Два въпроса с няколко подвъпросчета.

  • 660
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 421
  Първо да се извиня, че не можах да измисля по-коректно заглавие на темата.
  Малко предисловие и после въпросите - преди два месеца се преместихме в нова квартира(сигурно доста знаят, ама аз съм си с голяма уста Laughing). Едната стая е с тераса. Вратата към тази тераса въобще не се затваря, само я притваряме(и бравата е развалена и цялата врата се е изметнала и въобще не приляга хубаво). Няма да казвам къде ни е точно адреса, че сме супер подходящи за крадци Sad. Лошото е, че това като наемахме квартирата пък въобще не сме го забелязали.
 Първият ми въпрос (и подвъпросите естествено) е - Как може да се оправи тази врата(т.е. две врати, които се затварят самостоятелно)? Трябва ли да я носим на дърводелец(и въобще има ли смисъл) или дърводелецът трябва да дойде в къщи? И ако трябва да се купува нова врата, колко ли ще струва?
 Вторият ми въпрос е - Това според вас на кого е задължение  - на нас или на хазаите(финансовата страна на въпроса)?

 Категорично трябва да се оправи, защото малко да захладнее и стаята няма да може да се отопли въобще, да не говорим, че при силен вятър може и да се отвори вратата.
  Да добавя, че и при прозорците положението е лошо, но там ще се уплътнят и ще закърпим положението.
 
   
 

# 1
  • Мнения: 1 937
Предполагам сте сключили договор за наем. Какво пише там?

# 2
Обърни се към дърводелец.
Необходимо е вратите да се "прогонят" така се нарича изправянето и възстановяването им. Нормално е да ти излезе между 50 и 70 лв. на врата в зависимост от състоянието й.
Тези услуги се извършват на място, т.е. у вас.
Не мисля, че имаш основание да имаш претенции към хазяите при положение, че от два месеца живеете там и не сте уточнили въпроса до сега.
Желая ти успех

# 3
  • София
  • Мнения: 3 421
 В договора - сметки и нормалното поддържане на жилището. Ама да сменям дограма според мен не влиза в нормалното поддържане на жилището от квартиранти.
 Боядисахме с латекс, мъжът ми оправи всички контакти, осветителни тела, батериите в банята, оправя щорите. Това ми се струва нормално.
Ама сега аз смятам, че хазаите трябва да си платят ремонта(или новата врата), защото това е било така и преди нашето пристигане. А моят мъж е готов всичко той да плати само и само да не се разправя.

Обърни се към дърводелец.
Необходимо е вратите да се "прогонят" така се нарича изправянето и възстановяването им. Нормално е да ти излезе между 50 и 70 лв. на врата в зависимост от състоянието й.
Тези услуги се извършват на място, т.е. у вас.
Не мисля, че имаш основание да имаш претенции към хазяите при положение, че от два месеца живеете там и не сте уточнили въпроса до сега.
Желая ти успех

Благодаря за информацията! Някой ми беше казал, че в Метро имало врати за тераси и по 80 лева. Ако е така няма смисъл да се занимавам с ремонти май...
Ние сме им казали още в началото за този проблем, но те си правят оглушки, а ние не настоявахме кой знае колко упорито(щото нали да не сме нахални). Но сега съм решила вече да нахалствам.

# 4
  • Мнения: 4 300
Най евтния вариант- уплътнение на вратата и райбер ( или друга измайсторена заключалка). Най правилния- хазяина купува нова врата, вие я монтирате.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
Поддръжка на апартамента от този вид би трябвало да е за сметка на наемодателя, защото остава трайно в негова полза.

А пък е най-добре дърводелец на място да ви оправи вратата, не е толкова сложно.

Общи условия

Активация на акаунт