спи само на корем

  • 405
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 671
От две седмици бебчо отказва да спинка сам - като се стигна до положение няколко вечери подред да го приспивм по 6-7 пъти и той пак да се буди го взех при мен - моментално подейства. Обаче тая ситуация никак не ми харесва - двамата си пречим да спим - той се буди по много пъти, за да засуче - без действително да яде нещо, т.е. не от глад, а аз почти не спя. Освен това от вътре не го усещам правилно това положение и това е!
Опитвам да го върна към старото положение да си спинка в легълцето - от две нощи насам единственото нещо, което подейства, е като го спожа по корем! Той отдавна си държи главичката изправена и в поза по корем свободно си я мести наляво- надясно. Обаче в моята дебела книга пише, че е опасно да спи така и аз много се тревожа.

Вие какво мислите? Да продължавам ли по тоя начин или нещо друго? /Вариянтите с биберон или с вода не стават - такива отказва да употребява. Е, поне в будно състояне. Сега го пробвах с биба като се размърда - същият ефект - плюе я или по-точно не може да си я задържи в устата и я избутва със сукателното движение/

# 1
  • Мнения: 2 567
Моята дъщеря още от както се роди спи по корем. Тогава дебелите книги това препоръчваха  Grinning
Не е имало проблеми и дори мисля че така и беше по удобно, а като повърнеше(което и се случваше много често)си и изтичаше отстрани.

Ти може да послушаш съвета на сегашните дебели книги и да не му даваш да спи по корем, а от там да му създадеш дискомфорт или да се довериш на инстинкта си и да оставиш бебчо да спинка както смяташ, че му е най- удобно  Peace

Последна редакция: пн, 21 авг 2006, 01:45 от Летисия

# 2
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
И моята бебка, рано сутрин след хранене, иска да си "говорим". Затова я взимам при себе си и така спи още час-два, след което се събужда напълно. Но това е само между 6 и 8 сутринта. За спане по корем, честно казано се страхувам, макар че съм отгледала 3 деца. През деня - както и да е, бебето често се наблюдава, но през нощта  newsm78

# 3
  • Мнения: 476
Аз лично много се доверявам на дебелите книги и съм слагала детето си да спи винаги по гръб до момента, в който той вече можеше да се върти и сам да си избира позицията. Не можеш ли да го изкачаш да заспи дълбоко и тогава да го обърнеш?
А за спането заедно аз мисля като теб и доста упорствах /даже имах разногласия със съпруга си/, но в крайна сметка го научих да си спи в неговото си легло. Така и двамата спиме, не само той.

Последна редакция: пн, 21 авг 2006, 05:45 от baumy

# 4
  • Мнения: 1 544
От 4-тия месец когато Алекс започна сам да се върти спи единствено и само по корем и изглежда ,че му е много удобно .В началото се притеснявах ,но вече се убедих че щом така сам си застава и си спи сладко няма защо да вървя наопаки .Аз спя както ми е удобно защо пък и той да не го прави  newsm78

# 5
  • Мнения: 476
Ето от това много ме е било страх:

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/664/51/

# 6
  • Мнения: 695
от момента в който започна да се обръща Алекс спи в повечето случаи по корем

# 7
  • Мнения: 3 456
В моите книги пък пише , че спането по корем не само не  е опасно, но успокоява бебчо, макар моята Лорка да не желаеше тая поза. Слагала съм я като мъничка като имаша колики, но не - не и харесваше и това е.

# 8
  • Мнения: 8 242
Тони спи по корем от 10тия ден.. По гръб не спеше повече от 15 минути и много се стряскаше..
Една вечер го оставих на татито да го приспива, като очаквах след 1/2-1 час да ме викне под тревога.. да ама не - спали си хората до сутринта сладко сладко.. по корем.
И от тогава само по корем го слагам  Wink Така минахме и коликите доста леко - явно му се стопля коремчето и не го боли. Определно му харесва така да спинка. Педито също каза, че няма проблеми  Peace
Стига с тия книги бе..  Crazy Детето само си показва как му е най-добре.. и за яденето, и за спането.. за всичко.

# 9
  • София
  • Мнения: 630
Няма нищо опасно, ако бебчо спи в тази поза, стига матракът да е твърд. Бебка спеше така до четвъртия месец. Тогава коликите преминаха и сега изобщо не иска да спи по корем. Моят опит показва, че няма нищо нередно в това. Мисля, че няма от какво да се притесняваш.

Общи условия

Активация на акаунт