Кърмене-възможна ли е мисията?

  • 470
  • 8
  •   1
Отговори
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Не мога да ви опиша колко сте ценни за мен Heart Eyes
Имам си притеснение: Моето бебче много бързаше и се роди в седмия месец (вече съм го споменавала тук). Реших да запазя кърмата си и се цедя непрекъснато. Вече втори месец така и се надявам да успея докато си дойде бебчо. Не съм сигурна обаче да ли бебето ще иска да я яде, а за сучене от гърда казват, че вероятността е минимална. Вие какво мислите? А дали да замразявам - вие давали ли сте замразена кърма? Много противоречиви мнения чух от лекарите и не знам какво да мисля. В болницата кърма не дават да се носи Sad и ги хранят със сонда първоначално, а после с биберон с Фризолак.

# 1
  • Мнения: 1 512
Моят отговор ще бъде дълъг, всъщност това е историята на моето кърмене и дано да ти послужи като стимул и да ти докаже, че мисията е напълно възможна.
Дъщеря ми се роди с форцепс и много усложнения. Веднага е била преведена в Института по педиатрия, аз останах в родилното отделение на болницата. На втория ден след раждането ми слезе кърмата. Изцеждах се на 3 часа, литри кърма изтекоха в канализацията на болницата, докато дойде време да ме изпишат. Веднага след като ме изписаха, отидох да видя бебето и ми обясниха, че се храни със сонда, както твоето, а после- с адаптирано мляко. Аз попитах дали мога да се изцеждам и да нося кърма, защото искам да я кърмя. Лекуващата лекарка ми даде едно малко шишенце и ми каза да изцедя няколко капки кърма, за да я изследват. Така започнах да се изцеждам и да нося кърма всеки ден, за мое щастие беболина изпивала всичко до последната капка. Но! Понеже се хранела от биберон, имало вероятност да откаже да суче от гърдата, щяла вече да е разглезена от "лесното" шише. Е да, ама не. Малкото зверче така здраво засука, че се спря чак на 2 г. 3 м.
Първите месеци, поддадена на внушението, че на бебето "няма да му стига, малко ти е кърмата, по- добре дохранвай", налях солидна сума в сметката на една компания- производител на бебешки млека и пюрета. След това открих форума и четох много, срещнах съмишленици, имах и необходимата доза инат, за да не се откажа, въпреки, че от семейството единствен съпругът ми ме подкрепяше за продължителното кърмене.
Така че- изцеждай се, стимулирай производството на мляко и не позволявай да те плашат, че бебе няма да иска да суче. Успех! Hug
пп. А защо не дават да носиш изцедена кърма в болницата?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 056
Не съм запозната с болничните порядки в случаи като твоя, но съм възмутена!!!
КАК ТАКА НЕ ДАВАТ КЪРМА ДА СЕ НОСИ?А АКО СЕ ИЗЦЕЖДАШ ТАМ НА МЯСТО, НЯМА ЛИ ДА СТАНЕ?
Нали за недоносените кърмата е особено ценна!
И мнението ми е,че е добре да си замразяваш кърма,дори и да не засуче ще му я даваш с шише.
Но най-добре е да не мислиш с притеснение още отсега че няма да засуче, а напротив представяй си как засуква и мисли позитивно. Мисълта е градивна!
Аз като ми се налагаше 4 дена да се изцеждам си представях как бебо засуква и дърпа сладко-сладко и ми слизаше кърмата и цеденето беше по-лесно!
Знам, че вероятността сукателния му рефлекс да не се задвижи е голяма ,но по-добре си мисли, че ти си от малкия процент при който се получава!
Дано скоро сте заедно, да се гушкате по цял ден, да се кърмите успешно, и да се наслаждаваш на миговете със скъпоценното си бебче! newsm10

# 3
  • София
  • Мнения: 1 056
Определено мисля, че трябва да си особено настоятелна по въпроса с кърмата за бебето ти!
Овен ако няма алергия към млякото, разбира се!
Това е твоето бебе и ти имаш право да решаваш с какво да бъде нахранено. Не бива да слушаме докторите като овце и да не смеем нищо да кажем особено що се отнася до децата ни!
Ако бях слушала педиатърката си, нямаше да мога да кърмя до сега.
И да смегча тона...Не знам какво е състоянието на детето ти,но дано да е живо и здраво и ако не ти се вдига патардия в болницата да настояваш да му даваш кърма(А заплаха с някоя медия
просто върши чудеса!) поне попитай защо не може или няма ли опция срещу подпис че ти искаш да му дават....абе нещо такова!
Аз понеже съм по-бойна та това само измъдрих!

