Въпрос относно планово секцио с местна упойка ?

  • 3 421
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Обръщам се към раждалите мами със секцио с местна упойка Peace.
Искам да ви попитам какво е усещането по време на упойката и операцията - и от физическа и от психологическа гледна точка ?
Не се ли притеснявахте от това, че всичко ще чувате, че ще си мислите кога всичко ще свърши и т.н.

Последна редакция: чт, 24 авг 2006, 16:42 от ani_78

# 1
  • Варна
  • Мнения: 199
На мен също ми предстои раждане и както изглежда за сега (по прогнозите на лекарката ми) ще се наложи да бъде със секцио. Така че и аз с интерес ще следя темата  preggo

# 2
  • Мнения: 959
Никога до сега не съм чувала да има секцио с местна упокойка.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 826
Никога до сега не съм чувала да има секцио с местна упокойка.
Може би момичетата имат предвид спиналната упойка,която се слага м/у гръбначните прешлени.ако става въпрос за нея аз родих второто си дете така .Няма нищо страшно,стига анестезиолога да е добър. Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 199
под местна упойка ani_78 най-вероятно е имала предвид спинална или епидурална, защото знам че и 2-те освен при нормалното раждане се използват и при секциото, и 2-те обезболяват само от кръста надолу, като жената си остава в пълно съзнание.

# 5
  • Мнения: 1 029
През цялото време на бременността бях настроена за нормално раждане, но в крайна сметка се наложи секцио по спешност и в последния момент трябваше да реша дали да бъда с пълна или спинална упойка. Тъй като съм голямо шубе ми се струваше ужасяващо да съм в пълно съзнание и да чувам и виждам какво правят през цялото време и затова бях на път да избера пълната упойка.  Но се съветвах с анестезиолога и той ме убеди в предимствата на спиналната упойка и така и родих. Всичко мина толкова бързо и неусетно като на сън, че много от нещата вече дори не си ги спомням. Много е важно да е добър анестезиологът, а за да се преодолее страха е много съществено отношението на целия екип. При мен поне беше така -  през цялото време анестезиолозите ми говориха, расмиваха ме, обясняваха ми във всеки един момент какво ще почувствам, колко ще трае и т.н., та дори ми пуснаха и музика и течеше голяма забава (поне за тях  Laughing) А аз през цялото време бях втренчена в часовника на стената, за да видя в колко часа ще се появи на бял свят детенцето ми. Grinning
После е малко по-странно усещането, когато спре действието на упойката, но в никакъв случай не е нещо страшно и непоносимо. Раздвижването е много важно за по-бързото възстановяване и трябва болката да се преодолее постепенно с повече упорство.
В крайна сметка всичко минава и се забравя, така че не го мислете толкова и не се страхувайте.  На всички, на които им предстои раждане със секцио пожелавам успех!

# 6
  • Мнения: 14 654
моето секцио беше със спинална упойка. поставя се в гръбначния стълб:лягаш на една страна и се изгърбваш като котка, самото бодване с иглата не го усетих изобщо, усетих нещо като лек и неприятен натиск, когато вкарваха самата течност и ме предупредиха да не помръдвам. действието и е много бързо, не усещаш краката и тялото си до под гърдите.усещаш само тежест. на мен ми се гадеше от упойката и повърнах по време на операцията. през цялото време анестезиоложката и сестрата разговаряха с мен и ме държаха будна, понеже ми се доспа много, чувах какво си говорят лекарите, но не чух нито един медицински термин, само главният лекар псуваше асистента си през цялото време и накрая каза: "дай, дай бързо да шия.."
бебето ще го видиш веднага и ако всичко е наред веднага ще ти дадат да го гушнеш

# 7
  • Мнения: 7 640
под местна имаш предвид спинална/епидурална упойка.
Няма от какво да се безпокоиш Peace

# 8
  • Мнения: 416
Аз родих секцио със спинална упойка. Поставянето на упойката въобще не е страшно, почти не го усетих.

Ами аз нямах търпение да си видя бебето и бях с много положителна нагласа, а и екипът, и анестезиоложката бяха много мили. На мен ми вляха със система малко успокоително, за да не ми става лошо. Поговори за това с лекари, защото ако ти става лошо от инжекции и такива интервенции, няма да е лошо малко да ти притъпят емоциите.

Въобще не усещаш  рязането, но когато вадят бебето, чувството е много странно.  Grinning
Не се усеща болка, а чувството е сякаш изтръгват нещо много дълбоко от теб. После ми го дадоха веднага да го прегърна и целуна. Това беше на фона на приятна музика.

Следва шев и кройки и това е в общи линии. Сега смятам пак да родя по същия начин.

# 9
  • Мнения: 1 949
Не се притеснявай, най-много да чуеш някоя болнична клюка Laughing Важните неща, свързани с операцията, толкова тихо си ги приказват, че и да се напрягаш, няма да ги чуеш. Така и не чух тракането на инструменти. Синалната упойка ми я слоиха в седнало положение, като ме накараха да се изгърбя назад и да не мърдам. За всеки случай една сестра ми "гушна" главата... После ми помогнаха да легна. В началото ме беше страх да ме почнат да ме режат преди да ме е хванала упойката. Даже казах на доктора по едно време, че още не ме е хванала и ако иска мога да си мръдна пръстите на краката.  Embarassed Той и асистентката му ми се "посмяха" и той ми каза да си ги мърдам докато мога  Laughing А после питах сестрата, дето ми беше до главата дали са ме срязали и тя каза "отдавна"...

Абе на зъболекар е по-гадно  Sick  Mr. Green

Леко раждане и да се похвалиш скоро  Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 592
Аз също родих със спинална.Първоначално изживях голям стрес ( за първи път бях в болница,камо ли операционна) и аз като теб си мислех как ли ще го преживея да ги слушам какво си говорят,да чуя СКАЛПЕЛ и тем подобни неща.НИЩО ПОДОБНО.Изобщо не разбрах кога е почнала операцията и тъкмо се чудех защо се мотаят,като ми казаха,че след мъничко ще извадят бебето.Така,че няма защо да се притесняваш ,те си знаят работата.Успех

# 11
  • Мнения: 743
Аз също родих секцио със спинална анестезия. Не е никак болезнено, а аз съм толкова страхлива. Самата операция не се усеща като болка. Но се усеща че те правят нещо. Евентуално може да ти прилошее при някои неща които се правят - все пак ти се бърка из вътрешностите. Но не е нищо толкова лошо или страшно. Пак казвам, че съм голяма страхливка. Много е важно да мислиш за момента , в който ще видиш бебока. Това ще те успокоява и зарежда с положителна емоция. Наистина важно е анестезиолога да е професионалист и да ти направи упойката възможно най-внимателно. Но тези хора шправят това по цял ден, така че можеш да им се довериш напълно. Аз раждах в Шейново. Оперира ме д-р Богословова - невероятна жена и професионалист. Много съм й благодарна за вниманието и грижите и перфектната работа. Също така и на анестезиолога ми - Дидо Янакиев.
Успех и не се плаши - предстои ти най-прекрасния момент от живота ти - а именно даването на живот.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 145
 ДА бях притеснена какво ще усещам и много изнервена.
Бях сигурна, че усещам болка въпреки упойката и си го казах. Изчакаха ме още 5 мин. и пак извиках "боли меее" като ме докоснаха. Казаха ми да си дигна крака - не успях. И тогава ми дадоха успокоително. Позадремала съм Wink Събудих се като ме шиеха и нищо не усещах.
Едва ли ще оставят докторите някой да страда и да го боли, макар че при мен проблема явно беше психологически.
Безпроблемно раждане!

# 13
  • Мнения: 4 621
Аз родих секцио със спинална упойка. Единственото което усещаш е, че нещо ти правят, но няма болка или неприятно чувство. Бебето го изваждат много бързо и докато се усетиш вече си мама, можеш да си целунеш рожбата. И аз като всички се бях притеснила в началото, но няма нищо страшно - всичко монава много бързо и леко Peace

# 14
Родих секцио но не със спинална упойка, която се поставя между 3 и 4 -ия прешлен ,а с пълна анестезия, нищо не усетих но излзизането от упойката беенепрятно за мен имих чувството че се задушавам и не мога да дишам самостоятелно.Но слава Богу всичко мина добре.

Общи условия

Активация на акаунт