Относно съдомиялните

  • 1 238
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Смятам да си купя съдомиялна машина, но нямам понятие на каква да се спра.Трябва да е малка и за вграждане. Изкушава ме един по-евтин вариант но не знам имам колебания. Най-евтината е китайска и струва около 450 лв. Дали да си я взема и на какво трябва да се обърне внимание при такава покупкал . Моля, споделете опита си.   Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 202
И аз съм на вълна миялни в момента, но не защото се чудя каква да си купя, а защото точно една малка китайска ми направи такъв погром миналата седмица, че ви е бедна фантазията  Sick
Става дума за малка миялна от Мидеа, която наводни цялото помещение, в което я държим, толкова, че водата ми стигаше до глезените като стъпих, а кофите с вода, които изгребах им изгубих бройката след седмата #Cussing out
Съветвам те ако имаш възможност да си купиш по-скъпа, маркова, защото аз след 2 годишно ползване на тази, а и това и е 4тото разваляне сега се оглеждам за нова, скъпа с възможно най-голямата гаранция.
Ще потърся с търсачката и по късно ще ти пусна линк с една стара тема, в която една съфорумка беше синтезирала нещата, които е добре да се знаят и да се търсят в една миялна машина.

# 2
  • Мнения: 4 202
Ето какво е писала djemma , надявам се, че нама нищо против, че я цитирам в друга тема, но на мен лично нейните съвети ще са ми от огромна полза  при избирането на нова съдомиялна:D:

Ох, такива теми се пускат май през ден. Вече е обсъждано сто пъти, за това горе в дясно има търсачка. Във всички теми ще прочетеш едно и също- малка- не, ала пък Мидеа !
Хайде и тук да го напиша за стотен път- имах малка- търпях я година и половина и я харизах на свеки и си купихме най-голямата - за 12 комплекта. Супер съм доволна. Не мисли, че съм имала много място- кухнята ми е 2,4 /2.6 см преместихме хладилника в трапезарията , за да я сложа. Това е най-хубавото нещо, което направих, да знаеш.
колкото до въпроса ти какво е важно да се гледа:
клас ААА
подвижна горна кошница
пълен Аква стоп
отложен старт
инокс отвътре
по възможност не пластмасови перки
да има 2 перки
да има кратка програма-за лятото да ги изплакваш да не се вмиришат съдовете
1/2 програма
индикатори за сол и гланц
голям диапазон на температурата- да има и 70 гр-добре се измиват тави и тенджери,а на ниска тенпература става да се мие кристал
по-голям гаранционен срок, нашата е с 3 г
да има автоматична програма-идеална е просто, сама определя степента на за,ърсеност и дозира вода и спестява енергия

Имай пред вид, че малките нямат толкова екстри-по прости са,Някои дори нямат индикатори,за сол и гланц, а други изобщо нямат отделение за сол-голяма грешка, ако живееш в район с варовита вода е да си вземеш такава.

Всичко това го научих като внимателно изчетох темите във форума и накрая си купихме Бломберг от Технополис. Съотношението и цена-качество-функции е идеално просто !

Пожелавам ти приятно пазаруване и се похвали после.


А това е линк към цялата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107783.0

# 3
  • София
  • Мнения: 2 967

Изкушава ме един по-евтин вариант но не знам имам колебания. Най-евтината е китайска и струва около 450 лв. Дали да си я взема и на какво трябва да се обърне внимание при такава покупкал


Според мен евтино и китайско не е за предпочитане. Не мисли, че съм човек с големи възможности, ала по-добре като купуваш нещо на 7-8-9- години, то да е скъпо, марково и най-вече качествено!

# 4
Благодаря, това е наистина много важна информация.Аз точно тази МИДЕА имах предвид. Явно търсенето за мен ще продължи, но поне вече знам какво да търся.

# 5
  • Мнения: 739
зависи от броя членове на семейството - малка или голяма. От 4г. и половина имам голям и никога досега не съм я пускала, може и да не работи  Joy! 12 комплекта са доста, а сами 2мата с мъж ми цапаме само 2-3 чинии на ядене. Няма смисъл просто. Беба не допринася още. Като се замисля дори нямам вкъщи толкова чинии, за да я напълня да я пусна (ако дойдат гости например). Подарък е за сватбата, но като ми казаха за нея, очаквах малка  Embarassed. Подариха ни и голям сервиз от много скъп порцелан, който пък не бих сложила вътре, защото ще избяга позлатената украса  Sad
За 4 членно семейство или 6, обаче, голямата е супер. Родителите ми така процедираха и е голямо удобство.

