Тревожа се за първи клас

  • 1 155
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 937
Здравейте всички!
Моята прекрасна дъщеря е с вродена аномалия на ръката. Тя е почти на седем години и само след месец ще става ученичка!  Simple Smile Аз обаче нещо не се чувствам добре напоследък. Страшно много се тревожа как точно ще се приобщи към класа, как ще я възприемат децата... Тя е едно абсолютно уверено в себе си дете, спокойно и щастливо. В градината имаше много приятели - и момичета, и момчета. Децата я обичаха и я приемаха каквато е. Но вярно, че там бяха заедно от съвсем малки и от години насам. Опасявам се, че сега вече като по-големи дечицата сигурно ще са по-впечатлени от нейното различие и неволно ще й се насочи вниманието към това. Много искам да я предпазя от развитието на някакъв вид комплекс. Страхувам се дали ще успея  Cry
Много моля майките на деца с физически увреждания да споделят опита си относно започването на училище. С какви трудности се сблъскахте и как ги преодоляхте?
Предварително благодаря!

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Може да започнеш от себе си. Ако ти се поуспокоиш, нещата ще вървят в правилната посока.
Поговори с учителката и нека тя даде пример за отношение към детето.
Децата копират модел на поведение, и нека учителката бъде този пример.
След като в детската градина детето ти си е спечелило приятели, значи то не се чувства различно и умее да общува така, че да извади на преден план личностните си качества, а не физическия проблем.
Аз в 4 клас куцах с единия крак, прояви се луксация, правиха ми операция. Не съм чула никой да ми се подиграва за походката, макар да не е била от най-красивите.
Бъди спокойна, защото децата усещат тревогата и тогава стават несигурни.
Желая успех на твоята дъщеричка!   bouquet

# 2
  • Мнения: 4 414
В училище имахме съученичка проблем в ръката. мисля, че беше с акушерска пареза. не само, че не сме я отбягвали, ами беше и лидер в класа. години наред ни беше отряден председател. беше и дружинен по едно време.
пожелавам на малката ученичка много успехи, а на мама да се гордее с момиченцето си  bouquet

# 3
  • Мнения: 8 937
Благодаря ви! Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 308
Наистина трябва да поговориш с учителката.Тя ще представи детето ти на класа така,че те дори няма да забелязват различието и.Аз също съм учителка и знам,че има начини учениците да приемат различните деца.В предишния ми клас имах дете,на което бащата беше счупил гипса и крачето му беше зарастнало накриво.Съучениците и знаеха и много и помагаха и никой не и се подиграваше.А е много важно да има доверие на учителката си,да знае,че тя ще я подкрепя.Може би е хубаво и детето да присъства на срещата.Успех на бъдещата първокласничка!Да пишеш пак с много хубави емоции от 15 септември!

# 5
  • Мнения: 7 375
                  Аз мисля,че дори да говориш с учителката детето ти не трябва да присъства,даже да не знае за този разговор.Не трябва да се тръгва от позицията - тя е различна ,затова трябва да се представи пред класа ,да разберат децата,че не трябва да се подиграват.За мен това е грешен подход.Детето отива в първи клас,като всички други.Работата на учителката е да следи съвсем дискретно поведението на децата и ако забележи дори най-малкия намек за по-особено поведение да го "пресече" по възможно най-тактичния начин.Толерантното отношение се гради единствено когато хората /децата/ са равнопоставени.Детето ти до момента е било спокойно,със самочувствие без да се отличава от децата в ДГ.Защо трябва и на него да се припомня,че има нещо което по някакъв начин го прави малко по-различно.Напротив на детето трябва да се съхрани увереността ,че до сега съм се справяла с всичко и занапред ще е така.Ти също трябва да следиш настроението на детето си и ако забележиш промяна веднага да разбереш причината и да реагираш адекватно.Зная,че не можеш да "прескочиш" тревогата си,но се помъчи никой да не разбере за нея.Бъди весела,спокойна и уверена така и малката ще бъде същата.Научи я да побеждава с това ,с което тя е силна.Всеки има някаква заложба,всеки някъде е по-добър от другите.Намери силата на детето си и го насърчавай да я използва.
                Желая здраве на малката първокласничка и успех в училище.А на мама много сили и търпение.  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 858
Моята първа братовчедка (на брата на майка ми дъщеря) също е с вродена аномалия на ръката. След месец тя също ще е в първи клас. Забелязвам, че трудно общува с връстниците си но не го отдавам съвсем на ръката и а и  на нрава и. Много будно дете е и и е ясно (по мои наблюдения) , че винаги ще има някой който да я заглежда и да и натяква, че е различна но тя има добро самочувствие и трудно ще я накарат да се почувства зле. Миналото лято претърпя две операции в горна баня и сега ръката и е по изправена. Надявам, се че ще успее да създаде приятелства без да се притеснява и да се чувства различна! Пожелавам успех и на твоето момиче!

# 7
Братчето ми е с ДЦП на 8 тръгна на училищe като преди това си бе6е само вкъщи.
понеже беше доста трудноподвижен лекарите препоръчаха да се изпрати в специализирано учили6те но това не стана.
децата го приеха отлично нямаше проблеми с тях не-беше изолиран , а и самочувствието му стана до небето  Simple Smile
вече завърши6и средно и наистина немилия че трябва да се притесняваш6 от нещо!

# 8
  • Мнения: 8 937
Благодаря безкрайно на всички ви!
Мааалко по-леко ми е, след като ви прочетох!

Струва ми се, че ще се справя!  Simple Smile

# 9
            На мен ми беше най-хубаво когато една девойка от Пловдив осъди мед. академия за това, че й е отказан прием поради това, че е глуха и спечели делото.
           Утро, изтупай момиченцето си с нови дрешки, плисни едно менче с вода пред него и го прати на училище. Не се притеснявай. После ще пишеш как върви даскалото!
           Пожелавам успех и на двете ви!

# 10
  • Oslo
  • Мнения: 659
Здравей, мамо на първокласничка!
Желая ти утрешния ден да ви донесе много положителни емоции и радост, а дъщеричката ти да запази хубав спомен за първия си ден в училище. Усмихни се и вярвай, че всичко ще бъде идеално-ще се справите!!!

# 11
  • Мнения: 3 116
Пожелавам ви един прекрасен първи учебен ден и от нас   bouquet

И да нацелуваш малката ученичка  Heart Eyes Hug Heart Eyes

P.S. Ех този ден го свързвам с толкова хубави неща  Party

# 12
  • София
  • Мнения: 4 412
Пожелавам здраве и успех на всички първокласници!!! Нека всички притеснения да останат извън училището!!!

# 13
  • Мнения: 4 585
        Здравейте учетелки, учители, мами и татковци на ученици и първолаци. Довечера като се прибера, ще видя с какви букети сте изпратили ученичетата си.
        На първолаците - по един патриотичен буквар от нашата държава. Честито. Хаирлия да е. Буквара - със сдимволи и знамена и хералдики.
        Забелязали ли сте, че колкото една държава по- не може да защити поданиците си независимо дали в чужбина или зад решетките на собствените си панелки, колкото жизнения стандарт е по- нисък и качество на живот мизерно, толкова по могъщи зверове има по символите.
       На нашенското знаме и герб, лъвове бол - за една зоологическа градина са много даже. Пък короните- съизмерими с брутния вътрешен продукт.
       Горките канадчета - на тях вместо буквар сигурно са дали по един кленов лист.
       

# 14
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Как върви училището

Общи условия

Активация на акаунт