# 4
  • Средната земя
  • Мнения: 371
В "Майчин дом" ми беше казано, че когато я извадят от кувьоза ще се изцеждам там на място и ще и дават. Но имат някаква странна политика да преместват бебета в други болници (де не ви казвам, че понякога и без знанието на родителите - отиваш и бебето го няма, но това е друга тема) и така нашето бебче се озова в Първа градска болница, където ми беше обяснено, че е "абсурдно" да й дават кърма от съображения за сигурност- някаква инфенкция да не се получела, а аз съм изследвала кърмата си вече два пъти-така да съм сигурна, че ще е безопасна. Просто не им се занимава! Като ти кажат, че така е по-добре за детето Thinking Иди испори с тях като си им поверил най-ценното си.

# 5
  • Мнения: 601
Моят отговор ще бъде дълъг, всъщност това е историята на моето кърмене и дано да ти послужи като стимул и да ти докаже, че мисията е напълно възможна.
Дъщеря ми се роди с форцепс и много усложнения. Веднага е била преведена в Института по педиатрия, аз останах в родилното отделение на болницата. На втория ден след раждането ми слезе кърмата. Изцеждах се на 3 часа, литри кърма изтекоха в канализацията на болницата, докато дойде време да ме изпишат. Веднага след като ме изписаха, отидох да видя бебето и ми обясниха, че се храни със сонда, както твоето, а после- с адаптирано мляко. Аз попитах дали мога да се изцеждам и да нося кърма, защото искам да я кърмя. Лекуващата лекарка ми даде едно малко шишенце и ми каза да изцедя няколко капки кърма, за да я изследват. Така започнах да се изцеждам и да нося кърма всеки ден, за мое щастие беболина изпивала всичко до последната капка. Но! Понеже се хранела от биберон, имало вероятност да откаже да суче от гърдата, щяла вече да е разглезена от "лесното" шише. Е да, ама не. Малкото зверче така здраво засука, че се спря чак на 2 г. 3 м.
Първите месеци, поддадена на внушението, че на бебето "няма да му стига, малко ти е кърмата, по- добре дохранвай", налях солидна сума в сметката на една компания- производител на бебешки млека и пюрета. След това открих форума и четох много, срещнах съмишленици, имах и необходимата доза инат, за да не се откажа, въпреки, че от семейството единствен съпругът ми ме подкрепяше за продължителното кърмене.
Така че- изцеждай се, стимулирай производството на мляко и не позволявай да те плашат, че бебе няма да иска да суче. Успех! Hug
пп. А защо не дават да носиш изцедена кърма в болницата?
  Тази история ми напомня за моята.Първо поздравления ,че не си се отказала.Аз също не се отказах.
      Мене също ми говориха,че бебо щял да се научи на лесното и бързото да папа от шише.
      Да ама не.Още първият път като го сложих на гърдата си и веднага си зацока,сякаш го е правил хиляди пъти.Така че,винаги има смисъл!!!

# 6
  • Мнения: 1 512
Настоявай, не се предавай. Какви са тия свободни съчинения, вече казах- лекарката на Криси веднага ми даде шишенце за проба и след два дни тя вече пиеше кърма по два пъти на ден, как така ще е "абсурдно", при положение, че вече си се изследвала??? А да приготвят адаптето им се занимава, нали Twisted Evil
Пиши какво се случва с вас.  bouquet

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Това за малкия процент не е вярно. По-скоро лекарите като кажат, че няма да стане, и майките се отказват, преди да са пробвали.
Моя син се хранеше със сонда, но по други причини, вроден дефект на небцето.
Стоеше в една стая с бебетата, които са родени недоносени, но вече са пораснали и са извадени от кувьоза. Идваха майките им и опитваха да ги кърмят. Ми, с малко показване как да държат бебето, да захапе цялата ареола и прочее, всички бебоци засукаха...
Ние бяхме там 17 дни и доста бебоци видях.
Бедата е, че това показване рядко идва от акушерките, а по-скоро идва от мами, за които е второ (трето) дете, и е въпрос малко на късмет.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Казали са ти вече, че не е задължително да не иска да суче. Дори да е така, пак можеш да цедиш и да даваш с шише. Аз съм давала замразена кърма - и сега давам, когато не и стига вечер. Никой доктор не е имал нищо против нея - напротив, казават, че е по-добре от АМ. Само да знаеш, че има малко метален вкус и мирис, след като се размрази.

Общи условия

Активация на акаунт