Как се правят картофени кюфтета с топено сирене?

  • 5 021
  • 3
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
        Често си ги вземам за обяд, като съм на работа, много са вкусни, ама не върви да питам персонала в заведението каква е тайната на рецептата, нали Wink

Някой знае ли рецептата на това вкусно ястие?

# 1
  • Мнения: 1 352
Взех го от друг форум, да не ми се сърди някой ако си познае рецептата Rolling Eyes.

Картофени кюфтета с чеснов сос

Продукти:1кг картофи,300г сирене,200г топено сирене,4 яйца,галета,магданоз,1/2 връзка пресен лук,олио за пържене,сол
За соса:майонеза,кисело мляко,малко горчица и чесън на вкус

Приготвяне:Картофите се варят и се пасират със сиренето, магданоза, ситно нарязания лук и солта. От сместта се приготвят кюфтенца, в които се слага парченце топено сирене. Кюфтенцата се панират в яйцата и галетата и се пържат. Поднасят се поляти със сос и е препоръчително да се ядат топли.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Ауууу... Мариетка, това звучи убийствено направо.....копвам..... ттттенк ю!  bouquet

# 3
  • Мнения: 491
На мен никак не ми върви с картофените кюфтета. Обожавам ги и съм изкрънкала уроци от всичките си приятелки, които все твърдят , че е лесно да се правят. Ама не! Или ми се разпадат, или панировката се отделя, абе все не се получават Sad  Та тези с топено сиренце ми изглеждат още по-вкусни, ама нещо не събирам смелост да се пробвам. А колежката ми ги прави и с кисели краставички, добавени към смачканите картофи.

Общи условия

Активация на акаунт