Чесън на прах

  • 4 251
  • 14
  •   1
Отговори
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Здравейте!
В някои случаи предпочитам да използвам чесън на прах, вместо суров. Обаче, ако не изразходя цялото пакетче, остатъкът се втвърдява и става на бучки.
Вие как го съхранявате? Получава ли ви се така? newsm78

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Купувам го в шишенце. Подправките ми се втвърдяват след системно неизползване.

А аз м/у другото колекционирам подправки.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 911
В никакви...не обичам чесън на прах /както и пакетиран  смлян черен пипер, смляно индийско орехче и т.н/ предпочитам пресен /стар на скилидки/.

Когато е в готова смес - няма как, използвам /напр. Пикантина/

# 3
  • Мнения: 25 568
Препоръчвам ти сух чесън на гранули, а не на прах. Съхранявам го в пластмасова кутийка (или стъклена, ако съм го купила така). По-ароматен е от този на прах. И не става на бучки.  Grinning

# 4
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Препоръчвам ти сух чесън на гранули, а не на прах. Съхранявам го в пластмасова кутийка (или стъклена, ако съм го купила така). По-ароматен е от този на прах. И не става на бучки.  Grinning

Мерси!   bouquet Ще се огледам. До сега не съм виждала, обаче ще потърся и ще го пробвам.   

# 5
  • Мнения: 962
и аз повече използвам чесън на прах отколкото другия.Понеже имам гастрит не ми дразни стомохо заразлика от обикнавенния стал чесън.Аз попринцип цялото пакетче използвам  Sunglasses

# 6
  • София
  • Мнения: 472
Препоръчвам ти сух чесън на гранули, а не на прах. Съхранявам го в пластмасова кутийка (или стъклена, ако съм го купила така). По-ароматен е от този на прах. И не става на бучки.  Grinning

Мерси!   bouquet Ще се огледам. До сега не съм виждала, обаче ще потърся и ще го пробвам.   
И АЗ! И АЗ!

# 7
  • Мнения: 4 546
и на мен ми става на бучки. то това да беше, ами и мирише на ужас  Sick затова си ползвам на скилидки. но ще се огледам и аз за гранулирания.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 22 867
Препоръчвам ти сух чесън на гранули, а не на прах. Съхранявам го в пластмасова кутийка (или стъклена, ако съм го купила така). По-ароматен е от този на прах. И не става на бучки.  Grinning

А може ли малко повече инфо - фирма, опаковка и т.н. Просто досега не съм виждала сух чесън на гранули. Предполагам, продава се в хранителните магазини. newsm78

# 9
  • Мнения: 25 568
Ами най-хубавия съм купувала от магазин за подправки, явно е насипен, защото се продаваше в целофанени опаковки в различен грамаж. Име на фирма не помня, ако е пишело изобщо.
Иначе съм виждала и на други фирми, някои също го водят чесън на прах, но не е ситно смлян като брашно, а е по-зърнест. На "Меркурий" в бурканчетата мисля е такъв, също и на "Радиком" съм виждала, в цилиндрични пластмасови кутийки. И двата вида съм пробвала, не е лош.

# 10
  • Мнения: 22 867
10х Как`Сийка !  bouquet Досега съм купувала само ситно смлян, но ще потърся. Щом го има и в друг вид - ще намеря. Grinning

# 11
  • Мнения: 2 116
Моят е на гранули!  Peace

# 12
  • Мнения: 1 526
И аз ползвам гранулиран в шишенце. По ароматен е от този на прах и се съхранява по- дълго.

# 13
  • Мнения: 27 524
В шишенце за подправки. Не се втвърдява, даже като стои месеци наред... Дръж го на сухо  Peace

# 14
  • Мнения: 4 546
а миризмата променя ли му се?
офф: от подправките на меркурий съм много доволна

Общи условия

Активация на акаунт