Повръща - моля за съвет

  • 378
  • 8
  •   1
Отговори
  Здравейте мами!

Дъщеря ми е на 3,5 месеца. Досега беше само на кърма - от два дни се опитвам да премина на смесено хранене като я дохранвам с Аптамил - но започна да повръща по-малко. До преди това почти никога не е повръщала

Мислите ли че има връзка между Аптамила и повръщането? И какво да правя - да сменя марката мляко или въобще да махна адаптето - но няма с какво да я храня, защото кърмата ми намалява!!

Моля дайте мнения  Sad

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Можеби, просто му идва в повече на детето и си връща излишното. Намали дозата и ако пак повръща, смени АМ  Peace

# 2
  • Мнения: 2 019
може би няма нужда от добавка

# 3
  • Мнения: 949
Ние от почти от 2 месеца се опитваме да се научим да пием АМ.Пробвах почти всички млека и не иска-повръща.
Не знам от какво е  най-вероятно не му харесва вкуса.

# 4
  • където има любов
  • Мнения: 307
Възможно е да й идва повечко храната и да я прехранваш,тъй като няма как да разбереш колко е изсукала,само предполагаш.Пробвай да намалиш количеството на адаптето ,с което дохранваш!

# 5
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Най-вероятно няма нужда от дохранване.

# 6
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Възможно е да й идва повечко храната и да я прехранваш,тъй като няма как да разбереш колко е изсукала,само предполагаш.Пробвай да намалиш количеството на адаптето ,с което дохранваш!
и аз така мисля. Даже пробвай да не даваш АМ, ако плаче от глад дай, но по-малко количество от това което даваш в момента.

# 7
  Мерси за отговорите!
Но няма как да я прехранвам защото аз изцеждам кърма около 60 мл и давам още 40-50 АМ!!

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ох, защо не кърмиш нормално?
Като кърмиш, бебето със сигурност ще изсуче повече и ще се нахрани.
Кърмата ти ще намалява, ако цедиш, вместо да слагаш бебето на гърда.
Явно тази добавка е излишна, затова повръща.
"Нормите" за изядено мляко, написани на кутиите АМ са леко завишени, за да приготвят майките повече и бебето колкото изяде - толкова, останалото мляко се хвърля, а мама купува по-често нова кутия. А защо да купува, както маминото млекце е най-хубаво?
Ако ти се струва, че намалява кърмата, кърми по-често, но задължително на гърда, за да стимулираш хормонално производството на мляко.

Общи условия

Активация на акаунт