Консултация с ортопед до 4-месечна възраст?

  • 3 084
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Преди няколко дни ми казаха, че е задължителна консултацията с ортопед до 4 месечна възраст на детето. Тъй като нашата "педиатърка" не ми е казала такова нещо някой може ли да каже така ли е и ако е така има ли някакъв закон, където да го пише, за да й го сложа ...
Мерси предварително

# 1
  • Мнения: 111
На мен  педиатърката  ми каза, че задължително се преглеждат всички бебета за луксация  и ни изпрати, когато дъщеря ми беше навършила 1 месец с направление в центъра в Горна баня.За закон, обаче не знам.Успех  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 7 474
Нашия ортопед ми каза,че е добре да се направи прегледа до 1 мес., но педиатрите не считат за нужно да объясняват и дават направления, трябва сама да си искаш или да си платиш ,както стана в моя случай  Peace

# 3
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 077
Преди да родя,един ортопед ми каза да минем през него преди да се приберем в къщи от родилното. Така и не минахме ooooh!. Незнам докога трябва да се прегледа бебето,но мисля скоро да я водя мойта щерка.

# 4
  • Мнения: 305
Аз също знам че до навършване на един месец трябва да се посети ортопед.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Нашата педи ми обясни, че от 2007 год. този преглед ще е задължителен и ще се прави още в родилния дом, но за сега  е само по желание и с/у заплащане.

# 6
  • Мнения: 992
първо да кажа , че закон няма за това , а педиатрите трябва да дават сами направления като бебето стане на месец максимум два, но за съжаление много малко го правят. Второ- да пожелание е, но е почти задължително, кой родител не иска да разбере как са крачетата на бебето и ако има проблем да се хване на време, а не когато прохожда например. И трето не е срещу заплащане , а с направление от педито, но който има възможност и може да си позволи може и да си заплати

# 7
  • София
  • Мнения: 9 855
Доколкото знам,педиатърът не е длъжен да даде направление за ортопед.Нашият ни даде такова по собствено желание и на два месеца водихме беба.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 131
А защо нашто педи каза, че не се полагат направления, въпреки, че ни изпраща, защото ни се разминават гънките на крачетата. newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 9 855
А защо нашто педи каза, че не се полагат направления, въпреки, че ни изпраща, защото ни се разминават гънките на крачетата. newsm78
Най-вероятно защото не му достигат направления.
Колкото за разликата в гънките-не се тревожи,на много деца са така,включително и на моите две деца бяха така.Идете на ортопед за собствено спокойствие-ако има нещо и се "хване"в началото ще бъде по-лесно лечението. Peace

# 10
  • Мнения: 87
Благодаря ви на всичките
По дяволите дори не съм знаела да гледам за разминаване на гънките  Rage
Не знам кога ще ни се оправи здравеопазването след като обърнаха джипитата на монтьори
Нашата дори не си правеше труда да я съблече като малка, докато аз не я изнудих един път.
Да не говорим, че упорито ми иска потребителска такса на всеки преглед.
Само да стане януари месец и я сменям !!!  #2gunfire

# 11
  • София
  • Мнения: 9 855
Атина,каква потребителска такса newsm78,нали за бебе говорим?!Вече нищо не може да ме изненада. #Cussing out

# 12
  • Мнения: 949
Нашата педиатърка каза,че след 6 месец се ходи на ортопед,но аз си го заведох още като стана на месец-месец и половина.
Аз до колкото знам педито е длъжна да даде направление за ортопед,без значение дали се разминават гънките.

# 13
  • Мнения: 6 164
Аз знам, че е до 2-ри и ако сама не си бях поискала направлението, педиатърката изобщо нямаше да се сети да ми го каже... Tired

# 14
  • Варна
  • Мнения: 567
Нашата педиатърка ни изпрати на ортопед, когато бебка навърши един месец. Нищо не сме плащали.

Общи условия

Активация на акаунт