Кърмене след секцио ?

  • 1 882
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Още в началото на бременността ми, а и преди да започне, доктора ми ме предупреди, че най-вероятно ще раждам със секцио, поради стара моя травма Naughty.
Макар и още да е рано, постоянно чета, пък и искам да попитам раждалите мами със секцио - как стои въпроса с кърменето след такова раждане  Thinking? Знам колко важна храна за децата е кърмата !
Докторът ми ме увери, че е много вероятно да не мога да кърмя Sad. От друга страна пък прочетох доста окуражаващи статии в тази насока, като в една даже пишеше, че и нераждала жена може да кърми бебе newsm78 ?! Объркана съм...
Кажете ми моля ви каква е ситуацията при вас ?

# 1
  • Мнения: 1 029
Не мисля, че имаш основания за притеснения. Хиляди жени раждат със секцио и нямат никаквии проблеми с кърменето. Просто е възможно кърмата да ти дойде малко по-късно в сравнение с нормално раждащите (поне при мен беше така). Освен това има и много жени, които раждат по естествен път и въпреки това срещат трудности и нямат достатъчно кърма.  Считам, че е некоректно от страна на лекаря ти да те настройва по този начин, положителната нагласа е също много важна за успешното кърмене. Така че не се настройвай още от сега, мисли позитивно и ще видиш, че всичко ще е наред.
Аз не съм най-добрият пример за успешно кърмене, но при мен още в началото имаше проблеми, тъй като вдигнах температура и три дни ми вливаха антибиотик заради който не можех да кърмя. После вече ни беше много трудно да се справим, а и честно казано не срещнах особено разбиране и помощ от страна на акушерките и в резултат се стигна до дохранване с адаптирано мляко.  Cry И аз много четох във форума и продължавам да се боря и да се надявам, че нещата ще се нормализират.
Съветът ми е да не се отчайваш и дори да срещнеш затруднения да не се отказваш, а да потърсиш необходимата помощ и подкрепа.
Усхпех и леко раждане!    Hug

# 2
  • Мнения: 27
Здравей,

Аз раждах със секцио. В първите дни захранват бебока с адаптирано мляко защото кърмата още не е тръгнала. Но на втория или третия ден тръгва. Няма нищо стошно. Защо да не можеш да кърми? Още на 2-ия ден ми дадоха малкия да го сложа на гърдата, за да стимулират кърмата. Вече 5-ти месец го храня само с кърма. Не сме имали нужда от адаптирано мляко.
Така че няма страшно и нама за какво да се притесняваш. Ще си го кърмиш колкото време имаш кърма защото това при различните хора е различно.

Поздрави и успех. Laughing

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Не мисля, че секциото е предпоставка за проблеми с кърменето. Дори да ти слезе по-късно кърмата.
При мен това стана на третия ден и бебка засука веднага, нищо, че дотогава беше хранена с биберони с огромни дупки.
Лека бременност Simple Smile

# 4
  • Мнения: 8 917

Докторът ми ме увери, че е много вероятно да не мога да кърмя Sad.
ooooh! ooooh! ooooh! Страааашен лекар! Добре, че не всички са като него. И как реши да те увери, че няма да можеш да кърмиш - на боб ли хвърля или брои звездите Party Аз съм със секцио и си кърмя до ден днешен Peace Разликата доколкото знам е, че млякото "слиза" към 3-я ден - при мен - на втория. Така, че смело и въобще не го слушай Hug

Последна редакция: пт, 18 авг 2006, 14:22 от The Sun

# 5
  • Мнения: 667
Кърменето след секцио, може да бъде също толкова успешно, колкото кърменето след естествено раждане. Поне така пише ТУК.
Виж и ТОВА.

нераждала жена може да кърми бебе newsm78 ?! Объркана съм...
Щом и мъже могат да кърмят Wink

# 6
  • Мнения: 1 294
Аз също съм със секцио и не добър пример за кърмачка Weary При мен кърмата дойде  6 дена по-късно и за късмет детето не отказа гърда.Кърмих с мерак, а  на малката и се стопиха бузите и рееев.
Направих три пробни кърмения, 15 мин на едната и 15 мин на другата гърда, каза се че сме се борили за 10-20 мл.Започнах да дохранвам с адаптирано и кърмата вече никаква я няма smile3518
Такъв е моя случай, това не е означава, че при теб нещата задължително ще стоят по този начин. smile3521
Успех с посрещането на бебчо и  папането след това newsm51

# 7
  • Мнения: 355
Никакъв проблем с кърменето след секцио - даже и две наведнъж откърмих Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 448
Горе главата! Какво като ще раждаш секцио, хич не го слушай този лекар /относно кърменето/  Laughing Разликата е там, че при естественото раждане кърмата слиза по-рано отколкото при секцио  Wink

# 9
  • Мнения: 902
Ох, няма нищо общо с това дали си секцио или не,ако имаш кърма, имаш и това е. Аz родих със секцио. Причината , бебка лежеше с главата нагоре и настрани в дясно. Дадоха ми я zа първи път да я кърмя 10 Часа след операцията.ПОнеже съм по природа  с дребен гръб и много едри гърди, можеш да си представиш каква гледка бях докато ми "слеzе " кърмата. Малката беше лакома, а моето мляко още го нямаше, гърдите подути до пръсване... идеше ми на глас да вия. Малката ми раzрани zърната от сучене беz кърма, и на 3 ден... Ела да видиш ти чудо... кърмата си течеше от мене като река, бебка се наяждаше и к.рмата си прод.лжаваше да тече, та помпах... много внимавай zа zърната, има специален мехлем zа да не се раzранят, че от това по голяма болка не zнам да има, секциото и след упойката ми се видя песен в сравнение с тия болки... Кърмех и си гриzех палеца, zа да не крещя от болка, а до мене моя мъж седи, д.ржи ми ръката и повтаря "мило zа мене ти си най страхотната ... " и какво ли още не говореше zа да ме успокоява. Трябва бебчЧо да zахапва не само zърното а и около z.рното "двора", както каzват тука. За подути гърди още отсега ти каzвам , компреси със студена иzвара много облекчават, zа  кърмачки това си е просто облекчение на ента. А и такива компреси предпаzвали от мастит..
Ох, ти само попита а аz цяла лекция ти иzчетох, но zатова пък дано моя опит ти помогне по нататък...Много късмет ти желая, леко раждане и едно прелестно малко съzдание да те радва в скоро време...  Grinning

# 10
  • Мнения: 683
Аз нямах никакъв проблем, кърмата наистина идва малко по-късно - при мен на 4-я ден, тогава си и тръгнах от болницата, понеже като ми дойде изведнъж кърмата беше много и вдигнах температура и предпочетох да съм си вкъщи. Вече сме на 7 месеца, още го кърмя, но си му давам и АМ допълнително - вечер задължително, за да не ми се буди, няма никакви признаци на отбиване. Simple Smile
За да избегнеш разраняване, мажи зърната с Гармастан от 8-я месец, аз нямах подобен проблем...

# 11
  • Мнения: 959
Абсолютно никакъв проблем с кърменето нямах макар,че беше само за 2 месеца.

# 12
  • Мнения: 4 915
Слизането на кърмата зависи от изхвърлянето на плацентата.

Успехът с кърменето зависи не от начина на раждане, а най-вече от правилната подготовка /най-вече добра информираност/, желание и упорство. Много малък процент са жените , които не успяват изобщо да кърмят поради хормонални проблеми, които се регистрират още по време на бременността.

Посети Библиотеката на Кърмаческия форум, за да се информираш какво да очакваш в първите дни на кърменето, а и след това.


П.П.
Раждах секцио и още кърмя.

# 13
  • софия
  • Мнения: 495
Раждах секцио и кърмата ми тръгна веднага.Кърмехме се успешно до 6 месец Peace

# 14
  • Мнения: 910
Абсолютно никакъв проблем с кърменето нямах макар,че беше само за 2 месеца.
и при мен беше така

Общи условия

Активация на акаунт