Трудно ли отказахте бебетата от нощното хранене ?

  • 4 163
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 663
Мили мами, нашето гардже наддава с някакви бесни темпове (2кг за 20 дни!) и освен това има зверски колики (чувам как и къркорят червата от съседната стая) и лекарката каза задължително да махнем нощното хранене, защото ще си докараме рахит, а и да пооблекчим малко стомахчето. Та въпросът ми е вие как и за колко успяхте да откажете бебетата от нощното хранене ? С водичка ли само мина номера ?? Дайте някакви идейки...

# 1
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз давах вода само в началото, докато разбера, че най-добре е детето само да си определи режима. До края на първия месец тя си спеше от 21 до 3, а до края на втория спокойно спеше от 21 до 6. А сега вече спи от 20 до 8. Може би на бебока му трябва още малко време да започне да пропуска нощното хапването.
Нели е на адаптирано, но на повечето ми познати, чиито бебчета се кърмят, също започнаха да спят през цялата вечер някъде около края на втория месец

# 2
  • Мнения: 1 517
Аз мисля, че бебето само се отказва, когато е готово. При нас беше така. Само че напоследък пак иска да суче нощем (след като 6 месеца спеше по цяла нощ).
Само не разбрах какво общо има рахитът с нощното хранене.  Confused

# 3
  • Мнения: 3 663
Цитат на: petty
Само не разбрах какво общо има рахитът с нощното хранене.  Confused

Рахитът има общо с прекалено бързото наддаване, не пряко с нощното хранене. Тя наддава с по 100 грама на денонощие, което е прекалено и за костната и система, не само за стомаха. И затова ще го спираме. Иначе с удоволствие бих си я оставила самичка да си реши, но тя просто е като хала Simple Smile
Забравих да кажа, че сме на смесено хранене.

# 4
  • Мнения: 455
Да ти е жива и здрава бебка. Нека си хапва детето. После ще ти наддава по по-малко. Моят син също наддаде 2-я месец 2 кг, но сега през 6-я само 100 грама!!! И не спира да пие мляко нощем. Така че споко, детенце само ще си регулира храненето.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 440
Цитат на: T o n i
Мили мами, нашето гардже наддава с някакви бесни темпове (2кг за 20 дни!) и освен това има зверски колики (чувам как и къркорят червата от съседната стая)


Мда - звучи познато .Ники е малко по-голям от твойто гардже  Wink ама и ние сме на тоя хал . Зверски колики и то в комбинация с болно коремче . Като се разреве нощем единственият на4ин да го укротя е да го сложа на цица  Shocked А това се слу4ва понякога и 3-4 !!! пъти за една нощ ooooh! . А лошото е , че то е затворен кръг - колкото пове4е го храня толкова по-лоши стават коликите и изобщо идея си нямам как да спася положението . Ако се опитам да го успокоя с вода то е за около 5 мин  #Crazy


Ееееееееееех живот , живот !!!

# 6
Защо просто не спреш дохранването?
 Shocked  Лекар ли ти препоръча да дохранваш и защо или ти сама реши?
Изглежда много абсурдно да премахваш цяло едно хранене на толкова малко бебе, а да го дохранваш през другото време.
Аз лично не бих се радвала на такава ситуация. За последиците поне са ти казали нещичко.
Направо недоумявам.

Цитат на: Kati
Да ти е жива и здрава бебка. Нека си хапва детето.

Нека си хапва, ако тя е определила колко да си хапва.
Не четете ли, че бебето не е само на кърма, за да я поощрявате.

# 7
  • Мнения: 2 051
Не съм гост, нещо ме изхвърли системата...

# 8
  • Мнения: 7 106
Ами и моето мнение е като на vedrra.
T o n i, спри това дохранване и остави бебето само на кърма за една седмица,като кърмиш на поискване.След това премерете пак.
Аз имам чувството,че ти си имаш достатъчно кърма,за да си храниш бебето,но незная как си решила да дохранваш???И защо педиатърката ви кара да спирате нощното хранене,а не да намалиш добавката,ми е чудно?

# 9
  • Мнения: 2 051
Цитат на: oranda
Мда - звучи познато .Ееееееееееех живот , живот !!!

Може би скоро ще ги израстете тези мъки. Дано! Вече сте на възраст.
Моите моми в един много прекрасен ден спряха изведнъж да реват. Само се молех да не започне вакханалията отново, ама се оказаха добри деца. Каква тишина и благодат настана!!!  sleepuu

# 10
  • Варна
  • Мнения: 440
Цитат на: vedrra
Цитат на: oranda
Мда - звучи познато .Ееееееееееех живот , живот !!!

Може би скоро ще ги израстете тези мъки. Дано! Вече сте на възраст.
Моите моми в един много прекрасен ден спряха изведнъж да реват. Само се молех да не започне вакханалията отново, ама се оказаха добри деца. Каква тишина и благодат настана!!!  sleepuu



Дано!!!Абе аз ще съм доволна и да спре да го боли коремчето. Нощното хранене е бял кахър  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 372
И аз не разбрах защо се дохранвате след като наддава толкова много.

# 12
  • Мнения: 2 051
Цитат на: oranda
Абе аз ще съм доволна и да спре да го боли коремчето.

  Hands Thumbsup

# 13
  • Мнения: 18 542
Цитат на: T o n i
Мили мами, нашето гардже наддава с някакви бесни темпове (2кг за 20 дни!) и освен това има зверски колики (чувам как и къркорят червата от съседната стая) и лекарката каза задължително да махнем нощното хранене, защото ще си докараме рахит, а и да пооблекчим малко стомахчето. Та въпросът ми е вие как и за колко успяхте да откажете бебетата от нощното хранене ? С водичка ли само мина номера ?? Дайте някакви идейки...

Борис се отказа сам на около месец и половина. Не мога да ти помогна много, но пробвай да даваш водичка само през ноща или чай.

# 14
Изчакай още малко - след като се храни добре през деня, ще се откаже само от нощното хранене.

Общи условия

Активация на акаунт