Съвет при кървене след направен кюртаж

  • 9 880
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте!
Преди една седмица ми се наложи да направя аборт в следствие на загинал плод във втория месец. Бебето беше планирано и желано и за мен това беше и продължава да е голям шок, които се опитвам да преживея. За пръв път ми се случва. 6 дни след аборта - днес-ходих на контролен преглед и се оказа, че все още имам кръв в матката, която кръв трябва да бъде изхвърлена. Предписаха ми лекарството Метергин и ми казаха да отида пак на преглед в петък. Сега съм много притеснена, какво озаначава това, че все още има кръв-на какво се дължи това! Дали е опасно. Моля ако на някой му се е случвало такова нещо да ми пише.

# 1
  • Мнения: 651
На мен ми се случи, но много по-късно след аборта и оставихме матката да се изчисти от кръвта от самосебе си. Щом са ти изписали и медикамент значи са взети мерки нещата да се оправят. За съжаление не знам нищо конкретно по темата, но не се шашкай - такива неща се случват, но са поправими. Съжалявам за загубата ти Hug.

# 2
  • Мнения: 343
Съжелявам за случилото се. След вторият ми аборт имах подобни проблеми. И аз пих метергин, предизвиква контракции, което спомага за изчистването на матката. При мен се наложи втори кюртаж, защото започнах да вдигам Т и имах постоянно болки. Така, че ако се чувстваш добре и имаш самолеко кървене, щом си се консултирала с лекармисля, че няма проблем. Имай предвид, че кървенето може да продължи и до идването на М. Успех.

# 3
  • Мнения: 502
nn,ne se pritesniavai-tova e normalno,i az biah taka.Sled lekarstwata bi triabvalo da izhvarlish vsichko.Ako pak zadarjash shte te vzemat v bolnica i shte te opraviat.Niama nishto strashno,ot koeto da se priesniavash.Sajaliavam za slucholoto se,dano zanapred vsichko da O.K pri teb.Gore glavata,sluchvat se i takova neshta za sajalenie

# 4
  • София
  • Мнения: 1 067
При първия ми аборт имаше задържане на кръв.
Според лекарката в Шейново се дължало на това че маточната ми шийка била много тясна и кръвта не се изхвърляла, и на мен ми предписаха метергин и някакъв слаб антибиотик, но не помня точно кой, защото беше преди години.

Иначе лекарката извърши някаква манипулация с нещо като спринцовка за да изтегли събралата се кръв. Ходих два пъти на тази процедура. Но досега не съм чувала на друг да са му я правили след кюртаж. 

След втория ми аборт (бебето загина в трети месец) ме наблюдаваха, поради това задържане, но всичко си беше нормално този път.

Съжалявам за загубата ти! Пожелавам ти по-бързо възстановяване!

# 5
  • Мнения: 2 257
Здравей!
Имам два последователни аборта, в разстояние на година, т.н. missed abortion, когато сърдечна дейсност е открита, но в един момент тя спира и се налага кюртаж. И двата пъти манипулациите бяха направени умело и безпроблемно от лекарите, но си спомням, че първия път ми дадоха Methergine или Метергин, който помага за контрахиране на матката и изхвърляне на задържаната кръв, ако има таква. При мен кървенето първия път спря веднага след аборта, но след два дни се появи слабо, което продължи около 5-6 дни и точно тогава пих Methergine.
Знам как се чувстваш, сега най-важната си ти - да закрепнеш физически и психически. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт