Проблем със съседката и кучето и

  • 1 468
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 052
Искам да ви помоля за съвет, как да постъпя със съседката ми.
Ситуацията е следната:тя е истеричка, с която не може да се говори, защото започва веднага да крещи. Има невротизиран кокер, който пуска по стълбите за разходка без повод, а той подскача и лае.
Моят проблем-тя живее на 2 ет., аз на 4 ет. Няма асансьор, качвам и свалям 11 месечното ми бебе с количката по стълбите сама. Кооперацията е стара, така че това куче представлява реална опастност за мен и детето, да ме спъне и да падна, както съм с количка, чанта и дете.
Помолих я на няколко пъти, а тя ми каза "Аз откъде да знам кога излизате с детето, за да не излизам и аз!", на което онемях от ужас.
Извадих наредбата на Столична община, където е упоменато, как едно животно трябва да се извежда навън. Днес ще и я дам.
Дайде ми съвет, по какъв друг начин мога да я принудя да си връзва проклетото куче докато излиза на разходка.
Искам да добавя, че имах коли в продължение на 13 г., куче което винаги съм водила на повод до парка, и в определени часове дори и там....

# 1
  • Мнения: 520
Според мен , щом имаш наредбата наистина и я дай и и кажи, че ако не се съобразява със законите , ще се обърнеш към съответните органи за съдействие и т.н.

# 2
  • Мнения: 7 914
Директно и казваш, че ако още веднъж видиш кучето без каишка, ще се обърнеш към съответните органи  Peace

Ние си имаме 2 кучета...ама не бих си позволила такова безобразие дори и без забележка Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 8 505
Връчваш и наредбата и:
Директно и казваш, че ако още веднъж видиш кучето без каишка, ще се обърнеш към съответните органи  Peace

# 4
  • Мнения: 1 327
freak_man, не сравнявай двете породи! Кокерите са много тъпички и идобщо не слушат. Според мен и да се обърнеш към съответните органи едва ли ще направят нещо по въпроса  Confused Вземи си една каишка и като видиш кучето само на стълбите просто го прикоткай и го вържи някъде..
аз дъщо живея в стара кооперация и се носим на ръце до 3ти етаж. Във входа имаме едно бездомно куче,  с което всички сме свикнали. Обикновено лежи на средата на стъбите, но като ни види и става и се отмества.. Просто си е до кучето... Знаеш, че и при тях е като при хората - или има акъл или няма

# 5
  • Мнения: 1 052
Проблемът е, че не мога нищо да направя, когато слизам или се качвам, защото в едната ръка имам дете, през рамо чанта, а в другата количката....
Проверих, ще подам жалба, еднократно провинение глоба 20 лв., повторно до 200....трябва да дойде инспекция и да установи нарушение.... Искам ми се нещо по-силно, иначе и това ще сторя... започвам да си мисля, че най-ефективно ще бъде да и тегля един ..... но това хич не е будистко.

# 6
  • Мнения: 8 917
Проблемът е, че не мога нищо да направя, когато слизам или се качвам, защото в едната ръка имам дете, през рамо чанта, а в другата количката....
Проверих, ще подам жалба, еднократно провинение глоба 20 лв., повторно до 200....трябва да дойде инспекция и да установи нарушение.... Искам ми се нещо по-силно, иначе и това ще сторя... започвам да си мисля, че най-ефективно ще бъде да и тегля един ..... но това хич не е будистко.

Ами сплаши я, че след като не разбира от нормални човешки отношения, ще започнеш да отговаряш по нейният начин и не е сигурно,  че на кучето ще му се отрази добре - това го кажи с многозначителна злобна усмивка  Wink

# 7
  • Мнения: 7 474
И при нас е същото , но кучетата са две и се спускат да лаят, а детето го е страх и подскача ooooh! Е, няма оправия и това си е  #Cussing out А да се карам с комшиите просто не ми се иска  Crossing Arms Дано жалбата ти помогне Peace

# 8
  • Мнения: 5 622
Има си правила. И те трябва да се спазват. Ако не, има съответни органи, кък които да се обърнеш  Peace

# 9
Няма никакво значение каква порода е животното и дали тая порода е по-тъпа от оная. Животните са си животни и щом ние сме ги вкарали в малките кутийки наречени апартаменти, то ние сме отговорни за тях и никой друг. Разберете го това нещо. Всеки си носи отговорността от действията!

Аз те съветвам следващия път, когато ти се случи да не говориш нищо, а направо да задействаш закона! А ако случайно наредбата я имаш в електронен вариант, моля те кажи, ще ти пратя моя е-мейл, за да ми я метнеш.... ако не съм много нагла Praynig

Но не бъди крайно отмъстителна, моля те, жената все пак е на доста години. Глобичката всеки път ще е достатъчна.

А и остави будистите да си живеят в Тибет. Ние живеем в Булгаристан.... #2gunfire #Cussing out Sick #2gunfire #2gunfire

# 10
А и забравих да напиша, че аз имам каракачанка. Никой никога нищо не е казвал, с наморник, както си му е ред и директно в парка. Хората не напразно са писали закони Naughty

# 11
  • Мнения: 194
А домоуправител имате ли си?Може би трябва да говориш и с него!Не мога да проумея как така ще си разхожда кучето в стълбището #CrazyДругите съседи какво мислят по въпроса?Едва ли всички са очаровани....Я събери една"група за натиск" и я посетете Twisted Evil

# 12
  • Мнения: 1 052
НАРЕДБА
Във входа сме 8 апартамента, по два на етаж. Псевдо-домоуправителката и разхожда кучета лудата, когато е заета.
Ще пусна жалба, но малко ми е смешно-какви 20 лв.?! Искам нещо по-форсиращо, но май само момчетата ми останаха.... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 13
  • Мнения: 5 370
НАРЕДБА
Във входа сме 8 апартамента, по два на етаж. Псевдо-домоуправителката и разхожда кучета лудата, когато е заета.
Ще пусна жалба, но малко ми е смешно-какви 20 лв.?! Искам нещо по-форсиращо, но май само момчетата ми останаха.... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ако бях аз на тебе-директно щях да я заплаша с почти двуметровия си мъж със святкащи синьосиви очи.
Айде бе, някаква бабета ще ми трови животеца???
Луди ги правя в квартала, само вървя подире им и чакам да почнат да си изхождат домашните изродчета някъде!!!!! #Cussing out

# 14
  • Мнения: 1 052
Шарки, това е проблема-ако я почне, нищо няма да остане от нея.... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт