и аз да си сверя часовника...

  • 576
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Момичета, чета тук-там как се хранят бебетата на нашата възраст (6 месеца и 2 дена), и започвам да се замислям - храним ли се достатъчно. А само преди месец-два пусках тема че ядем много често Embarassed   Laughing
Знам че има подобна тема, но не искам да я разводнявам.
Значи - захранваме се от 5 навършени месеца.Храним се на поискване от както се е родил.
 В момента суче по 5-6 пъти на денонощие, от които 1-2 пъти нощем, хапваме плодово пюре 50 грама преди обяд между две млечни хранения и 50-80-100 грама зеленчуково на обяд или ранния следобяд, пак между 2 млечни хранения. Като че ли му стига, но много рязко направи този преход - съвсем скоро сучеше по 9-10 пъти в денонощието.
Пък и ми се струва че кърмата ми понамалява, явно от това че намалихме броя на храненията.
Преди седмица беше 8,300 и 72 см.

Какво мислите ? Thinking

# 1
  • Мнения: 3 379
Мисля, че си ядете доста добре. Аз също бях пускала тема по въпроса, но се успокоих. Гого яде горе-долу толкова също, дори и по-малко (от твърдата храна), а е на почти 8 месеца. Последният месец е наддал 350 гр и 1.5 см.

Така че спокойно, нямаш място за притеснение.

# 2
  • Мнения: X
Благодаря за успокоителния отговор.
Ти познаваш притесненията на кърмещите майчета - като не можем да измерим по колко изяждат бебетата, все си мислим че ядат малко. Знам че изцеждането не е меродавно, но като цедя преди хранене, събирам около 100-120-максимум 150 мл. кърма, и се чудя той като суче дали изсуква всичко (май не), а 120 мл. по 6 хранения са 720 мл. Това не ми се вижда достатъчно...Та така си мисля и сама си се навивам ...
Пък и тук педиатрите не обръщат много внимание на храненето - щом сме на кърма сме отличници, щом сме почнали захранване правилно сме ОК и повече подробности не обсъждат. А от България все ми дуднат че някъде бъркам.... Ту че го прехранвам, ту че го държа гладен...

# 3
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Mishence
Благодаря за успокоителния отговор.
Ти познаваш притесненията на кърмещите майчета - като не можем да измерим по колко изяждат бебетата, все си мислим че ядат малко. Знам че изцеждането не е меродавно, но като цедя преди хранене, събирам около 100-120-максимум 150 мл. кърма, и се чудя той като суче дали изсуква всичко (май не), а 120 мл. по 6 хранения са 720 мл. Това не ми се вижда достатъчно...Та така си мисля и сама си се навивам ...
Пък и тук педиатрите не обръщат много внимание на храненето - щом сме на кърма сме отличници, щом сме почнали захранване правилно сме ОК и повече подробности не обсъждат. А от България все ми дуднат че някъде бъркам.... Ту че го прехранвам, ту че го държа гладен...


Ама ти след като изцеждаш такова количество преди хранене, бъди сигурна, че произвеждаш доста повече.

Да, знам какво е да се притесняваш яде ли достатъчно, но недей! Ако е добре, весело бебчето, наддава нормално и не плаче, нямаш място за притеснение.

# 4
  • Мнения: 277
Мише и аз изцеждам същото количество преди кърмене, но бебо изсуква със сигурност повече. Ние имаме същите мерки като вашите, а сме на 7.5 месеца. Много добре си се развива детенцето и като гледам на снимката какви хубави бузки има не мисля че е останал гладен. Grinning

# 5
  • Мнения: X
Благодаря ви много, момичета ! Страшно сте бързи !

 Имах нужда от повечко увереност и си знаех че ще я намеря тук !

 Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт