С какво да намажа ухапано от КОМАР?

  • 5 971
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 326
Тази сутрин се събудих и ужасена установих, че Велина е цялата нахапана от комари. Въпреки таблетките "Райд", мрежата против комари и някакво тъпо устройство, което със звук ги гони. Моля ви, мами, кажете с какво да намажа ухапаните места. Доста са и направо съм бясна.
А, и все пак убих комара - с добрия изпитан метод с вестник.
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 468
Фенистил гел или Псило балсам.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 126
И аз мажа с Фенистил гел, но честно казано ефект няма,дори не облекчава сърбежа. За друго по- ефикасно не ми е известно.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Фенистил гел или Алергозан Peace

# 4
  • Мнения: 4 053
фенистил гел

# 5
  • Мнения: 10
Да те посъветвам и аз. В HIT-Младост има мрежи против комари за детски легла. Слага се като балдъхин! Ние купихме такова за малката, защото много плаче като и пият кръвчицата. Таблетки в стаята дето спи малката съм забранил да се пускат. Ако прочетеш какво има в тях, ще видиш, че не са толкова безвредни, особенно за малко дете. Та, завивай си вечер малката с тази мрежа над леглото и спи спокойно и не я хапят комарите.


п.с. Вместо готова мрежа, става и със старите найлонови пердета (соц. класика)

# 6
  • Мнения: 545
"Комарник" на дограмата (прозорец и/или врата към балкона) е най-доброто възможно средство - химикалите и разните там шумолящи в незнайно кой спектър електроники не са най-удачното за малко дете.

Искам само да те предупредя, БЕЗ да се панираш, че ако си ползвала таблетките на РАЙД според инструкцията, в стаята едва ли би имало комари - профилактично, повтарям, само профилактично се посъветвай с педиатъра - може да не е ухапване от комар. Кажи и/му за това което правиш против насекомите. Не се плаши преди да си проверила - но може да е ухапване или алерична реакция от "полазване" от друго насекомо.

еди.

# 7
  • Мнения: 326
T3-M4, имаме "комарник". А, че беше комарКА в това съм сигурна, защото лично Я ликвидирах с в-к "Сега".  Wink За таблетките "Райд" пише, че за безвредни, ама започвам да се съмнявам - махнах ги. Намазах с фенистил, малко понамаляха зачервяванията. Уффф, открих, че и аз съм нахапана.
BG_Tatko, благодаря за съвета - ще пратя таткото още утре да купи. Благодаря на всички и лек ден!   bouquet

# 8
 Thinking  далеч от женските комари

"Hansaplast" защитен спрей има охлаждащо действие и успокоява сърбежа.
Може да се използва при деца над 2-години и възрастни с чуствителна кожа. Whistling

# 9
  • Мнения: 17 407
Псило- балсам.

# 10
  • Мнения: 948
Фенистил гел при нас върши страхотна работа. Peace

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Пробвай с оцет Peace
Неприятно на мирис,но сина ми сам си то търси като го захапе някой комар.Явно има ефект.Лично мен не ме хапят.

# 12
  • Мнения: 108
НАй ефикастното е оцета. Аз не знаех но го научих от свекървата. Намокряш кърпичка с оцет и като компрес го слагаш за 1-2 минути на нахапаното място. Наистина има ефект. Пробвай и испех. А тия мрежи над леглото са колкото ефикастни , толкова и опасни. Защото ако някой комар е влязъл в мрежата и само бебето ще хапе цяла вечер. Иначе поне прескача от един на друг Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 760
Доколкото знам най-добре да се намаже с ментолов спирт. И толкова.
Не е баш по темата, но да те предупредя - при бебета и малки деца не се използват никакви електронни изпарители - нито репеленти, нито ароматизатори. Това е известно на всеки аптекар и на всеки педиатър!
Консултирай се с вашия педиатър и с един-двама фармацевти...
Вероятно може да се използват таблетките на Чико. Но пък едва ли наистина са тествани...върху деца

# 14
  • Мнения: 527
Има специално спрейче на Аутан и на Чико също http://shop.danet.bg/product_info.php?manufacturers_id=28&products_id=2569 пръскаш след като забележиш пъпката и успокоява, няма сърбежи, също съм много доволна от Псило балсам.

Общи условия

Активация на акаунт