За варненския плаж - дали е вярно?

  • 2 152
  • 25
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Къде, ако не във форума да питам за това?  Laughing

Чух от един приятел по Кю-то, че от варненските плажове се хващали тези болести с разстройството и повръщането, дето слушаме за тях напоследък.

Ъ? Не знам как да реагирам... струва ми се хем не много вероятно, хем не ми се рискува да заведа утре детето... за себе си не се притеснявам толкова, ама хвана ли аз подобен вирус, вероятността да го лепне и тя е голям.

Сега с моя човек се чудим да ходим ли утре на плаж... Thinking

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не вярвам вирус да може да се хване от самия плаж, по-скоро от хората,  които са там. А вероятността да го хванеш и извън плажа е почти същата.

# 2
  • Мнения: 13 512
Заведи ги на бургаския тогава Wink

# 3
  • Мнения: 601
   Звучи като епидемия Rolling EyesЗа бургаския плаж гарантирам,че няма такова нещо.Все пак някой от Варна трябва да поддаде информация за технияPeace

# 4
  • Мнения: 2 956
Вируса се хваща от хората,а не от мястото:)

# 5
  • Мнения: 6 206
Не съм стъпила във Варна и детето и мъжа ми и аз го изкарахме този гаден вирус.
Просто има такъв вирус и където има повече хора е така.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Ами явно не ми е писано това лято да повторя плажа, един път явно ми е достатъчен.  Sick

Значи няма да ходим, ние кола нямаме, така че безлюден плаж няма да ни огрее.  Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 13 512
Мисля,че спокойно можеш да отидеш на плаж. Мои познати ходят всеки ден на плаж и им няма нищо. На мен кракът ми  не е стъпвал на плаж и го изкарах 2 пъти този грип.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Аз по принцип не съм човек-паника, дори ако около Вики има хремаво дете, не бягам. Ама днес в цирка имаше много вентилатори, които охлаждаха, бая духаше, та се притеснявам ако и утре се съчетае с евентуален допир с вирусоносители ще стане една...  newsm78

# 9
  • Мнения: 601
   ...ами ще се зарази,така че по-далеч Mr. Green

# 10
  • Мнения: 730
Вируса се хваща от хората,а не от мястото:)

Абсолютно Wink

# 11
  • Мнения: 6 167
Киса, твоя приятел уточни ли точно от коя част на плажа се хваща този загадъчен вирус?
Плажът е общо понятие. Пясъка ли е имал предвид?

Вируси НЕ се хващат само от хора.
Предаването на вируси може да е по въздушен, капков път, при контакт ( не само между хора) и тн.
Тоест всичко има значение.
Има значение каква е температурата на водата в момента, какви водорасли има в момента, какво е нивото на замърсяване на водата в момента, къде капанчетата си изхвърлят отпадъчните води, какво си купуваш като храна и напитки от тези крайбрежни заведения, сергии и тн. Ако твоя приятел си купува от ония кремчета на яйчена основа дето ги разнасят циганите по плажа  драйфането му е гарантирано-.... Дали ядеш семките , които се продават, дали си изхвърляш отпадъка в пясъка и тн и тн и тн.
Какви насекоми в момента има в пясъка ...

Въобщееее, ако продължавам няма да излезеш от къщи  Wink
Затова - смело на плаж, докато е още лято!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Не бих завела днес Сиси на плаж само заради горещината.
А вируса къде и дали ще го пипнеш е божа работа, Сиси се разболя в Етрополе а не във Варна или на почивка докато бяхме например.

# 13
  • Мнения: 8 769
Не бих завела днес Сиси на плаж само заради горещината.
А вируса къде и дали ще го пипнеш е божа работа, Сиси се разболя в Етрополе а не във Варна или на почивка докато бяхме например.
Абсолютно! Филип е с отшумяващо разстройство, повръщане и Т, които хвана така както си беше при баба си, на 60 км от плажа Mr. Green
П.С. Аз на варненския плаж не стъпвам, но не заради това, че имало болести!

# 14
  • Мнения: 6 039
Абе Киса, как ти хрумват такива теми?
Направо избиваш рибата с теми за ютии, бомби, и изолирани вируси по плажове. #Crazy #Crazy #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт