за Бялата диета и изследванията

  • 27 639
  • 19
  •   1
Отговори
Здравейте!
Правих 3 дни бяла диета, за да направя изследването за окултни кръвоизливи и да приключа с профилактичния си преглед. Казаха ми, че не трябва да ям червени храни, вкл. червен пипер, домати и др. Днес ми се обади личния лекар и ми каза, че изследванията ми не са добри. Реших да ги повторя и ако и този път резултата е същия да отида на специалист.
Въпросът ми е: Мога ли да пия кафе и да ям пилешко месо /прочетох в нета, че на една пациентка са и забранили пилешкото месо/.
Аз имам хемороиди след раждането, силно се надявам да е от тях, защото изпитвам панически страх от гастроентеролози и от изследванията, които правят, бъркайки с тръби в гърлото. Дано не ми се наложи.

# 1
  • Мнения: 291
Изследването за окултна кръв е напълно безсмислено и без никаква диагностична стойност. Това е приумица на ненормалния ни здравен министър учил по учебници от миналия век. Изобщо не мисли за това. Кръв в изпражненията може да се намери по много поводи. От неточно спазена диета, като преминеш през кървящи венци и зъбни коронки и стигнеш до хемороиди. Много ми е интересно как твоя личен лекар ще диагностицира нещо по евентуален положителен резултат. Може би ще ти даде направление за диетолог, стоматолог, пулмолог, гастроентеролог, ренгенолог, УНГ и още нещо. Shocked А те от своя страна ще ти назначат серия от изследвания за да изключат всички възможни проблеми. А иначе всяко месо се изключва в бялата диета.

# 2
  • Мнения: 199
синът ми беше на бяла диета миналата година! Ядеше само ориз-бяр, варен, макарони, мляко , бели закуски, това е общо взето...Но мисля, че кафе не бива да се пие!

# 3
  • Мнения: 14 654
аз не би си направила такива изследвания, нито бих се подложила на тази ненормална диета. dago е обяснил чудесно защо. пък и този годишен профилактичен преглед е такава безумица, който иска да се грижи за здравето си, знае какво да прави, но да те задължават и да ти губят времето във висене пред кабинети и разкарване по изследвания- не, благодаря

# 4
  • Мнения: 408
Няма нищо страшно от гастрофиброскопията/така мисля, че се казваше това изследване/. На мен ми правиха такава на  15г. и представи си ходих съвсем сама по лекари Mr. Green след това ти остава единствено лека болка в гърлото за не повече от половин ден. Сега пак се готвя психически за такова изследване и ме е страх по-скоро от резултатите smile3515

# 5
Благодаря ви за успокоителните отговори.
Dago, права си. Аз освен хемороиди, имам и кървящи венци, та не ми мърда 1 месец ходене по лекари. Така че, може и да откажа прегледа при гастроентеролог.  Sick
Малински, моля се всичко при теб да е наред. Praynig
Направо се чудя, възможно ли е да имам кръвоизлив, при условие, че всички кръвни изследвания /на урина също/ са ми перфектни, а нямам и НИКАКВИ оплаквания в "гастроентерологичната" област. newsm78

# 6
Здравейте всички!!!

Искам да ви разкажа за колоноскопия - това е ендоскопско изследване, с което се установява причината за кървене. На мен ми правиха такова изследване преди три дни. Прави се под обща упойка и изобщо не е толкова страшно, колкото изглежда. Не се усеща никаква болка. Но е най-сигурния начин да се установи от какво страдате. На мен ми откриха хемороиди, на на съседката ми по легло в болницата /която имаше същите симптоми като мен/ откриха канцером на ректума. Ето защо не се колебайте да се изследвате!
Успех!
Таня

# 7
  • София
  • Мнения: 109
Здравейте, интересува ме т.нар."бяла диета" за изследване на окултни кръвоизливи. Какво точно може да се яде и какво не?
Знам, че трябва да е без месо, плодове и зеленчуци. Може ориз, картофи, мляко и млечни произведения.
Но може ли да се консумират яйца, грис, бял хляб, чай, кафе, растителни масла, сол, захар, да се приема парацетамол?

Последна редакция: сб, 21 юли 2007, 12:18 от ladye

# 8
  • Мнения: 2 199
Здравейте, интересува ме т.нар."бяла диета" за изследване на окултни кръвоизливи. Какво точно може да се яде и какво не?
Знам, че трябва да е без месо, плодове и зеленчуци. Може ориз, картофи, мляко и млечни произведения.
Но може ли да се консумират яйца, грис, бял хляб, чай, кафе, растителни масла, сол, захар, да се приема парацетамол?


На мама са и препоръчали тази диета искам и аз да знам  Embarassed Може ли някой да поясни какво може и какво не може да се яде? например кафе може ли да се пие?

# 9
  • София
  • Мнения: 192
Никой ли не знае какво трябва да се яде и пие при бялата диета?

# 10
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Никой ли не знае какво трябва да се яде и пие при бялата диета?
Е добре де, по-нагоре има поне два отговора какво трябва да се яде и какво не.
Нищо червено, кафе, никакво месо, чай, зеленчуци, плодове, разни бисквити, кексове и т.н
Общо взето се ограничава до приема на ориз, обикновени бисквити, картофи, бял хляб, сол, захар, солети.

# 11
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Понеже в половината постинги по-горе е изредено какво се яде само искам да подчертая че НЕ БИВА ДА СЕ ПИЕ КАФЕ! Месо също не се яде. Може само бяло пилешко и пуешко, както и бяла риба, но мисля че може да се изкара три дни без месо. Не може също да се пият цветни напитки - кола, сок, чай. Не може зеленчуци, освен картофи.

Притеснена, успех с изследването!

# 12
  • Мнения: 230
Не е ли странно, че са ви препоръчали бяла диета, а не са ви казали, какво включва?

# 13
  • Мнения: 2 199
Не е ли странно, че са ви препоръчали бяла диета, а не са ви казали, какво включва?

Ами на мама не са и казали какво да включва диетата  #2gunfire
Само направи си 3 дена бяла диета!  Tired

# 14
  • Мнения: 230
Не е ли странно, че са ви препоръчали бяла диета, а не са ви казали, какво включва?

Ами на мама не са и казали какво да включва диетата  #2gunfire
Само направи си 3 дена бяла диета!  Tired

Винаги в подобни случаи се чудя, защо допускаме такива неща- та това си е чиста проба несвършена работа! Ако нямаше форми- не знам ....Аз имах такова Джи Пи и го смених, че ми скъса нервите... (Получи се лек оф-топик, но се подразних, докато ви слушах...и това не е само в здравната система, трябва да ставаш спец в различни сфери, защото единственият заинтересован си ти!)

Общи условия

Активация на акаунт