Сладки палачинки

  • 4 119
  • 6
  •   1
Отговори
Веднъж в един ресторант ядох "Палачинка по парижки" и направо си облизх пръстите...по-хубава палачинка не бях яла smile3521  Но не мога и не мога да си направя...самата палачинка беше много вкусна...и сладка,където и другаде да съм   яла все е една безвкусна и чак гадна....дали не се слага нещо по-особено в самото тесто?!
Ако някоя мама от Вас прави палачинки нека ме светне newsm20

# 1
  • Мнения: 84
Намам представа как стават тези "сладки" палачинки, но аз лично в самото тесто за палачинки освен основните продукти - 4 яйца, 400 мл прясно мляко  и 200 гр брашно, слагам и по 1 ч.л. сол и 1 с.л. захар. Стават наистина вкусни, но чак пък "сладки" - не съвсем. Пробвай, пък може да се окажат същите!  Peace   
Не забравям и да ги намажа с масло докато са топли!

# 2
  • Мнения: 4 176
Да. Слага се захар в тестото.

# 3
Вместо захар можеш да сложиш сока от 1 портокал

# 4
  • Мнения: 5 500
Палачинка Сюзет

Готови палачинки

Сока от 3,4 портокала
Сока от 1 лимон
50 гр портокалов ликьор
30 гр бренди
50 гр захар
30 гр краве масло

Маслото и захарта се карамелизират в тиган, добавя се портокаловия и лимоновия сок. Слага се сгъната на две палачинка и се полива с портокаловия ликьор да попие, залива се с брендито и се фламбира.

Уточнявам, че не съм я правила тази рецепта, записала съм я от Звездев, когато един французин му беше на гости.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 575
Аз слагам - яйца, брашно, пр.мляко, газирана вода, олио, сол, захар и ванилия.

# 6
  • в баира
  • Мнения: 861
Аз винаги ги правя с кисело мляко и съответно слагам и малко сода бикарбонат. След като ги опека, ги овалвам в препържено масло.

Общи условия

Активация на акаунт