след биопсия

  • 9 540
  • 12
  •   1
Отговори

Преди 5 дена ми направиха биопсия.Лекаря ме предупреди , че е възможно да имам леко прокървяване , но все още кървя.
Много съм притеснена. Да ли е нормално?

# 1
  • Мнения: 820
Каква точно биопсия са ти правили Дани? Аз имам опит с биопсия на шийката на матката, предполагам и твоята е такава. При мен имаше слабо кървене 3 дни и спря. Лекарят ме предупреди да го потърся незабавно ако кървенето е обилно и продъжително. Ако преценяваш, че кървенето не намалява и е обилно обезателно се свържи с лекаря, който ти е взел биопсията, дори да е само по телефона.
Не се напягай излишно, щом нещо те притеснява непременно се консултирай.
По всяка вероятност кървенето ще спре скоро.  Hug

# 2
Благодаря ти Дидка за помоща.
Биопсията е на шийката на матката.
Кървенето вече е съвсем слабо и мисля ,че скоро ще спре

# 3
  • Мнения: 820
Радвам се, че проблемът с кървенето отшумява и стискам палци резултатът от биопсията да е добър. newsm17

# 4
  • Мнения: 7 640
и са ти обяснили- никави тампони, вани, басейни и секс в рамките на един месец.
Хубав резултат!

# 5
  • София
  • Мнения: 294
Късмет и от мен!Интересно, но мен никой не ме  предупреди за тези неща,
и са ти обяснили- никави тампони, вани, басейни и секс в рамките на един месец.
Хубав резултат!
когато ми взеха биопсията #Cussing out #2gunfire #2gunfire
При мен имаше леко кървене в рамките на няколко часа.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Здравей и от мен!
И на мен наскоро ми правиха биопсия от шийката на матката. На мен лекарката ми каза, че е възможно да има леко кървене около седмица. И действително - аз имах зацапване около 6 дни. Ако смяташ, че е обилно, отиди при лекаря. Не е нормално да е обилно.
Много успех с резултата!!!!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 383
Правиха ми такава биопсия през юни т.г. Кървях 2 или 3 дни, вече не си спомням. Успех с резултатите и мисли позитивно. Не се шашкай. Понякога нещата са по-страшни в главите ни, отколкото вдействителност.

# 8
Много Ви благодаря ,че ме успокоихте.
Кървеното спря , но резултата не е много добър CIN ІІ
На преглед съм другия месец и тогава ,ще видим какво ще е  лечение

# 9
  • София
  • Мнения: 2 383
Успех и не се шашкай!

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Успех и от мен!!! Аз имам както резултат дисплазия 1ва към 2ра степен. Много тежко го изживявам още, пожелавам ти много спокойствие и дано всичко мине бързо и добре!!

# 11
  • Мнения: 66
zasto se pravi boipsia na matkata ? i znaete li kakvi sa simptomite za rak na matkata?

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Биопсия се прави, за да се види състоянието на клетките по шийката и какви са измененията в тях. Задължително изследване е, ако има някакво съмнение не само за рак, но и много други изменения, които НЕ СА РАК. Биопсията като изследване не трябва да те шашка.
Симптоми има при напреднали форми на този вид рак. Но предполагам знаеш, че този рак е напълно лечим и затова контролните прегледи и цитонамазки са от изключително значение. 

Общи условия

Активация на акаунт