Вигантол, рахит .... и такива въпроси ме мъчат!

  • 1 924
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 958
На кратко каъв ни е случая. Джуджето на 5 месеца направи рахит 2-ра степен (страничните фонтанели са все още меки). Борихме се с него 2 месеца и го преборихме. Вече е на 1г и 6 месеца, но забелязах, че на ребрата и има малки вдлъбнатини. Естествено се допитах до педито и тя каза, че след прекаран рахит е нормално, имала жабешко коремче и следващите години ще трябва да се пече повече, да ходи на море и т.н. Обаче ме притеснява, че тези вдлъбнатини не са толкова отдаван, а от както спряхме вигантола (преди 4-5 месеца след като се затвориха фонтанелите). Естествено на ден прекарва повече от 3 часа на вън и се пече доволно на слънце. Та въпроса ми е до кога се пие Вигантола и към какъв специалист можем да се обърнем за консултация? На ортопед ли? И аз вече не знам какво да правя, но от няколко дена се побърквам от притеснение. Благодаря за отговорите, които ще получа!

# 1
  • Мнения: 1 942
Джужка, я опиши какво имаш предвид под вдлъбнатина на ребърцата?  Къде по-точно е това което те притеснява ? newsm78 На Никол последните ребра в ляво някак накрая са по изпъкнали. След щателен оглед видях, че и моите са така. Питах лекарката и тя каза, че няма какво да се направи и не е необходимо да се прави снимка.

# 2
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Моят големия е така след прекаран рахит има малко по отворен кош водят го птичи гръден кош .Питала съм и са ми казвали че вигантол може да се пие до 3 год но това трябва да ти го каже и лекар а за моя хубавец вече е късно и ми казаха че като поотрасне трябва да се занимава с плуване.....

# 3
  • София
  • Мнения: 2 958
Не е като птичи гръден кош. А са вдлъбнатини на последните няколк ребра, които не са свързани с гръдната кост (плаващите ребра). Сега като се опипах и аз от едната страна ги имам. А на нея и правиха снимка защото имаше пневмония и си мисля, че ще може с тази снимка да отидем на специалист без да се налага да я снимат пак. Вече не знам, само като чуя за рахит и се изприщвам. Ще я водя пак на педито и ако трябва направо да си почваме Вигантола. Страх ме е да не се задълбочи проблема. Ако пак е започнала да развива рахит поне да е наврме лечението. В тази връзка до каква възраст децата боледуват от рахит при условие, че се гледат в нормални условия? Яде си разнообразни храни, дълго време е на вън, обичана е, нищо не и липсва.

# 4
  • Мнения: 1 080
Как  е  поставена  тази  диагноза  изследвания  правени  ли   са  ? И  на  нас  ни  казваха  рахит обаче   нищо  ни  нямаше в  крайна  сметка .А  вигантол  на  малкия  изобщо  не  съм  и  давала  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1 942
Незнам дали говориш за същото, но нали ти казах, че и на Ники и на мен последното ляво ребро плаващите ребра/ сякаш е по-изпъкнало, или предпоследното е по-вдлъбнато. Като я вдигна се усеща, че има разлика от ляво и в дясно. Опипах всички жени от рода /а и някой и друга приятелка/  Mr. Green и при всички е така. Дали не е нормално?

# 6
  • София
  • Мнения: 80
При прекаран тежък рахит понякога се получават деформации на костите. Препоръчвам Ви да отидете на преглед при проф.Пенева в МЦ "Детско здраве". Тя е педиатър ендокринолог и ни беше препоръчана от други педиатри като най-добрия специалист за лечение на рахит.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 958
При прекаран тежък рахит понякога се получават деформации на костите. Препоръчвам Ви да отидете на преглед при проф.Пенева в МЦ "Детско здраве". Тя е педиатър ендокринолог и ни беше препоръчана от други педиатри като най-добрия специалист за лечение на рахит.
Това е в една уличка зад Пирогов нали? НИе там бяхме при д-р Христова, защото имахме нистагам и се съмнявахме за епилепсия. Ще искам направление и ще я водим там. Благодаря за инфото.

# 8
  • Мнения: 93
Наща лична ми каза че вигантола трябва да се пие и втората зима от живота на мъника.Демек:ние сме родени октомври 2004г.пихме зимата после и зимата на 2005г и тази зима вече няма да го пием.

Общи условия

Активация на акаунт