Как спи вашето кърмаче?

  • 1 958
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 988
Буди ли се нощем вашето кърмаче, колко пъти? Ако е спряло, на каква възраст спря? Посочете и колко е голямо и дали спи на вашето легло/своето легло/ в отделна стая.

Не можах да го измисля като анкета и затова задавам въпроса така.

Малко предистория на въпроса: Няколко пъти вече като си говорим с други кърмачки, се хваля "Тя си отспа, нощес спа от 10 вечерта до 9 сутринта" и срещам оцъклени погледи. Те жените разбрали че не се е будила изобщо през това време  Simple Smile Всъщност нощното хранене е толкова естествено за мен, че не го броя и просто искам да кажа, че (независимо от буденията за хранене) детето тази нощ е натрупало общо доста сън (което не винаги става особено в жегите). Та така, явно въпросът е доста актуален и всички като стане дума за сън си мислят първо за непрекъснат сън, чак ми стана любопитно...

Други скорошни разговори - с некърмещи майки - протичат така: "Колко пъти кърмиш нощем?" "Един, два - различно" "Горкичката ти! Аз отдавна не го храня нощем" след което следва пояснението "Той се буди навсеки два часа за водичка и трудно го приспивам после..." - това за бебета от 6 месеца до година и половина. Не познавам некърмено бебе със здрав сън, но може и да е съвпадение.

Та и деята ми е евентуално да расзеем мита, че кърмените бебета не спят и майките-кърмачки будуват по цяла нощ, а и ми е интересно как е при другите бебета.

За нас - спи на креватчето си до нашето легло, кърмя я на нашето легло, обикновено се буди за ядене два пъти, в 3 и 6 и заспива веднага като пън, тогава я връщам на леглото и докато се събуди пак. Сега е почти на пет месеца.

# 1
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Вики през първите 6 месеца не се будеше нощем, заспиваше към 22ч и се будеше към 5ч, когато я кърмех и продължавахме да спим до към 8-9ч Laughing Беше си непробуден сън или поне не е искала да суче, иначе си ръмжеше в съня... След това започна да се буди по много пъти на нощ, та до сега. За всеобщо улеснение, откакто се буди нощем, спи до нашето или в нашето легло Laughing Напоследък, се буди само по веднъж на нощ, което си е постижение, така че вече на практика виждам, че това че около 2 години престават да се будят, е вярно.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 877
приспива се на гърда след баня около 10 на леглото й, спи до към 3, 4 или 5 сутринта , тогава я вземам при мен да се къми и заспиваме заедно понеже не ми се мести пак. после към 7,30 яде отново и спи до 9.00, 9.30 или 10.00.

# 3
  • Мнения: 1 722
Митко спи при нас на спалнята, единствено първите 1-2 месеца спеше в неговото креватче, но ми писна само да го разнасям и ... сега не мога да го върна там. Не знам по колко пъти се буди нощем, но определено не са един и два, по-скоро на половин-един час става и почва да ме мляска. Не признава вода, сок или биба като начин за приспиване.  Tired

# 4
  • Мнения: 619
това с въпроса за непробудния сън и на мен ми се случва и аз все отговарям,че детето през нощта си спи,а хората все си мислят за непрекъснат сън.но и аз не броя нощните хранения-понякога даже не си спомням дали съм я кърмила или не..като беше малка,сучеше по 2-3 пъти на вечер,а сега-по 1път.нейното легло е до нашето,понякога тя се прехвърля при нас...понякога аз си я взимам между нас...и ей тъй си караме засега...

# 5
  • Мнения: 619
приспива се на гърда след баня около 10 на леглото й, спи до към 3, 4 или 5 сутринта , тогава я вземам при мен да се къми и заспиваме заедно понеже не ми се мести пак. после към 7,30 яде отново и спи до 9.00, 9.30 или 10.00.
ей такъв е и нашия режим-точно така правя и аз,само,че момента с банята липсва,защото я къпя през деня.

# 6
  • Мнения: 81
Моята беба спеше или по скоро заспиваше в леглото си първите три месеца и после след първото нощно кърмене към 1-2 часа я взимах при нас. Така вече се отказах изобщо да я слага в леглото й а направи си я взимам да спи при нас и тя определено спи по спокойно и прави по -дълги паузи. Като си спеше в леглото ставах по безброй много пъти и просто не издържах, пък и друго си е да се събудиш и да видиш една малка муцунка да спи до теб Laughing. А колкото до кърменията вечер до скоро бяха 2 - към 2,00 часа и към 5,00 часа, но откакто направи 4 месеца се върнахме към режим на новородено и сега се кърмим 3-4 пъти нощем  Sick- вече дори не ги броя.

