Отговори
  • Мнения: 329
Рядко са лекарите ,които правят изследвания на хормоните на щитовидната жлеза , а по принцип когато не са в норма оказват влияние върху овулацията и попринцип цикъла на една жена.

При мен това беше проблема първият път при забременяването ми.

# 1
  • Мнения: 883
Тези хормони отделно ли се изследват от половите? Как преценява лекаря дали трябва да провери и тях? Или ти поиска да ти ги изследват? Поемат ли се от здравната каса?
Извинявай, че така те засипах с въпроси!  Embarassed Но още не е установено къде се крие моят проблем, та затова...

# 2
  • Мнения: 1 209
изследват се отделно, някои се поемат от касата 4рез направление от АГ- TSH, Ft3, FT4. TAT i MAT се плащат отделно. общо взето това са основните хормони, изследването им е около 50лв.общо. 

# 3
  • Мнения: 883
Благодаря! Не е кой-знае колко голяма сума. За което много се радвам!

# 4
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
dididi, попринцип се изследват при липса на овулация.

# 5
  • Мнения: 3 248
Странно - почти едновременно ми откриха леки хормонални проблеми (всъщност проблема беше само с един хормон - с Т беше.. Thinking) и по това време ми потвърдиха бременността! Rolling Eyes newsm78

# 6
  • Мнения: 9 990
Да, оперирана съм от аденом на млечната жлеза, редовно ми проверяваха и щитовидната.Това-точно преди да забременея с първото си дете.Препоръчаха ми след операцията скорошно забременяване, защото гърди и полова система са пряко свързани/хормони/.Естествено, че им а и случаи, в които макар и с леки хормонални нарушения се стига до бременност.Природа.

# 7
изследват се отделно, някои се поемат от касата 4рез направление от АГ- TSH, Ft3, FT4. TAT i MAT се плащат отделно.

Направлението за изследвания хормоните на щитовидната жлеза се дава не от АГ, а от ендокринолог

# 8
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Нарушена функция на щитовидната жлеза и бременност: http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=190

Функция на щитовидната жлеза и забременяване: http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=133

 Peace

# 9
  • Мнения: 7 718
Уважаеми пациенти, не си обменяйте диагнозите.

# 10
  • Мнения: 329
Никои не обменя диагнози ,а просто споделяме.Нали е точно за това този форум да споделя ме , а не да се правим на компетентни

# 11
  • Мнения: 7 718
Защо не си направиш един скенер на главата? Една жена каза, че една нейна позната умряла по време на раждането от аневризма.
А пък една жаба видяла, че коват вола и тя дигнала крак.

# 12
  • Мнения: 1 209
изследват се отделно, някои се поемат от касата 4рез направление от АГ- TSH, Ft3, FT4. TAT i MAT се плащат отделно.

Направлението за изследвания хормоните на щитовидната жлеза се дава не от АГ, а от ендокринолог

според зависи, при мен беше от АГ, но той е и ендокринолог, но предполагам, 4е в общия слу4ай си права. има логика, тъй 4е извинявам се ако съм подвела някой.

# 13
  • Мнения: 329
Слушаи Lali ако скучаеш и няма какво да правиш и си решила да се заяждаш ,моля заповядаи ,но това е присъщо на човек с ниско ниво на интелигентност.Ти сама си направи извода.
А накрая една патка мислила,мислила и накрая се удавила.

# 14
  • Мнения: 1 416
Без размяна на диагнози, бих казала, че ако има съмнения, лекарят ти наистина е логично да назначи изследване на хормоните на щитовидната жлеза.
Ще ти поемат от здравната каса три с направлението - Т3, Т4, TSH. А TAT и MAT се изследват само, ако ендокринологът иска да докаже диагноза тиреотоксикоза. Те са антитела, които секретита жлезата, не - хормони. Не знам за кой път го обяснявам...  Rolling Eyes
Аз страдам от тиреотоксикоза и заради нея имах много нередовна менструация. Забременях напълно случайно, ако съзнателно съм правила бебе, сигурно щях да имам проблеми, да ми правят изследвания, да се окаже, че я имам овулация, а нямам... Ирония на съдбата обаче, бременността ми беше изненадваща...

Бърборана,
Не се самонавивай, говори с лекаря си и нека той прецени имаш ли нужда от проверка на щитовидната жлеза. Дори да се окажеш с хормонален дисбаланс, и това е поправимо...  Peace
Желая успех на теб и на всички момичета, които мечтаят за детенце...  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт