върху мазилката директно съм чела колкото положителни, толкова и отрицателни мнения. Нямам лично мнение!
По-важно е да хванат изолационните плоскости с дюбели и да направят целия "пакет" от довършителни слоеве!
Наличието на допълнителната мазилка е в + само по здравината на зида. Друго не се сещам...

# 3
  • София
  • Мнения: 4 022
Предното мнение е доста изчерпателно, но и аз да кажа.XPS- a e около 3 пъти по-скъп.Най-много се използва един гръцки на фирмата Фибран, но има мнооого по-добри.Върху тухлени стени си е добре да е EPS.Няма да падне ако се дюбелира добре , отгоре се слага мрежа и се измазва и накрая се боядисва - има различни мазилки- най-новото са някакви силиконови.Отгоре трябва да се сложи и ламарина като козирка , за да не влиза вода, може и да се силиконира .Около прозорците може да обърнете и с XPS, ako не ви достига място при касата на прозореца.

Общи условия

Активация на акаунт