Как бях подведена , за Русенки .

  • 1 277
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 446
Здравейте ето моята история тези дни какво ми се случи за това как ме подведоха и за това че човек е трудно да вярва на лекарите.
Аз съм от русе и мислех да раждам в АГ(държавната болница), но вече се отказах поради ред причини.Първо че отскоро направиха следните промени ако искаш да ангажираш лекар -200лева,
от които 100 за лекаря,ако искаш анестезиолог-100 лв,акушерка-100 лв, епидурална упойка-100 лв.Само че 100 лева за лекаря според мен не са достатъчни и съответно даваш още около 100лв.
и ако се събере всичко грубо прави 500 лева или 400 ако не ползваш всичко. Аз преминах през доста варианти,първият ми беше да си ангажирам акушерка само , но всички ме посъветваха и за лекар ,тъй като все пак акушерката не може да прави всичко .оказа се обаче че специално ако ангажираш акушерка плащаш 100 лв. на болницата от които тя взима 30лв но ако тя не е на смяна не може да води раждането а "само да ти подава водичка", тогава , за какво се взимат тези пари от болницата. И аз реших да ангажирам и лекар за да съм спокойна и отидох при Д-р Тончева която отначало много ми допадна ,казах и че искам да я ангажирам, че парите на са проблем и ще си платя и на болницата и на нея. Тя обаче беше сложила бележка на вратата
кои дни не работи частния и кабинет ,съответно тези дни тя беше дежурна във АГ-то. едната дата беше 18 другата 24август,моят термин е на 22 и тя реши при последния преглед че на 18 да отивам да раждам,нищо че нямах признаци,наистина никакви.но тя ми твърдеше че имам 2,5 см разкритие . искаше на системи да ме включи и тн. И ми изтъкна че било по добре денем да родя тъй като нощем екип нямало или трудно щял да се събере а пък ако съм искала епидурална през нямало да може да стане.
И така аз започнах голямото двуомене тъй като навсякъде се разправя за частната клиника в града че всичко било добре , но нямали детски специалист или екип нощем. На сутринта не отидох в АГ-то а отидох до частната клиника ,там ми казаха че имат ли раждане екип се сформирва до 5-10 минути и си пристигат всички, за същото време и аз ще стигна до болницата тоест те ще са там тъй като ще звънна че отивам. Бебенца има да се закарат до родилното само в много спещни случаи , но такива има и от родилното които ги пращат в София.Пази боже дано всичко мине нормално.Но разбрах как стоят наистина нещата.
И реших че вместо да угаждам на лекарката и да отида да се мъча на сила в болницата ще отида в частаната ,където сумата е 600 лева, но може и таткото да присъства, обстановката е много добра и може да имаш свиждания , които са забранени в АГ-то.
След като взех това решение отидох при следящата ми бременноста Д-рр Шишкова и тъй като тя работи само с частната клиника и казах какво съм решила. Тя ме прегледа и вика рано е още има време , НЯМА никакво разкритие. При което представете си как се изненадах и ядосах. Защо трябваше така да ме лъжат че имам чазкритие и тн. разчита се на това че им вярваш и те да си те правят каквото си поискат , нищо че ти ще се мъчиш повече.
Това е от мен дано наистина раждането да ми е леко ,и нямам проблеми, споделям тази история за да се знае как понякога постъпват с нас като им вярваме,явно човек трябва да ходи на поне 2 лекари за да е сигурен в нещо.

Последна редакция: сб, 19 авг 2006, 14:06 от Godzilla

# 1
  • Мнения: 155
Така е миличка. Само да се молим всичко да мине ОК, да няма проблеми с теб и бебчо. Praynig

А от кога са ги въвели тези нови "правилаnewsm78???

# 2
  • Мнения: 446
Ами въведени са от около 2-3 седмици, имаше и статия във бестник Бряг но там не бяха обяснили много добре нещата.

# 3
  • Мнения: 1 942
ОООО я не си слагай сега тия ядове на сърце  Hug. Такива са повечето - печелбари #2gunfire Ами хубаво си решила за частната клиника, аз ако пак отида да раждам мисля, че бих отишла там.

# 4
  • Мнения: 3 760
Безобразие!!!!  #Cussing out
Не се ядосвай, миличка!
Добре, че си проверила как стоят нещата!
Леко раждане!   bouquet

# 5
  • Мнения: 503
дано всичко е наред,като си помисля ,че ми предстои направо настрьхвам

# 6
  • Мнения: 603
Ох и аз не знам. (Щото съм от Русе също)
Ако отида в АГ без уговорка????? В смисъл без да наемам екип?!
За частната - да хубава е обстановката, но пък 600 лв са парите за детско креватче и количка.
 Crazy

# 7
  • Мнения: 15
Здравей Мооn,
Избери болницата  в която ще се чувстваш сигурна! А за това, което пишеш за новите правила на АГ - Русе нямам коментар! А за въпросната д-р Тончева мнението ми е, че е невероятно корумпиран лекар! Аз съм писала за моето раждане, което завърши по най-ужасния начин и за това няма да разказвам отново, но се случи да бъда включена на система окситоцин на дежурство на д-р Тончева. Не получих и капка внимание от същата, т.к. не си бях платила! Изцяло се отдаде на протежето си! Мен пък ме остави с 2 см разкритие и невероятни болки да се мъча до следващата смяна!!!  Не направи нищо за мен от всички неща, които направи за протежето си, за да роди бързо и безпроблемно! А де те подведе по-такъв начин за да си вземе хонорара е престъпно!!! Считам, че каквото и да се говори за Ескулап  повече от сигурна съм, че ще получиш адекватно медицинско обслужване, грижи и внимание. Няма да допуснат безотговорно отношение! Докато в АГ всичко е възможно! Аз се подведох за Ескулап, въпреки, че лежах там и съжалявам безкрайно. Ако и аз като теб  се бях  вслушала в лекаря ми сега щях да си имам живо и здраво бебче!
Вярвам, че всичко при теб ще бъде ОК и ти пожелавам здраво и сладко бебе!

# 8
  • Мнения: 446
Мерси на всички за отговорите
Пуснах тази тема тъй като съм сигурна че има и други които може да се озовът във същата ситуация и да им приказват че имат разкритие и тн. Поне да не вярват само на един лекар и да отидат и на някой друг.

# 9
  • Мнения: 374
аз като цяло съм разочарована от всичко, което става из страната ни, а положението в болниците е плачевно...лекарите наистина са станали адски корумпирани, от което губят най-много тези, които нямат възможност да отделят парите за ПОДКУПА на лекар, акушер и анестезиолог...както бях казала в една друга тема-лекарите са вече разглезени, от всичко което получават извън заплатата си и направо гледат с презрение на тези които не са им бутнали нещо под масата.много много МНОГО съм разочарована, че тези рушвети са вече дори регламентирани и узаконени.представете си отсега нататък какво ще се случва в АГ-то....!!!

# 10
  • Мнения: 446
Наистина ще стане нещо страшно в АГ-то. Аз разбирам да взимат тези пари но поне болницата да беше като хората, тя си стои така от както майка ми е раждала не може никой да те види в един от най важните моменти от живота ти, особено за бащата е редно да може да влиза, та това дете е и негово. Уж вестниците щели да проследят нещата които се случват там , но докато не стане по голям въпрос надали ще има промяна за съжаление

# 11
  • София
  • Мнения: 3 390
moon, много е кофти това, но и ти имаш вина донякъде-как може да се съгласяваш да ти правят планирано раждане само и само да се хванат дните, когато работи Тончева. Само това, че ми предлага да отида да раждам, без да е започнало раждането, би ме накарало да стана и да си изляза от кабинета й.
И какво значи да й кажеш "парите не са проблем"?! Shocked Аз никога не казвам така, просто питам какво ще ми струва и толкова! Другото за мен си е чисто "подкупване"!
Не се обиждай! Hug
Желая ти леко раждане и здраво бебче!

