Кумове на кумовете????

  • 8 625
  • 27
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 817
Имам спешен въпрос:

Кумовете ни се женят и искат сега ние на свой ред да им кумуваме. Това разрешено ли е и къде мога да проверя?

PS: Не знам дали темата е за тук, но не се сетих къде да я сложа!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 5 289
Ха ха забавна работа Grinning,незнам и аз дали може,ма незнам и кво ви пречи. Mr. Green

# 2
  • Мнения: 1 353
аз познавам една такава четворка-май няма проблем

# 3
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Ние направихме така, много весело беше  Laughing
Обаче не се позволява при църковен брак т.е. ако едната двойка е кумувала на другата в църквата, кумците нямат право да кумуват на кумовете си /мале как объркано звучи, надявам се че ме разбра  newsm78/.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 328
За църковен брак - не, има забрана. При гражданския е възможно, защото там те са свидетели /по смисъла на Семейния кодекс/.

# 5
  • Мнения: 5 622
И аз бях питала в църквата. И там не може. Можете, обаче да скриете, че тези, на които ще кумувате са ви кумове на вас, но не те съветвам да лъжеш в църква  Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 1 817
Мноооого Ви благодаря! Няма да има църковен брак... Изглежда всичко ще е ок!

# 7
  • Мнения: 1 448
Ей сега четох в "Дом и семейство", как две двойки са си били взаимно кумове, явно няма проблем  Hug

# 8
  • Мнения: 2 567
Ние с нашите най- добри приятели сме така. Те на нас и ние на тях кумувахме.
В гражданското нямаше никакви проблеми, а и в църквата.
Нашата си го разрешава  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 722
Наистина при гражд. брак не е проблем - изискването на закона е единствено да са двама и да са пълнолетни - те са свидетели, че младоженците встъпват в брак доброволно. Ваше решение е.

# 10
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не е вярно, Летисия. При църковен брак това не е позволено.

# 11
  • Мнения: 3 216
Е може би говори за друга цьрква. Rolling Eyes

# 12
  • out of space
  • Мнения: 8 572
При кумуве не знам как стоят нещата, но за кръстник- няма проблем. Винаги съм се чудела каква е разликата....нали и двете значат едно и също  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 2 567
Не е вярно, Летисия. При църковен брак това не е позволено.

Зависи за какъв църковен брак говорим. Християнството не е само православие.
Така, че е абсолютно вярно и аз имам както граждански така и църковен брак, с кумове на които ние бяхме първо кумове.

# 14
  • Мнения: 8 917
Имам спешен въпрос:

Кумовете ни се женят и искат сега ние на свой ред да им кумуваме. Това разрешено ли е и къде мога да проверя?

PS: Не знам дали темата е за тук, но не се сетих къде да я сложа!!!
Ние сме така и имаме граждански бракове Peace Първо те ни кумуваха, след това - ние на тях  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт