пюре

  • 308
  • 3
  •   1
Отговори
Мами как давате новите видове пюрета на бебоците си аз нещо се обърках и ето какво правя първият ден една лъжичка вторият ден две лъжички и третия ден три лъжички и хвърлям остатъка от пюрето на следващия ден започвам нов вид и пак така 1д.-1л. 2д.-2л......
и пак хвърлям та ми е интересно вие как процедирате моето слънчице сега е на 4м.5дни

приятен прохладен ден

# 1
  • Мнения: 422
Можеш да изчакаш още месец поне.Още няма нужда да захранваш .
Въвеждането на нова храна става най-малко за 4дни ,след това може друга.Аз лично първите няколко дни съм давала по няколко лъжички и после не съм го ограничавала , след като разбира се не е показал каквато и да била реакция. Hug

# 2
  • Мнения: 175
Здрасти,
Малката е на 4 м. и 8 дни и аз започнах да давам по малко плодово пюре. Започвам едно пюре с по 1, 2, 3 лъжички, след това взимам друго и давам по 3-4 лъжички, а не започвам отново с по 1 лъжичка и така на ден хапва по 60 гр. - сутрин между кърменията по 30 гр. и следобяд 30 гр. - това е половин малка кафена чашка.

# 3
  • Мнения: 535
И аз смятам,че спокойно можеш да изчакаш още месец, но ако си решила да започнеш сега- хубаво е да има поне 1 седмица време преди да дадеш друга храна- тоест.... 3 дни по малко пюре, изчакваш още около 3-4 дни за да видиш дали ще има реакция, после въвеждаш друг плод/зеленчук и също по мъничко и около 3-4 дни, после пак изчакваш и тн. Въвеждането на храна става само от ЕДИН плод/зеленчук, тоест само картоф, само ябълка или само ориз, така ако бебето прояви някаква алергична реакция, ще знаеш от какво е алергията Wink Успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт