Как съхранявате авокадото?

  • 6 426
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 379
В събота купих от Билла авокадо за Гого, тъй като той го яде с кеф, избрах нарочна да са по-твърди плодовете, за да издържат по-дълго. Да, но още онзи ден бяха поомекнали доста и потъмнели тук-там, хем ги държа в хладилника?

Как съхранявате авокадото така, че да не става на пихтия за няколко дни?

# 1
  • Мнения: 3 777
Тук има интересни неща

http://www.rozali.com/fruit.php?l=a&p=6

# 2
  • Мнения: 830
Избирам твърди , слагам ги долу в хладилника , в отделението за плодове и зеленчуци . Като реша , вадя го навън и за 1-2 дена е готово за ядене . Никога не го беля цялото , и до където може , не махам костилката . Вече наченато го слагам в найлонче и пак на същото място в хладилника . Издържа ми много време ( ако не го нападнем и ние за сандвичи и салати  Wink  )

# 3
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
По колко го купувате. Цена 1,90 за бройка добра ли е или да ходя до някой от големите супермаркети?

# 4
  • София
  • Мнения: 10 825
Купувам твърдички. Увивам ги в хартия, всяко едно индивидуално, (не знам защо, Embarassed майка ми ме научи така) и в хладилника. Когато съм разрязала някое, остатъка го съхранявам ВИНАГИ с костилката оставена в него, необелен, поръсен с лимонов сок и покрит с парченца от кората на използваното парче и в пликче.

# 5
  • Мнения: 3 379
Цитат на: logo5ka
По колко го купувате. Цена 1,90 за бройка добра ли е или да ходя до някой от големите супермаркети?


В Била е 1.79 за бройка, в Хит четох в брошурата 1.18  Shocked , но май беше на промоция.

# 6
  • Мнения: 3 379
Хм, а да питам каква част от него давате на бебетата? Аз го разрязвам и издълбавам с лъжичка "месото" му, но захващам и по-зеленикава част, която може би принадлежи на кората. Проблем ли е това?

# 7
  • София
  • Мнения: 3 847
Яде се всичко освен кората (остава като ципа) и костилката.

Аз не го държа в хладилника. Стои в купа на открито. Ако е твърдо и няма петна изкарва 10-15 дни. Отрязвам около 1/3 от плода за едно ядене. Останалата час я съхранявам пак извън хладилника в найлоново пликче и без да махам костилката. За трите дни, които го яде Боби нищо не му става.

В ХИТ-а едно авокадо е 1,49лв.

# 8
  • Мнения: 470
Моите ако са твърди до 2,3 дни  омекват и ако не ги изям потъмняват и тогава нестават за ядене.

# 9
  • Мнения: 2 452
Като сте се разговорили за авокадо, знаете ли че можете да си захванете растението от костилката? От едната и страна (там, където се намира зародиша; лесно се разпознава) се забиват 3 клечки за зъби като триножник. Семето се слага във вода така, че половината да е покрита от водата и се оставя да покълне. След като се покаже зародиша се засажда в пръст и скоро пораства растението (маистина расте доста бързо).
Има 2 проблема:
1) "успеваемостта" е много ниска - на мен лично от десетки семки само една ми се хвана;
2) растението е много капризно, но си струва опита! Красиво е.

# 10
  • Мнения: 3 379
А изкарва ли плодове? Да си ги късаме после  Wink

# 11
  • Мнения: 2 452
Цитат на: SZA
А изкарва ли плодове? Да си ги късаме после  Wink


Мислех да добавя:
3) не си въобразявайте, че ще си спестите 1.68 ли беше, 1.19 ли, не си спомням точно, но се въздържах, защото всъщност моето авокадо загина нелепо на ниво 4 листа  така че знам ли? Може и да дава. Wink

# 12
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Laura
Цитат на: SZA
А изкарва ли плодове? Да си ги късаме после  Wink


Мислех да добавя:
3) не си въобразявайте, че ще си спестите 1.68 ли беше, 1.19 ли, не си спомням точно, но се въздържах, защото всъщност моето авокадо загина нелепо на ниво 4 листа  така че знам ли? Може и да дава. Wink


 Simple Smile Няма далавера значи!

# 13
  • Мнения: 4 176
Ако искате да се съхрани вече наченато авокадо се оставя костилката в него или ако е пюрирани, също помага костилката.

# 14
  • Мнения: 3 379
Първо честита коледа на всички! Много усимвки  Simple Smile

Ох, връщам пак темата, за да ви се оплача, че не мога и не мога да го запазя това авокадо повече от седмица - вече са ми на петна и почерняват  Sad

Оставих нарочно едно навън (най-бързо започна да се скапва) и две в хладилника - ми и те вече са почернели  Sad  Какво правя грешно? А ги избирах уж по-твърди...

Общи условия

Активация на акаунт