Ех тази вода

  • 515
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Мамички моля ви помогнете ми,
моя син е само на адаптирано мляко Фризовом понеже много повръща. Не иска да пие вода а ако рши да пие я повръща заедно с млякото което е в стомаха му затова и аз не настоявам а даже напоследък и не му предлагам. той си пишка съвсем нормално мокри памперсите доста но от скоро има запек. Ту акото е много твърдо ту си е нормално!
Въпроса ми е може ли като кърмените бебета да не пие вода до 6м. и дали има нещо общо между запека и пиенето на вода?

# 1
  • Мнения: 8 505
Не се тревожи за водата.И не го насилвай да я пие.
Запекът няма общо-моята калпазанка беше обратен случай-постоянно се наливаше с вода (и досега е така),но въпреки това беше със запек до 6-месечна.

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не се притеснявай, моята дъщеря от скоро пие вода, а е на 13 месеца. От 4месечна не е на кърма. Щом не желае, не настоявай.

# 3
  • Мнения: 27 524
Синът ми започна да пие вода като стана на 10 месеца. На този етап бебето ти няма нужда от вода, не го насилвай.

# 4
  • Мнения: 3 042
Може да не пие вода. Няма проблем щом си пълни памперсите нормално. Ямно си набавя необходимото количество вода от млякото.
 
И моят син като по-малък не пиеше изобщо вода, после лятото пропи. Миналата зима, когато беше над 1г също пиеше много малко вода /ок. 100мл на ден/, а ядеше твърда храна и не пиеше мляко.

# 5
  • Мнения: X
Малките бебета обикновено не пият вода, набавят си я с млякото. Ти предлагай, заради жегата, ако не иска не настоявай и толкоз. И гледай да е минал минимум половин час след хранене.

# 6
  • Мнения: 6 164
Не го насилвай - той си усеща, ако е жаден няма да трае. Крисо капка не близваше, не го карах, а сега в жегите сам си я иска и пие много!

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 404
Малките бебета обикновено не пият вода, набавят си я с млякото. Ти предлагай, заради жегата, ако не иска не настоявай и толкоз. И гледай да е минал минимум половин час след хранене.
Аз дори изчаквах до 1 час след хранене, дадях ли по-рано бебка повръщаше.

# 8
  • Мнения: 4 428
Малките бебета обикновено не пият вода, набавят си я с млякото. Ти предлагай, заради жегата, ако не иска не настоявай и толкоз. И гледай да е минал минимум половин час след хранене.
Аз дори изчаквах до 1 час след хранене, дадях ли по-рано бебка повръщаше.

И при нас е така. Дам ли нещо, каквото и да е, след яденето - повръща. Сега й давам вода след пюрето, за да си изплакне устата и не повръща, но след АМ - задължително. Иначе много обича да пие вода, но за сега я ограничавам заради това повръщане.

# 9
  • Мнения: 992
мойта дъщеря пропи вода преди един месец , така че не се шашкай не е фатално че сега не иска да пие

# 10
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
И моето бебе не иска вода, за разлика от батковците. Мислех, че в горещините ще пие и й предложих /без захар/, но тя не проявява интерес. Отпива само няколко капки и толкова.

# 11
  • Мнения: 7 640
и моите деца бяха на Фризовом и Фризолак, вода пропиха след 8-9 мес. Ти предлагай, то ще пие, ако желае.

Общи условия

Активация на акаунт