Моята бебка е с оток, някой имал ли е подобен проблем?

  • 957
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Мами, някой имал ли е подобен проблем, моята бебка е с оток на горния десен клепач вече цяла седмица. Отока не е през цялото  време. Първоначално си мислех, че се получава защото иска да спи само на дясно, сега я насилвам да спи на ляво, но пак получава оток не е толкова добре изразен както когато спи на дясно, но го има. Друго за което си мисля че може да се дължи е че си слагам вагинално таблетки Клион - Д 100, но гинеколожката ме обиди, че няма да има проблеми могат да се приемат от кърмачки. Според вас каква може да е причината?

# 1
  • Мнения: 2 804

Не зная къде може да е проблема аз не съм имала подобен случай .
Най-добре се чуй с педиатъра на детето ти , говори с него-нея и за това какво лекарство използваш ти !
Междувременно щом кърмиш слагай и кърма в очичките на детето  по няколко пъти на ден .
Лек ден и пожелавам на детенцето ти много скоро да се оправи !  bouquet Hug

# 2
  • Мнения: 3 914
Кърма в очите в никакъв случай не слагай,опасно е защото кърмата е биологичен продукт и създава идеални условия зя развитие на бактерии.Направи консултация с детски офталмолог ,има няколко причини за оток при толкова малко бебе и ако се вземат мерки бързо няма да имаш проблем,но не си прави експерименти без лекар - офталмолог

# 3
  • Мнения: 2 804
Кърма в очите в никакъв случай не слагай,опасно е защото кърмата е биологичен продукт и създава идеални условия зя развитие на бактерии.Направи консултация с детски офталмолог ,има няколко причини за оток при толкова малко бебе и ако се вземат мерки бързо няма да имаш проблем,но не си прави експерименти без лекар - офталмолог
Не знам може и да имаш право , но аз докато имам кърма слагам на децата като видя , че са с възпалени очи !
Освен това и при изгаряния е страшно ефикасна дори и белег не остава след третиране с кърма .

# 4
  • Мнения: 3 914
При изгаряне може ,но в очичките на децата недей.Представи си че има конюнктивит вследствие стафилококи,които са бактерии т.е. жив организъм,слагайки кърма ти всъщност ги храниш и по този начин можеш сериозно да усложниш положението.В случая на това бебенце ,тъй като е мъничко ,може да е инфекция от болницата ,а именно бактериална.
Повярвайте ми ,не си правете експерименти с очите Peace

# 5
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
Боже... на мен даже лекарката ми препоръча да капя в очите на малкия кърма.Вики и мама сигурна ли си , че е опасно? newsm78

# 6
  • Мнения: 3 914
Да сигурна съм ,погледни в подписа ми снимките на детето ми ,проблема е на очите ,това е причината да изуча офталмологията , е не съм лекар но поради вроденото заболяване на момиченцето ми съм принудена постоянно да чета и да се интересувам и с радост бих споделила наученото с всеки който има нужда  bouquet

# 7
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
Мисля, че тази информация трябва да стигне до повече майки, защото е масова практика да се слага кърма в очите.Благодаря , че ни просветли.

# 8
  • Мнения: 1 942
Мами, някой имал ли е подобен проблем, моята бебка е с оток на горния десен клепач вече цяла седмица. Отока не е през цялото  време. Първоначално си мислех, че се получава защото иска да спи само на дясно, сега я насилвам да спи на ляво, но пак получава оток не е толкова добре изразен както когато спи на дясно, но го има. Друго за което си мисля че може да се дължи е че си слагам вагинално таблетки Клион - Д 100, но гинеколожката ме обиди, че няма да има проблеми могат да се приемат от кърмачки. Според вас каква може да е причината?

Дени се е подувала по очичките от алергични реакции. Говори с твоето педи и виж какво ще ти препоръча, но ако е алергия аз не давам фенистила на бебето, а го пия аз и тя го приема с кърмата.

Общи условия

Активация на акаунт