# 7
  • Мнения: 2 897
Само веднъж се буди през нощта и го кърмя,после си заспива бързичко Simple SmileСутрин като изпратим тати на работа си го взимам при мен на спалнята и си доспиваме,проблеми няма.Иначе креватчето му е в нашата стая,имаме възможност да го сложим в негова си стая,но не искаме за сега.

# 8
  • Мнения: 3 760
Първо аз я будя (по-точно се буди от шума, който вдигам като си лягам) към 0-1 часа. После тя се размрънква между 4 и 6. Взимам я при себе си и до 7-8 си суче и спи неизвестен брой пъти. После ме буди да я връщам на леглото й....
На 4 месеца правеше 11-13 часа пауза, но аз се притесних да не ми намалее кърмата и започнах да я будя като си лягам. Пък тя колкото по-късно заспи, толкова по-рано се буди  newsm78

# 9
  • Мнения: 75
В началото се будеше и ядеше нощем 1-2 пъти.
Като навърши един месец спря да се буди.Ако яде в осем - събужда се в шест.
Ако яде в десет и заспи-  събужда се в осем. Спи си в нейното креватче, понякога в количката, ако сме били навън, но все по-рядко я оставям в количката, че почна да й отеснява.
Така е засега.

# 10
  • Мнения: 1 503
Ние понякога ядем на 2 часа,но  ме ползва за биба повече.а друг път по 6-7 часа не ме търси Thinking.Но и мен не ме притеснява за сега нощното похапване на Хрис....Забравих да спомена ,че той спи на нашето легло

# 11
  • Мнения: 919
Виктория беше голяма поспалана в началото, между 3 и 4ти месец рядко се будеше нощем хем е изцяло кърмено на поискване бебе. 4-тия месец обаче ходихме за една седмица на гости и тя спа при мен през цялото време. Тогава започна да се буди, или по скоро аз и предлагах цица всеки пък като я усетя да се размърда, по веднъж два пъти на нощ.. от тогава взе че ни хареса да спим гушнати и сега още си спим заедно. От няколко седмици се буди по 3-4-5 пъти някой нощи, мисля че са зъби.
В интерес на истината рядко това ми създава каквото и да е неудобство, в повечето случаи само подавам гърдата и продължавам да спа.. искам да подчертая че тя никога не плаче или прави друг шум по силен от мъркане, аз я усещам като се обърне към мен и си отвори устата. Понякога предлагам по инерция само като се помръдне.. и тя не отказва Heart Eyes

Понякога обаче ако не съм се настанила удобно се разсънвам и с лека досада изчаквам да спре да смуче за да се откача и да се преместя Embarassed тя се стряска ако и измъкна цицата от устата и започва да се върти и да търси и се разсънва, затова изчаквам Wink

До сега рядко ми се е случвало да не ми достига сън! Общо взето се наспивам по-добре и от мъжа ми Joy Кърменето ми действа много успокоително и благотворно като цяло, много съм доволна Crazy

# 12
  • Мнения: 1 353
 В най-най-добрият случай, след като я приспя /от 20,00 до 21,30 ми е на гърдата или просто я души/се буди към 04,00 и след това не иска да спи сама в креватчето. Случвало ми се и да заспи както обикновено и се започва ~11,30, 01,00, 02,15...и така до сутринта. Ако я оставя да спи при мен като се пробуди аз просто й подавам гърдата и пак заспивам. В повечето случаи се мъча, за да не свиква толкова да спи при нас

# 13
  • Мнения: 8 242
Хм.. ми нямаме много установени още навици  Rolling Eyes .. Но по принцип заспива към 22-23 .. понякога чак до 1 се приспиваме, ама рядко и се надявам така да си остане.. После яде към 3-4.. после към 6-7.. иии спи до 10 някъде. Даже не съм много сигурна дали се буди, но понеже спи до мен на спалнята, като се поразмърда повечко подавам цицата и той си смуче, смуче и заспи..
Понякога ако са ми много напрегнати гърдите го взимам и го кърмя седнала, че легнал хич не може да захапе  Thinking Но не се буди изобщо.. спи и папа .. и продължава да си спи.
На нас основното ядене ни е вечер.. през деня са само поцоквания  Crazy

# 14
  • София
  • Мнения: 2 671
Ох, болна тема - не мога да го приема това спане при мен и това си е! Взех го като беше настинал преди 2-3 седмици и оттогава - не спи ако не съм му на едно цокване разстояние. Денем-нощем все така! Добре поне, че в количката почна да поспива!
Вече корени пуснах в това легло, а не мога и да се наспя - много мърдам като спя, а той не търпи и минимум движение от моя страна - буди се и протестира с плач!
Засега прилагам трика да го сложа по очи след къпане и кърмене - това е най-сънливото му време и успява да поспи 3 часа в кошарата. После го вземам при мен и толкова с моя сън!

Общи условия

Активация на акаунт