Цифров фотоапарт

  • 694
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 522
Чакам препоръките ви за цифров фотоапарат.Нещо не много скъпо, не и от най - ефтините.Нещо средно...

# 1
  • Мнения: 104
SONY DSC-S600. Peace
Цената му е 350лв. без карта и зарядно.

# 2
  • Мнения: 339
Sony-купуван е отдавна и нямам представа как е като цена, но определено си стува каквато и да е тя Peace

# 3
  • Мнения: 108
Купи си само Сони!Когато купуваш техника не се скъпи!Преди 2 години си купихме фотоапарат Сони за 1000 лв. и прави страхотни снимки .Всеки който ги е видял казва, че всичко изглежда по-хубаво отколкото е. Моделът е DSC-P10, 5 мегапиксела.Сега си взехме и камера с DVD.Съпругът ми казва, че всичко евтино излиза скъпо и  го плащаш 2 пъти!

# 4
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Canon - Powershot- серията. Или като цяло - Canon. Все пак, са си от много години едни от водещите производители на фотоарпарати.

А между другото, едни от най-добрите цени, са в МЕТРО. Ако си намериш на промоция Панасоник (леща ЛУМИС), Сони (леща Карл Цайс) или Канон - взимай.

И непременно да провериш има ли опция видеоклип със звук, какви са картите памет( провери цените и на тях за конкретните модели, на които ще се спреш) и т.н.

Аз лично много проучвах пазара, допитах се до доста специалисти, разгледах този полезен сайт http://www.bestcambg.com/ и събрах достатъчно отлични мнения и препоръки именно за КАНОН А 520. Прави фантастични снимки, даже и в конкурс учавствам с една, има и много "ръчни" настройки, които ти позволяват да станаеш начинаещ фотолюбител и да снимаш с различни филтри  Hug.

Успех с избора и покупката!  Hug

# 5
  • Мнения: 565
Canon - Powershot- серията. Или като цяло - Canon. Все пак, са си от много години едни от водещите производители на фотоарпарати.
Може и Никон!

# 6
  • Мнения: 2 100
http://www.bestcam.bg/index.php?main_page=product_info&cPath … p;products_id=134
от този съм доволна
бебето е трудно за снимане-поне за мен-с този фотоапарат няма лоша снимка

Последна редакция: чт, 24 авг 2006, 16:38 от kote.kote1

# 7
  • Мнения: 1 014
Лидерите са Никон и Канон! Моят личен съвет е да си вземеш Никон (Канон, дават грешка на всяка 5-та снимка, от към качеството на снимката)!!!

# 8
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Лидерите са Никон и Канон! Моят личен съвет е да си вземеш Никон (Канон, дават грешка на всяка 5-та снимка, от към качеството на снимката)!!!
За грешките на Канон - мога да поспоря доста. Моите наблюдения са на база над 6000 снимки и смея да твърдя, че такова нещо няма.

Относно абсолютизирането на дадена марка - също не е редно. Вече много известни марки правят качествени цифрови фотоапарати. Най-важните параметри са горе-долу изравнени в дадените класове апарати. Всяка марка обектив си има своите особености на снимане, но те са от значение само за майсторите. ако човек прави снимки за удоволствие и спомен, то е все едно какъв фотоапарат ще вземе от порядъка на 500 лв.. Естествено, говоря за Панасоник, Сони, Канон, Никон, Коника-Минолта, Фуджи и този ранг др.

Когато избирах моя, имах щастието да пробвам няколко марки. Примерно Коника-Минолта Димейдж Зет 3 не ми допадна заради размерите и определено "пастелените" цветове, леко разфокусираните образи, видео без звук и т.н. ( говоря за проба от 500 снимки). За Панасоникът, професионалист ми каза, че снимките с бавен затвор на блендата ще са винаги размазани, за Сони четох и чух хубави неща, но пък не ми хареса, че допълнителната памет е скъпа и специфична, Никон не ми допадна, че бяха доста скъпи, тези, на които ми харесаха параметрите.
Та аз лично така стигнах до разумния компромис - КАНОН А 520. Имам си прекрасен 4х оптичен обектив, видеоклип със звук ( доста добро качество за фотоапарат), много бързо меню и бърза обработка на снимките, хубав дисплей, бавно "яде" батериите и мога да снимам повече от 500 Мб снимки с 1 зареждане на акумулаторчетата, малък, ръчни настройки на скорост на затвора и на блендата, 13 автоматични режима за различни моменти, ръчен баланс на бялото, ръчна настройка на светкавица и не на последно място - един от може би най-добрите МАКРО апарати (от този клас). Прави снимка от 5 см!


http://photo-forum.net/ebook/start.htm А това е един страхотен сайт за начинаещи любители   bouquet

# 9
  • Мнения: 1 014
Лидерите са Никон и Канон! Моят личен съвет е да си вземеш Никон (Канон, дават грешка на всяка 5-та снимка, от към качеството на снимката)!!!
За грешките на Канон - мога да поспоря доста.
Аз също мога да поспоря. Моите наблюдения са от разказите и демонстрациите на 4-ма фотографи (с дълги години практика във фотографията). Нормално е много, ама много малко хора да знаят за това нещо  Wink

# 10
  • Мнения: 598
SONY S60 май беше нашия, но в момента е в брат ми, който е извън българия до септември и не мога да потвърдя със сигурност. Доста дълго го избирах, но сега съм доволна. Струваше 300лв на промоция в Германос. Взехме и карта 512МВ за 100лв и сега мога да правя филмчета от по половин час, със звук, разделителна 640*480 и много, много снимки. Има и мулти бърст - за бързо движещ се обект, т.е. може да прави 5-6 снимки за 1-2 секунди, което е удобно при снимане на бебе.

# 11
  • Мнения: 84
Дъщерята на моя позната (от Виена) е голям спец по въпроса за фотография, фотоапарати и т.н. Та от нея зная, че Никон са най-добрите и качествени като марка. Но, все пак изборът си е твой!  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 4 966
Canon
Един от най-добрите марки апарати на пазара в момента.
Ама според мен влез в някой магазин.Там ще ти кажат кое е добро като съотношение марка-цена-качество.

# 13
  • Мнения: 25
Преди два месеца и половина този въпрос стоеше и пред мен. Почти всеки, с който се консултирах, ми препръчваше Канон. Но аз също съм на мнение, че не бива да се абсолютизират марките. Един приятел ми даде съвет кои параметри са важни за фотографи любители като нас, а именно:
- колкото по-голям оптичен зум, толкова по-добре;
- брой ефективни пиксели - под 4 мега пиксела не си заслужава
- ISO чувствителност
- възможност за макро снимки
- възможност за стабилизиране на образа

Обикаляйки не малко по магазините тогава, избрах Панасоник LZ1 - оптимално съотношение между възможности, качество и цена(4 mega pixela, 6 пъти оптично увеличение, на другите критерии също отговаря, голям дисплей, а има и много други възможности).  Струваше около 320 лв. За сега съм страшно доволна!
Относно възможността за заснемане на клипове - било то със звук или без, съм на мнение, че все пак човек си купува дигитален фотоапарат, а не камера, затова не бива тази опция да е критерий.
Успех в избора! Peace

P.S. Не се притеснявай в магазина да искаш да тестваш различните модели, между които се двуумиш.

# 14
  • Мнения: 119
Nikon 5.0 mpxl - много съм доволна  Peace

Общи условия

Активация на акаунт