# 6
  • Мнения: 108
Имам съдомиялна вече 7-ма година и мога да ти кажа от опит, че е най-добрата миялна е МИЕЛЕ, но тук не ги внасят, защото са скъпи.Следващите по качество са Whierlpool.Mоята е такава и когато я купихме беше най-скъпата.Не си купувай евтини  уреди!!!!!!!!!!!!!за миялната е важно да има:Миене на 2 нива(тоест да може да мие горе и долу заедно и по  отделно) и да е голяма!!!!!!!!!Малката не върши работа!!!!!!!!!Голямата, когато има тази функция за миене на 2 нива  мие и много и малко съдове. По-добре си събери повече пари и си купи нещо хубаво!!Дано да съм ти била полезна.

# 7
  • Мнения: 4 202
Имам съдомиялна вече 7-ма година и мога да ти кажа от опит, че е най-добрата миялна е МИЕЛЕ, но тук не ги внасят, защото са скъпи.Следващите по качество са Whierlpool.Mоята е такава и когато я купихме беше най-скъпата.Не си купувай евтини  уреди!!!!!!!!!!!!!за миялната е важно да има:Миене на 2 нива(тоест да може да мие горе и долу заедно и по  отделно) и да е голяма!!!!!!!!!Малката не върши работа!!!!!!!!!Голямата, когато има тази функция за миене на 2 нива  мие и много и малко съдове. По-добре си събери повече пари и си купи нещо хубаво!!Дано да съм ти била полезна.

Напротив, има Миеле в БГ, шоурума им е срещу Червило. И че са най добри това ние много добре го знаем, но са малко хората, които могат да си ги позволят  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 25
Да Miele ги има при нас. Наисина са може би най-добрите, но аз не можах да си ги позволя. От 2 години съм с Ariston малка, без кой знае какви екстри и съм доволна. Съвсем в началото ми направи веднъж един проблем - леко капеше от уплътненията, но дойдоха от сервиза на Ariston и от тогава я ползвам непрекъснато без проблем. Моят опит и от други уреди до сега показва, че дори и да има кой знае какви екстри машинката, човек накрая ползва 1-2 програми и за другите изобщо не се и сеща...  newsm78

# 9
  • Мнения: 72
Ние сме трима, и ако имаш финансова и пространствена възможност, те съветвам да си вземеш голяма миялня, която може да се пусне и на "половин" миене.  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 72
Аз пък си я пускам най-редовно Simple Smile Вътре влизат големи тенджери, тави. И ако няма достатъчно съдове - чакам си да се съберат или пускам на половин миене Wink

# 11
  • Мнения: 3 457
а някои да има впечатления от АЕГ?

# 12
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Радвам се,че мнението ми е било полезно и разбира се, че нямам нищо против да го цитирате. А против наводнение- Аква стоп и то пълен ! И аз ползвах почти 2 години малка,макар и не Мидея, но с най-голямо удовоствие един ден просто се събудих и казах на мъжа ми- искаш, не искаш, махам я и си взимам най-голямата , на изплащане. Така и направих и не съжалявам. Ето ви още един линк, да видите колко функционално си я ползвам всеки ден или през ден  Laughing
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=120582.20
Вкъщи сме 4-ма , но не мислете, че там се слагат 12 чинии, 12 чаши, 12 вилици .Както беше казала една потребителка - пробвайте да не миете цял ден, само трупайте в мивката, да видите колко ще съберете за 1 ден. Вижте само с какво е пълна моята, а чиниите и чашите са малко. Пускам я около 20 пъти на месец. Харчи ми по-малко от половин кубик вода, за тока не мога да кажа- не следя киловатите, мъжът ми го плаща, но не се е оплакал . Моята има блокиране на вратата и програмите, за да не пипат децата и най-голямата ми радост- програма Хигиена- стерилизира съдовете, подходяща и за бебешки принадлежности. Просто не мога да се нарадвам на моята Мими, затова и с най-голямо удоволствие пиша такива големи постове във всяка една тема за съдомиялни hahaha Joy:

Последна редакция: сб, 26 авг 2006, 01:29 от djemma

# 13
  • Мнения: 1 038
а някои да има впечатления от АЕГ?
Да! Единственото, което липсва на моята е 1/2 зареждане, но аз така ли иначе си я пълня цялата почти всеки ден.

# 14
  • Мнения: 3 457
а някои да има впечатления от АЕГ?
Да! Единственото, което липсва на моята е 1/2 зареждане, но аз така ли иначе си я пълня цялата почти всеки ден.
а аква стоп има ли?твоята за вграждане ли е ,защото на нас такава ни трябва?и може ли снимчица да пуснеш Praynig

Общи условия

Активация на акаунт