Мрачен избор..

  • 2 095
  • 32
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Повлияна от филм и от собствени тегави мисли: Имате избор-

Предсказали са ти, че ще гушнеш букета в петък. Казват ти/знаеш/разбираш, че може да го промениш- да не умреш.

Вкъщи се получи страховит разговор. За това ви питам. Вие, как?

Отговорите са два.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Ако наистина има възможност за промяна- ще се възползвам!

# 2
  • Мнения: 7 837
На този етап от живота си, бих се борила със зъби и нокти, за да променя ситуацията.

# 3
  • Мнения: 2 792
Според мен, няма човек, който би умрял,  след като може да избере да живее освен разбира страдащите от някоя депресия или друга болест.

  Личния ми избор към такова предсказание е,че не му обръщам внимание и в събота ще се сетя, че в петък щях да умра.

# 4
  • Мнения: 4 390
2 опция.

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 573
В спора по темата с мъжа ми, направи ми впечатление следното  Simple Smile: той каза, че на човек хич не му пука като умре, всичко "пада" върху близките му- накратко.
По тази логика си промених мнението- никакъв Свят не ща да спасявам.

# 6
  • Мнения: 3 760
По принцип не ми пука. Но би било изключително некоректно спрямо МъжО и детето...

# 7
  • Мнения: 843
Аз съм от оживяващите.   А, ако се гътна в гореспоменатия петък, поне ще се опитам да си сложа имотите в ред и да кажа на хората, около мен, колко ги обичам... И на този форум , също.
Всъщност, първо ще влезна тук и ще пусна тема за това:-)) сериозно.  
После ще попитам форумът дали  да се поддам или да живея... И ако ми гласувате доверие и живот.. ще продължа7-)/ това - несериозно/

  Ако знам какво може да ми се случи и има начин да го променя, без да убия някого от близките си хора - да.  Ще го направя.

# 8
  • Мнения: 535
Аз от хората, които смятат, че ако нещо, което трябва да се случи, не се случи, вселенският мир се променя. В този ред мисли мисля, че ще се примиря със съдбата си... Все пак не съм преживяла малко. Ерика, мисля, че мъжът ти е прав Peace

# 9
  • Мнения: 2 792
той каза, че на човек хич не му пука като умре, всичко "пада" върху близките му- накратко.


 Няма логика в тази теза, защото :
 1. Предполага неочаквана и незнайна смърт, т.е. няма избор, нещо напълно различно от предложения вариант.
 2. Няма как да разбереш, дали наистина не му пука на човек, дори напротив обикновено оцелелите от неизбежна смърт се чувстват щастливи и преосмислят живота си.
 3. Никой психически здрав човек не може да пренебргне, чувството за самосъхренение.

# 10
  • out of space
  • Мнения: 8 573
той каза, че на човек хич не му пука като умре, всичко "пада" върху близките му- накратко.


 Няма логика в тази теза, защото :
 1. Предполага неочаквана и незнайна смърт, т.е. няма избор, нещо напълно различно от предложения вариант.
 2. Няма как да разбереш, дали наистина не му пука на човек, дори напротив обикновено оцелелите от неизбежна смърт се чувстват щастливи и преосмислят живота си.
 3. Никой психически здрав човек не може да пренебргне, чувството за самосъхренение.

Не бе мацко.
1. Не предполага неочаквана смърт- написала съм- "ако ти предскажат.."
2. Да, няма как да разбера...
3. Не си пренебрегва чувството за самосъхранение, дори напротив- отряза ме по въпроса, стана ми странно и пуснах тема.

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А ако някой твой близък е направил така нарочно с предсказанието, за да му обърнеш внимание, пък било то и само за пет дни. Знам как свършва филма и не мога да разсъждавам по друг начин. Всеки, който разбере, че го очаква сигурна смърт в близко време, си променя начина на живот изцяло. Гледа да изживее колкото се може по-хубави моменти. Започва да обръща повече внимание на близките си и да им казва колко много ги обича. Може би това е целта на предсказанието, знам ли Thinking

# 12
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Явно има уловка. Иначе не мога да повярвам, че някой ще избере смъртта.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз нещо не разбирам въпроса... Мисля, че няма човек, който да не опита да предотврати евентуалната си смърт. Това просто е заложено в природата му. Ако щеш го наречи инстинкт за самосъхраниение или страх от болката и неизвестното. Ако ги нямаше, надали щеше да има човечество. Иначе мъжът ти е прав, че не е тежко толкова за този който си отива, колкото за тези които остават. Все пак, ако имаш близки, които обичаш, нормално е да направиш всичко по силите си, за да не страдат те.

# 14
  • Мнения: 2 792



Не бе мацко.
1. Не предполага неочаквана смърт- написала съм- "ако ти предскажат.."


  Да, разбрахте, говорех за тезата на мъжът ти, човек вероятно не му пука, като умре и смъртта е неочаквана, ако страдаш от тежко заболяване и предстои да умреш, не ми се вярва да се отнасяш с пренебрежение към това.

П.п. не съм гледала филма, така че говоря  абстрактно.

Общи условия

Активация на акаунт