Детски паралич

  • 3 688
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 929
Знаете ли кога най-рано може да се установи наличието на детски паралич и какви са симптомите за такъв? Чрез какви изследвания се установява или става с просто око? Мъжът ми каза, че според него детенцето ни си движи по-особено лявата ръка и се съмнява за детски паралич, затова ви питам. Иначе смятаме да го заведем на доктор, разбира се, но бих искала да знам повече за това заболяване.

# 1
  • Мнения: 4 414
колко голямо е детенцето?
някакви проблеми при раждането?
как точно си движи ръчичката? с
амо ръчичката или и други особености сте забелязали?
съмнявам се да е детски паралич...най-добре да го види невролог и да прецени.
успех и дано се тревожите напразно  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 929
Ами, според мъжа ми не си я движи правилно. Когато му подадем нещо, то я обръща с горната част да го вземе, а не с дланта. Освен това, когато лази, като че ли не знае как да използва лявата си ръка, защото се опира на дясната, а лявата виси и то пада върху нея и изведнъж сякаш се сеща, че трябва да се опре и на нея. Разбира се, това не е постоянно, а само в някои случаи. Иначи хваща предметите и с двете ръце нормално, но понякога проявява тези отклонения.

# 3
  • Мнения: 3 537
Най-добре е  да го види невролог. newsm78

# 4
  • Мнения: 1 737
Преди месеци по новините съобщиха, че в България от 5 години насам не е имало случай на детски паралич до тази година, когато заразиха 2 близначета с полиомиелитната ваксина. Колко голямо е детето? Кога последно му е бита полиомиелитната ваксина? Жива, или мъртва?
Разбира се, че трябва да идете на лекар, щом имате такива съмнения.

# 5
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
АЗ не станах наясно за какво говориш - детски паралич вследствие на инфекция или детска церебрална парализа (някои хора не правят разлика) Диагнозата се поставя от невролог.  Окончателната диагноза се поставя най-рано след 18 месечна възраст на детето. Колко е голямо детето? Каква беше бремеността? Имаше ли проблеми при раждането?  Има ли закъснение при държането на главата, обръщането, лазенето, изправянето? Само с ръчичката ли има проблем?
Ако нещо сериозно те тревожи, можеш да зададеш въпрос в темата за ДЦП (детска церебрална парализа) във форум "Деца с увреждания...."

# 6
  • Мнения: 3 929
Имах изключително лека и напълно нормална бременност, без никакви аномалии и проблеми. Детето се роди напълно здраво също без проблеми, доста леко раждане. Развива се нормално, дори е малко над определените норми за ръст, движи се нормално, изправя се на краката си, пълзи, но просто на мъжа ми му направило впечатление, че когато му подадем нещо и посегне да го вземе с лявата ръка, не посяга да го хване с дланта си, а наопаки, така както изглежда положението на ръката при болен от паралич. Аз не знам нищо повече за тази болест и затова питам вас, ако знаете, да ме информирате за симптоми, за минимална възрас, когато може да се открие и т.н. Детето е на 10 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт