Ученически пособия за първи клас

  • 25 434
  • 83
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 454
Здравейте
Ще имам първокласничка тази година и доста се вълнувам и колебая какво точно да купя.
Бихте ли споделили опит. Не знам дали да купя голям несесер с моливи, флумастери и т.н. или
отделно  /гледам някакви несесери с по 38 и 50 части в Метро поща, но ми се столуват много евтини 7- 8 лв .../ От кои марки сте доволни и изобщо струва ли си да се купува нещо по-скъпо като половината неща ще ги изгубят или съсипят

# 1
  • София
  • Мнения: 3 421
 Моят съвет е да не избързваш с крупните покупки. Вземи нещо да има на първо време, а после ще се ориентираш какво точно и колко &#769и е необходимо и какво се изисква.
 Ти си познаваш детето, но повечето деца в първи клас все още нямат изградени навици да си прибират всички вещи след използване, да не ги забравят и т.н. и много се губят. Спомням си навремето баща ми донесе 500 химикалки в къщи и каза "Дано не ме занимавате с тези работи поне няколко години" - Да, ама само за една година тези химикалки свършиха.

# 2
Предлагам ти да вземеш 50 частовото, вземи тетрадки. Избери дали ще вземаш блок или скицник, за малките блока е по-удобен. Не се навивай да взимаш скъпи неща. Другия вариант е да се опиташ да ги приучиш за около 20 дни, но трудно...

# 3
От опит мога да препоръчам несесер от магазин Бонжур - съвсем не е скъп, разтваря се като книга, с цип, има размери около 20/30см, в едната половина подреждаме 3 химикалки и флумастери от 7-8 цвята, в другата половина 2 черно-бели и  цветните моливи, линия - къса, триъгълник, гума, малка ножичка, острилка, малко флаконче със сухо лепило. Много е практичен за ежедневно носене в раницата - не прави обем. За рисуване трябват водни бои с четки, пастели, скицници. От Метро можете да вземете по един стек тетрадки с тесни и широки редове, с големи  квадратчета, скицници, пластелин с дъска, нож и фигурки, гланцови блокчета. Което от тези неща ви остане неупотребено, ще употребите във втори клас. В същия магазин са и химикалките, цветните моливи, флумастерите.
Пожелавам ви успешна учебна година и отлични оценки!

# 4
Мда. Единственото за което не съм съгласна е стека тетрадки - взех на дъщеря ми два стека тетрадки със Мечо Пух за втори (или май трети беше) клас. Почти нямаше ден в който да не обърка тетрадките си и накрая взехме нови.  Naughty

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да, да и аз съм за Метро  Peace. Има всичко и отдавна пуснаха стоките за ученици. Отивай сега, че после става пълен хаос, особено около 15.09.

Аз съм за обикновен несесер, отварящ се като книга. От едната страна за моливи и химикалки (макар, че в 80% от уч. време в 1-ви клас се пише само с молив), а от другата - флумастри (съвсем ненужни, според мен). Аааа, има ластичета за захващане на гума и острилка. На Лейнц (ако правилно го пиша) е и преди 2ч. го изпрах. Щерката започва 3-та уч. година с него.

П.П: Чери - етикети не ползвате ли?  newsm78

# 6
Мда. Единственото за което не съм съгласна е стека тетрадки - взех на дъщеря ми два стека тетрадки със Мечо Пух за втори (или май трети беше) клас. Почти нямаше ден в който да не обърка тетрадките си и накрая взехме нови.  Naughty
В първи клас тетрадките не могат да се объркат, защото тези по писане и по математика са с различни илюстрации, после в един стек има 10 тетдрадки,  по-голяма част се употребяват по предназначение, част за упражнения, може и някоя да остане, но съвсем не се изхвърля - в началото на втори клас повечето деца все още пишат в тесни и широки редове и в широки квадратчета.

# 7
  • София
  • Мнения: 454
Много благодаря за отговорите
 Искам да попитам и дали въобще са нужни флумастри, използват ли ги някъде изобщо и всеки ден ли?

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...дали въобще са нужни флумастри, използват ли ги някъде изобщо и всеки ден ли?

Не - не се ползват. Цветни моливи и/или пастели - да. Но флумастри, категорично не. Освен за да си оцветяват децата в своб. им време.

# 9
  • Мнения: 1 492
Аз купих несесера от 10 лв. дето сега е в брошурите на Метро. Доста тежичък ми изглежда, но пък всичко се събира в него. Взех 2 стека тетрадки - с тесни и широки редове и с квадратчета. Малкия си избра на спайдермен. Купих пак от там комплект моделин, дъска, ножче, също и стек подварзий.
Бях купила преди това отделно моливите и флумастрите, но не ме притеснява.Като се изхабят тези от несесера ще ги подменя, пък и в къщи може да си рисува.
Купи и хубави моливи за писане.

# 10
Хм, не мисля, че фулмастрите не се позват - повечето хартии на учебници са матови, иди пиши на тях с моливи Wink
И какъв е тоя несесер от 10 лв., че каката ме навива за нов за 5ти клас.
И ползваме етикети, но общо взето се бъркаше... Money

# 11
  • Мнения: 1 492
Чери, ето ти несесера от 10 лв.
и другия по-евтиния, но ми се струва по-нестабилен,не знам.
 

# 12
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
И аз ще имам първокласничка и много ме вълнува темата.
На нас ни дадоха списък за нещата които ще са необходими
значи: тетрадки по писане и математика, блок за рисуване, гланцов блок, ножица, моливи цветни и обикновени, гума, водни бои и четки за рисуване. Решила съм повечето неща да ги купя от Метро или друга борса. Тетрадки ще купя по 10 броя от вид мисля,че ще стигнат поне за първия срок , 2-3 блокчета и един несесер от тези с един или два ципа.

# 13
  • Мнения: 1 492
И аз ще имам първокласничка и много ме вълнува темата.
Нас ни вълнува повече и от децата май Grinning. Поне при нас е така.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 654
Тази година ще сме 2 клас Hug От опит бих ти препоръчала да вземеш на първо време тетрадки с тесни и широки редове, с големи квадратчета, блокчета №4. Ние купихме несесер на Габол и съм доволна/от Бонжур/. Има прекрасни несесери, но голяма част от тях са много тежки. Раниците им са все пълни и е добре да слагаш само нужното. В началото пишат с черен молив-най-доволни сме от Фабер Кастел, по-мек напр.2В. Цветните моливи на Фабер Кастел също са много добри. Засега това се сещам...

Общи условия

Активация на акаунт