Ако отида в АГ без уговорка????? В смисъл без да наемам екип?!
Ами, приемат те и те израждат. Аз родих така! Единственият проблем за мен беше, че ме задържаха 7 дни, което, до колкото разбрах  го правят, за да вземат пари от здр.каса.
Но и това си има предимства-поокопитих се, докато бях там и се прибрах по-сигурна, без конци и със затихващи болки от раждането.

# 12
  • Мнения: 640
Хей,русенки,защо не отскачате да раждате бебоците в Тутракан?Там на мен ми се върна вярата в лекарското съсловие,която бях тотално изгубила. Др Бойчев е страхотен специалист,пък екипа му е много мил. Обстановката в АГ-то е на ниво,но това бледнее пред истинското отношение

# 13
  • Русе
  • Мнения: 170
за съжаление и моите впечатления от русенското АГ са същите . Преди седмица в петък през нощта отидох с болки. (в 35 седмица съм) . Не бяха контракции .. имам колит, който се бе възпалил  Лекарката млада руса (така и не разбрах как се казва) каза, че трябва да лежа един ден за наблюдение. Дадоха ми да подпиша един куп документи .. аз дори не ги разгледах. Имах доверие . Направиха ми един куп изследвания, Вземаха ми кръв поне 8 пъти. Ръцете ми все още са сини, защото три пъти ми пукаха вена. Съгласих се. Всъщност след два дни лежане в ИЗОТО и инжекции по 3 пъти на ден (които според гинеколога ми са били абсолютно излишни - (според симптомите ми- нямах нито разстройство , нито повръщах) и дори вредни, защото скъсяват шийката на матката и можеха да предизвикат преждевременно раждане) не искаха да ме пуснат.Дори една лекарка се изказа, че е редно да ме прехвърлят в Патологична за да лежа до края на бременността .... Клиничната пътека била три дни и трябвало да лежа поне 3 дни в болницата . Това че ми нямаше нищо още от два часа след като бях дошла, нямаше никакво значение... Това че се изнервих, че плачех , че  два дни ме бодяха по три пъти на ден без да има нужда ...също....  те си искаха парите...И какво стана - избягах  Peace. Точно два дни след излизането си пуснах пълни изследвания. Хемоглобинът който те твърдях че 96- 97 се оказа 122, албумина, който уж откриха -1.57 ... беше изчезнал.. Странно и невъзможно , според гинеколога ми ...Спомням си, че така и не видях изследванията си.. Но затова пък чух , че ми бяха вливали нещо , което не било за мен, че при вземането на кръв я бяха взели не от вена, а от не разбрах какво... (от разговор между докторката и акушерката).
  Явно някой се бе опитал да ме излъже, за да си гушне паричките.
Резултата от посещението ми в русенското АГ - ПОЛУЧИХ РАЗКРИТИЕ .... 2 пръста. Според лекаря ми- от стреса, лекарствата, които са ми правили и гинекологичните прегледи. Сега трябва да внимавам. За да износя бебенцето ми. #2gunfire

# 14
  • Мнения: 3 376
Като гледам така май ще е по-добре русенки да ходим и да раждаме в Тутракан...Вече тотално се обърках,колкото повече чета толкова повече се разубеждавам за АГ-то,а бях решила да родя там... newsm78  От друга страна за Ескулап чувам добри отзиви за всичко освен за нивото на лекарското обслужване-че нямали добри специалисти,че през ноща нямало дежурни лекари и ако не дай Боже се случи някое по-тежко раждане те закарвали родилките до АГ-то... ooooh!
 А има ли тема за мами,които са раждали в Тутракан?

srusinova,току ще видях отговора ти...Абе тия хора не са добре!!!!Вече наистина се разубедих,въпреки ,че съм сигурна,че всички около мен ще тръгнат да ме разубеждават.
Пожелавам ти да износиш бебчето безпроблемно и успех!

Последна редакция: сб, 19 авг 2006, 15:28 от EASpirit

Общи условия

Активация на акаунт