Хвърляте ли крема след изтичане на годността му?

  • 3 359
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Нали на всеки крем има знак с една кутийка с отворено капаче и там пише 6 или 12 месеца. Т.е. дотогава се води годен. Да, обаче на мен много често ми остават и след този срок и си ги ползвам. Вие хвърляте ли ги? Както и червилата, спиралите...дават им около 3 или 6 месеца, но те винаги ми остават и след това  Crazy

# 1
  • Мнения: 603
ами не,използвам си ги докрай Mr. Green

# 2
  • Мнения: 14 486
да - наскоро така изхвърлих половин кофа авони. отървах се  Laughing ина4е декоративната козметика си я държа - пълна сам и с моливи и 4ервила. не мога да ги следя.

# 3
  • Мнения: 3 537
Не,използвам ги до край.Само червила понякога хвърлям. Grinning

# 4
  • Мнения: 2 159
за кремовете не ги хвърлям, но започвам да си мажа само ходилата с тях  Wink иначе червила, спирали .. до край Laughing

# 5
  • Мнения: 6 164
Да. Но по принцип изхабявам всичко, много преди да му е дошъл края на срока на годност.  Laughing
А ако изфиряса, значи не съм го ползвала и тогава защо да го държа, като не го ползвам?!

# 6
  • Мнения: 7 186
Аз гледам да не се задръствам с кремове, имам по един дневен и нощен. Като ги почна си карам с тях, докато свършат и тогава купувам нови, не остава време за им изтече годността. С интимните гелове също внимавам.
Другата бяла и декоративна козметика я хвърлям като се ориентирам горе- долу по времето или вида и, миризмата. Разваленото се усеща.

# 7
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Кремове не хвърлям. Използвам си ги до край. Червила хвърлям понякога , защото миризмата им се променя с времето, а спиралите и гримовете ги използвам до край. Peace

# 8
  • Мнения: 221
ами аз съм се задръстила с кремове, маски и какво ли още не, но се мажа страшно много -гледам все пак и годността кога точно е изтекла..НО по-принцип нищо не хвърлям-до край всичко (което според мен си е типична черта за българите  Wink )

# 9
  • София
  • Мнения: 9 457
О, използвам всичко до край. Mr. Green
А и от както ми казаха, че всъщност производителите се застрховат малко повече със срока на годност, си ги ползвам спокойно и 2 месеца след изтичане на срока, обозначен на опаковката. Естествено, това не го препоръчвам на никой, просото споделям аз как използвам продуктите.  Wink
Но, досега ми се е случвало само с един бебешки Клорански крем, който измазах върху себе си. А иначе спиралата и червилата ги ползвам минимум година, че и отгоре. На сенките ми също пише 12М, ама аз за 1 година посмъртно не мога да изразходя толквоа сенка от един и същи цвят, пък ако ще и 3х на ден да се гримирам. Mr. Green

# 10
  • На небето
  • Мнения: 5 530
ами не,използвам си ги докрай Mr. Green

И аз така пък и те са толкова много, че не знам кога ще ги изхабя! Майка ми редовно ме снабдява със всякакви кремове и плажни масла които толкова рядко ползвам, пък и аз като си купя някой и друг крем и става цяло козматично студио в къщи. Мъжа ми все ми вика, че много място заемали що не съм ги хвърляла, ми що да ги хвърлям ще имам да ги ползвам за години напред. В интерес на истината само на хранителните продукти следя срока на годност.  Twisted Evil

# 11
# 12
  • Мнения: 1 313
Аз се старая да не трупам по няколко от едни и същи продукти от бялата козметика. Е има изключения като шампоани, душ-гелове, маски за коса и маски за лице, но пак купувам така че да мога да ги изразходвам в срок на годност.
   При декоративната козметика е различно - например перлите на Орифлейм ги ползвам вече трета година и имам доста (не ползвам редовно) и не мисля, че са се развалили. Стриктно сменям само спиралите - на 3 месеца, защото се притеснявам от проблеми с очите.
   Като цяло kopche е права, че производителите се презастраховат, затова на английски е best before, тоест най-добър до. Wink

# 13
  • Мнения: 565
Хвърлям ги, но рядко ми остават такива с изтекъл срок.

# 14
  • Мнения: 1 146
Наскоро видях, че на един от кремовете ми му е изтекъл срокът. Не го хвърлих, започнах да си мажа петите с него - да не дава фира Laughing

Общи условия

Активация на акаунт