Понякога предпочита само дясната гърда?!

  • 375
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 364
 Кърмя бебка на поискване , като редувам гърдите ( в смисъл на едното хранене едната , на следващото - другата).Само дето на няколко пъти ми се случва да не иска лявата , която е на ред и е доста пълна, а като я сложа на дясната си засуква лакомо.Чудя се дали понеже на дясната ми е по-удобно и тя се чувства по-удобно, понеже я захващам по добре ( в повечето случаи се кърмим в поза люлка , а само понякога  легнали) и затова прави така? newsm78 Притеснвам се ,че така не стимулираме достатъчно лявата гърда ( тя понякога видимо е по-малка от другата).Днес например от лявата яде в 9 часа сутринта и после чак към 20 часа , а другите три хапвания бяха все от дясната,т.е почти 12 часа лявата гърда не е била стимулирана #Crazy
 Преди да предложа дясната пробвам и като сме  легнали да пробутам лявата , но без успех:(
 Ако има значение - не съм почнала захранването , смятам да го направя след навършване на 6 месеца.Вода и сокове не пие.

# 1
  • Мнения: 1 288
да не би да е по-плоско зърното на лявата гърда или пък по-трудно да тече млякото там. при мен такъв е порблемът с дясната гърда. за да я стимулирам обаче държах бебка и упорствах. лека полека се научи и от там да дърпа. въпреки че и досега тя ми остана по-немлечната гърда и по-трудно се храним от нея.
според мен не трябва да се отказваш. слагай я, докато захване. ще свикне и от там. успех!

# 2
  • Мнения: 364
Не , не е плоско , според мен и двете ми зърна са еднакви.Тя си суче и от двете гърди , но понякога си придевява такива притенции и се притесних по въпроса newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 1 056
Преживях същото по същото време като вас,но с тази разлика,че като го сложех на гърдата която следва ,но той не ще, започваха яки писъци! Аз го доближа,той пищи,аз го доближа, той пищи.Боже, в началото си мислех,че му се е възпалило ухото и като го сложа на тази страна го боли.За да видя дали го боли и другото го обърнах и той лакомо си засука празната.
При нас обаче той не харесваше по-голямата, а малката дъвчеше няколко яденета,не знам какво е имало вътре и дали му е стигало,но категорично отказваше пълната.Аз я изцеждах щото ставаше на камък.
Това се случи само 2-3 пъти и оттогава не се е случвало.Аз като разбрах,че не е ухото се зарадвах,че вече проявява предпочитания.Но изцедих докрай тази,която не искаше и тогава засука,не знам защо.
Така,че аз мисля, че това си е до етап на развитие,не е нещо тревожно.Но ти си я изцеждай  и си я поддържай гърдата, че да не се получи мастит.
Успех с кърменето и поздравления за решението за по-късно захранване,ние започнахме преди 2 седмици (не че имам успех,яде само намачкан на пюре банан,друго не харесва) newsm10

# 4
  • Мнения: 2 309
Пробвай да я пробутваш докато спи или е сънена, трябва да я стимулираш иначе ще ти намалее кърмата.

# 5
  • Мнения: 804
 Моята педиатърка каза, че някои бебета са с претенции Hug
При мен не иска лявата, но през ноща успявам да я пробутам Mr. Green През деня първо я слагам на "лошата" цица и като е гладна суче, но само 2-3 минутки. Опиай се и ти да я накараш поне по малко да суче от нея, а в сънено състояние ще си я изсуква изцяло. Успех!

# 6
  • Мнения: 364
Да , пробвам да я пробутам когато е сънена или много гладна и успявам , а понякога са си просто притенции май Simple Smile

# 7
  • Мнения: 535
И при мен не искаше лявата ooooh! Tired ама като попорасна малко и сам премахна претенциите, сега суче така- едно-две суквания на едната, после на другата, после пак се връща на първата и така до безкрай... #Crazy

# 8
  • Мнения: 8 242
И при нас така се получава понякога. Но съм установила, че се дърпа когато пръска много и горкото не може да смогне да гълта и много се дави. Пък при мен едната пръска яко, а другата само тече.. шантава работа  Crazy И някой път пръскалото не го иска  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 2 804
Анетка , пробвай да го храниш детето като го обърнеш с крачетата в противоположната страна така то ще си мисли , че суче от гърдата която иска , а и ако се е получило запушване на канал-чета ще му е по лесно да ги отпуши !

# 10
  • Мнения: 1 072
И при нас винаги е било така:-)) има "любима и нелюбима" цици:-) Преди пробутвах нелюбимата сутрин или когато е сънен или на кеф:-)) сега вече е по-лесно да дам и нелюбимата, защото не преливат и двете от мляко, както преди..

Общи условия

Активация на акаунт