Давате ли вода на кърмено бебе?

  • 2 727
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 324
Здравейте мами!
Искам да ви попитам дали давате вода на бебчо като е на кърма. Моя бебо е на 36 дни и още има жълтеница. Педито каза да го наливаме с подсладена вода или глюкоза - около 250 мл. Но като му давам вода после яде по-малко и започна да се изморява по-бързо и да заспива.

# 1
  • Мнения: 748
не. няма нужда от вода.
ето малко статии от библиотеката на форум Кърмене и захранване на бебетата:
Кърмене и бебешка жълтеница
Кърмене и жълтеница
Жълтеницата
 Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Давам, но не пие. В началото пиеше, но след ядене - после спря. Не давай преди ядене - как да яде после с подут стомах.

# 3
  • Мнения: 8 505
Давах и вода,но неподсладена.Пиеше я.Ако не я беше искала,нямаше да я натискам насила.

# 4
  • Мнения: 6 390
Не съм давала вода докато кърмех  Peace

# 5
  • Мнения: 1 793
Когато кърмех въобще не давах вода на детето си. Да не говорим пък за подсладена  Shocked Няма нужда от вода, защото всичко си набавя от кърмата.

# 6
  • Мнения: 10 514
Пробвах няколко пъти като стана топло, но отказваше. Вече сме на АМ и пие доста вода.

# 7
  • Мнения: 14 133
Давах. Моят дребосък много обича вода, а и аз съм за примането навода, независимо, че се кърми. Като внимавах да не е непосредствено преди храненето и след него. Естествено, че няма да яде с от вода подуто стомахче. За мен водата достатъчно необходима за организма, че да лишаваме бебчетата от нея, особено в топлите и горещите дни.

# 8
  • Мнения: 619
не,няма нужда,има достатъчно вода в кърмата.
когато му даваш да суче колкото и когато иска,всичко си е ОК.
и жаждата си утолява детенцето,и глада.
казвам ти го от личен опит,понеже не давам вода колкото и да е горещо,а бебето ми се чувства перфектно.
можеш да прочетеш в библиотеката на кърмаческия форум както са те упътили.

# 9
  • София
  • Мнения: 508
Винаги съм предлагала вода, но много рядко я пие. Сега вече сме изцяло на АМ и пак не иска да пие вода

# 10
  • Мнения: 8 917
Давах и вода,но неподсладена.Пиеше я.Ако не я беше искала,нямаше да я натискам насила.

Давала съм Peace

# 11
  • Мнения: 949
Давам, но не пие. В началото пиеше, но след ядене - после спря. Не давай преди ядене - как да яде после с подут стомах.
Peace

# 12
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
да и аз давам вода. То в тези жеги е нечовешко ако не даваш.

# 13
  • Мнения: 35 891
давах, ама не пиеше Simple Smile

# 14
  • Мнения: 380
Не давам, но и той не иска. Кърмя го на поискване. Тук педиатрите ни казват,че няма нужда да даваме тъй като кърмата е над 80% вода. Вода се предлага когато започне захранването.

да и аз давам вода. То в тези жеги е нечовешко ако не даваш.
Ми сигурно сме извънземни, а не човеци Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт