С какви пюрета започнахте?

  • 1 852
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
От няколко дни започнах да давам пюрета, но все се чудя кои са най-пододящи в началото. плодови ли, зеленчукови ли, от 1-2 съставки или миксове? За сега сме се спряли на Ам-ам. Хипп и Нестле ми се виждат много скъпи, особено сега когато малкия изяжда по 3-4 лъжички а другото изхвърляме..
Също четох и за някакви оризови каши и бисквити на прах, може ли да започна и тях да давам вече? И от къде се купуват, че в магазините около нас не съм ги срещала.

# 1
  • Мнения: 3 537
Плодови. Peace

# 2
  • Мнения: 6 243
Аз започнах с оризова каша, след нея дадох пюре от круша, после - ябълка и т.н.

Следвах правилото да комбинирам затягаща с разхлабваща храна в рамките на един ден.

За захранване определено е по-добре да започнеш с пюрета от един плод/зеленчук, защото ако се окаже, че детето прояви непоносимост към новата храна, ще можеш да си сигурна за конкретната причина. При комбинираното пюре вариантите са няколко и става по-трудно...

Ако Хип и Нестле ти се виждат скъпи, обмисли варианта за домашно приготвени, стават бързо и лесно и в много отношения са за предпочитане пред готовите.

# 3
  • Мнения: 75
А оризовата каша каква марка да е? Че единствената за която се сещам е Слънчо.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз започнах с картофено, като аз си го правя-само сварявам нарязан картоф с водичка, разбивам го и давам по 5-6 лъжички на обяд, но не увеличавам, защото не смятам да замествам хранене.

# 5
  • Мнения: 6 243
А оризовата каша каква марка да е? Че единствената за която се сещам е Слънчо.
Аз започнах с оризовата на Нестле, защото е безмлечна, но след това започнах да си правя домашна - и от бял, и от кафяв ориз. В закованата тема в началото на страницата пише как се правят.

# 6
  • Мнения: 8 917
Плодови, след това зенечукови или микс и най-накрая месни Peace

# 7
  • Мнения: 1 655
Аз започнах с плодови, след това с пшенична с мляко на фризокрем и след това зеленчуково, купените харесва само на ам ам това картофено с ябълка а други не харесва, все сладки триябва да са му!

# 8
  • Мнения: 75
Вече купихме оризово-млечната каша на Милупа, мисля да започна да му давам вечер на последото хранене. На кутията пише че се прави в чиния, слага се 130 мл вода и 6 супени лъжици каша и после се дава с лъжичка. Но ние още не сме се научили да ядеме от лъжичка, и се чудя дали не мога да я направя по-рядка и да я дам с биберон с по-голяма дупка. Някой от вас правил ли е така? И в такъв случай колко супени лъжици слагахте?

# 9
  • Мнения: 193
 Спокойно започни да му даваш кашата в биберон! За начало е добре! Аз слагах една лъжичка на 30мл. вода, т.е. 4лъжички на 120мл. А, по въпроса за пюретата ние започнахме с плодови! По съвет на педиатъра мъхестите плодове ги оставихме за по-късно, започнахме с ябълки, круши, дюли и т.н

# 10
  • София
  • Мнения: 4 966
Бисквитите не са ли с глутен? ThinkingТака,че рано ви е да го въвеждате.

Между другото кърмите ли се?
Защото странно ми се видя да почваш с млечна каша...

А след като сте решили да се захранвате,защо не почнете да се учите с  лъжичка?

И накрая,още един въпрос?Има ли основание да бързаш да захранваш?

май те зарих Embarassed

# 11
  • Мнения: 3 550
Започнах с оризова каша на Нестле, защото е безмлечна. Сед 3 дни се позапече и дадох пюре от тиквичка (домашно). на твое място не бих дала млечна каша на толкова малко бебе. Кърмите ли се още? Тогава бебето ти получава достатъчно мляко от сученето и няма нужда да добавяш и млечна каша.

# 12
  • Мнения: 4 399
Започнах с пюре от моркови. Това препоръчват педиатрите там където живея. С каквото и да започнеш, обаче трябва да е само 1 продукт.
Млечна каша не е добре изобщо да даваш, защото тя е с високо съдържание на захар. Ако искаш да започнеш с каша, купи си безмлечна. Всички източници за захранване, които съм чела, категорично предупреждават захранването да не се извършва с шише. Една от основните цели на захранването е детето да се научи да се храни с лъжица. Ако детето не е готово да приеме лъжицата, аз бих си помислила че му е рано за захранване и бих го отложила. Захраних моето бебе на 5 месеца и се справяше идеално с лъжицата от първия ден, а в момента не му е нужен и лигавник дори.

# 13
  • Мнения: 3 425
Започнах с плодови на Плазмон(домашни не искаше),когато мишлето беше на 5 месеца!На 6 дадох зеленчукови(домашни) и ги прие!
Има  бисквити без глутен!
Странно,че вечер ще я даваш...за да се засити и да спи повече ли?
Аз в момента давам всичко с биберон с разрез4е(щот му избива горен зъб и го мъчи)...ако ще даваш вечер преди лягане най-добре с биберон,та да се успива!

Важното е да въвеждаш по една нова храна и да гледаш за евентуални реакции!


  bouquet


# 14
  • Мнения: 75
Бисквитите не са ли с глутен? ThinkingТака,че рано ви е да го въвеждате.

Между другото кърмите ли се?
Защото странно ми се видя да почваш с млечна каша...

А след като сте решили да се захранвате,защо не почнете да се учите с  лъжичка?

И накрая,още един въпрос?Има ли основание да бързаш да захранваш?

май те зарих Embarassed

Моето бебе така и не се научи да суче. Още си караме с помпата, изцеждам и после му давам кърмата със шише. Но напоследък взе да ми намалява кърмата, събира се за цял ден по 300 мл, тях му ги давам на две от храненията, а на другите Милумил 2. Затова и избрах оризовата каша на Милупа, предполагам че млякото в нея е същото като в Милумил-а
За захранването, мисля че вече му е време, педиатърката от 2 месеца ми надува главата да почвам със сокчетата, мъжа ми също, даже няколко пъти докато не бях в къщи той му направил сок от домати и му дал да си пие колкото иска.. Първия път изпил 50 - 60 мл.. като разбрах си изкарах акъла.. #Cussing out нали всяка нова храна трябва да се дава по малко в началото.. Но Слава Богу на малкия нищо не му стана.

Общи условия

Активация на акаунт