Бързо предястие с патладжан

  • 6 457
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 708
Нарязвате патладжана на филийки и го осолявате.Оставяте го така около 20 минути и след това го измивате.
Нареждате филийките в намазнена тавичка,върху всяко парче слагате сирене,подправки каквито обичате,резенчета домат и печете в загрята фурна около 15 минути.
Поръсвате с кашкавал и оставяте още 5 минути.
Да ви е сладко!

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ще пробвам, че изглежда божествено  Peace

мерси за резептичката   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 974
Изглежда страхотно Hug
Ще я пробвам непременно  bouquet


П.С. а да си пробвала  бял патладжан ....дали има разлика във вкуса newsm78

# 3
  • Мнения: 1 708
Изглежда страхотно Hug
Ще я пробвам непременно  bouquet


П.С. а да си пробвала  бял патладжан ....дали има разлика във вкуса newsm78


Не съм,снощи го измислих,но сигурно ще е хубаво!

# 4
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
мерси, добре ли се изпи4а патладжана за това време, само олио ли слагаш? или малко водица?

# 5
  • Мнения: 465
Останал ми е един голям патладжан и ще пробвам точно това предястие..Благодаря Wink

# 6
  • Мнения: 7 474
 Crazy Много обичам патладжани , ще пробвам   bouquet

# 7
  • Мнения: 5 140
И аз ще го пробвам, дояли са ми се патладжани и тъкмо се чудих как да ги направя.

# 8
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Снежи,доколкото разбирам патладжана не го изпържваш предварително.Правих скоро нещо подобно само че филийките патладжан ги залях с доматен сос(с лук,чесън и магданоз),но на мъжа ми не му хареса.Друго си било като са изпържени,ама не пита в таз жега на кой му се виси до котлона. Laughing

# 9
  • Мнения: 1 708
мерси, добре ли се изпи4а патладжана за това време, само олио ли слагаш? или малко водица?


Да добре се изпича!Само олио слагам и е необходимо да омекне само!

# 10
  • Мнения: 399
Ще я пробвам тези дни непременно. Но имам въпрос към Anim: какви са тези бели патладжани? Не съм виждала по пазарите. Пак съм изостанала  #2gunfire

# 11
  • Мнения: 1 708
Ще я пробвам тези дни непременно. Но имам въпрос към Anim: какви са тези бели патладжани? Не съм виждала по пазарите. Пак съм изостанала  #2gunfire


Те не горчат и са много хубави.Яла съм такива домашни!

# 12
  • Мнения: 7 914
sneji_ , браво за рецептата...направих ги и са страхотни...смятам следващия път  да експерементирам с моцарела и за мъЖо с малко саламче!  chef

Общи условия

Активация на акаунт