Таткото се обади!!!

  • 3 449
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 357
На 4 август Ивайло стана на 1 годинка, както предположих в една друга тема татко му ми спретна изненадка, но не преди рождения ден, а след него! На 6-ти ми се обади и съвсем спокойно ми заяви, че иска да види детето, кога съм можела да му го изведа!!!  #Cussing out(пиша чак сега, защото бях на море и нямах време)
Много, ама много се възмутих, как така след почти година ще ми заявява, че искал да си види детето все едно нищо не е ставало и си е съвсем в реда на нещата да се сеща веднъж в годината за него!
На момента се шашнах Confused, незнаех как да реагирам, той се държа добре, опита се да ме убеди, че няма да създава проблеми, но аз му отказах с мотива, че заминавам на море рано сутринта и имам много неща, които трябва да свърша. То си беше самата истина, но при повечко желание можех да намеря половин час, но в интерес на истината нямах никакво желание да си нарушавам спокойствието като се срещам с въпросния господин.
Той горкичкия се разстрои Twisted Evil и изрази надежда, като си дойдел другия месец да намеря малко време, за да може да види детето (сега живее и работи в София)
А пропуснах да кажа, че имаше най-доброто желание и пари да ми дава Money, но аз отказах да се срещам с него, предложих му някой от нашите да му изведе детето, но и той отказа.
Сега седя и се чудя какви ще ги върша, ако се обади пак? newsm78
А щом се е решил веднъж да се обади, доколкото го познавам, пак ще се обади! Както си и мислех всичко е било на инат, но рождения ден обърка нещата и явно все пак му се е приискало да си види сина.
Незнам! Thinking Объркана съм, защото осъзнавам, че детето трябва да познава баща си, предполагам, че ако веднъж го види, баща му ще прояви интерес и за в бъдеще, но го познавам и знам, че не е човек, на който мога да се доверя и да разчитам. Може да е егоистично, но неискам да разбивам спокойствието, което съм постигнала за себе си и за детето като му позволя отново да влиза в живота ни.
Вие какво ще кажете по въпроса?

# 1
  • Мнения: 1 809
Aбе какво има стана на тия ...?!?От жегата ли от какво ли се сетиха,че имат деца?! Close
И аз имам днес същия проблем,само че мен ме заплашват и с тази ралзика,че не се е срещал с детето 4г. Close.В началото се паникьосах,но благодарение на момичетата тук добих кураж,за което съм им благодарна от сърце  bouquet
Ти развод имаш ли?Защото ,ако имаш нали има режим,който трябва да спазва ако иска да го види.Пък ако дойде точно на деня,детето случайно може да се е разболяло и не можеш да го изведеш...Не знам ти си знаеш ситуацията и до колко е добре детето да се среща с баща си.Пък и аз съм една паника...аз самата не знаех  как да реагирам днес,пък какво оства и съвет да ти дам Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 357
Имам развод, има и режим за срещите с детето, но мен това не ме плаши. Проблема не е в това, аз не се притеснявам, че може да ми го вземе, защото срещите са само в мое присъствие и по местоживеене на детето, което няма как да стане, защото няма кой да му позволи да стъпи вкъщи, а и той няма да посмее да дойде.
Става въпрос детето да познава баща си и как ще му се отрази това? Ами ако таткото утре пак реши, че неиска да го вижда? Нямам му доверие на този човек!
А от друга страна си казвам, че добър или лош му е баща и ...
Много по-лесно ми беше като не го търсеше, бях си решила да поизчакам още малко и да заведа дело за отнемане на родителски права. Неискам да завися от него, после мога да му давам да вижда детето, когато поиска, ако толкова много иска и ако се държи добре, но неискам да съм зависима от него. Той и без друго с нищо не ми помага дори пари не ми е давал, откъдето и да го погледнеш само проблеми ми създава.

# 3
  • Мнения: 1 809
Ами и при мен е така..Замина преди 4г.,не се е сетил да пита как детето,а сега вижте ме колко съм загрижен.А след 2 седмици пак заминава и не е ясно кога пак ще реши ,че има дете.Детето няма спомен за него.единствения спомен е,как с един мъж/каза му и името/сме ходили до Билла..Не искам да причиня на детето си това.Направила съм всичко възможно да живее в спокойна обстановка и виждам,че детето е наистина спокойно,щастливо...На мен ми пращат иначе издражката от 60лв.,но то няма и как да не я праща,иначе ще има проблеми когато излиза от границата.Аз също искам да го лиша от род.права,но знам че е много трудно ..

# 4
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
        Биологичния баща на внука ми си видя детето 2 пъти за 8 години.Първия път му се обадихме,че детето ще го оперират,стоя половин час и не се и обади ,да пита след това как е...Вторият път-трябваше да даде декларация,че е съгласен детето да отиде при майка си в Италия,но с уговорката да получи бележка,че е платил неплатената издръжка!!!Той си получи бележката,стоя с гръб към детето и не му донесе и 1 дъвка дори,както и първия път в болницата.Не го мразя,съжалявам го,някой ден ще си умре сам,като куче!

# 5
  • Мнения: 2 863
Ето какво забелязвам аз. Дъщеря ми е по-голяма от твоето дете(2.5)... виждала е баща си епизодично, в последната година по скоро рядко( 1 на 2 месеца примерно)... умирах си от ужас как да  се оправя с неговото непостоянство и какво ще обяснявам и т.н. Напоследък, въпреки редките им срещи започна много настойчиво да го търси и направо да реве за него... Та забелязвам аз, че макар да е много отракана и много да се сеща, че все пак зависи от мен  как приема нещата( ЗАСЕГА:)) значи тя мрънка и го иска, а й казвам, че не знам къде е  в момента или пък казвам"работи", тя пак и аз пак така отговарям и  виждам, че засега това върши работа.  Аз оставам спокойна и тя след малко вече пита за някой друг.
С цялото това многословие искам да кажа, че аз като един радетел за връзка между баща и дете, често сърбам собствената си попара от добронамереност и въпреки това като тегля чертата не съжалявам.
Така че,  ако се обади и иска да види детето- ми нега го види, да го заведат вашите( БРАВО ЗА ТАЗИ ИДЕЯ) ако пак не е съгласен значи има други цели човека, щото ако само детето си иска да види, а не да види може ли и колко ще те разлюлее с изключтелната си персона, ще е съгласен да види детето с вашите.
А пък ако ти се чувстваш стабилна и смяташ, че той е  вече минало... заведи го ти.... би било идеално да те види хубава със самочувствие и БЕЗРАЗЛИЧНА:))  КЕФ Joy

# 6
  • Мнения: 6 417
        Биологичния баща на внука ми си видя детето 2 пъти за 8 години.Първия път му се обадихме,че детето ще го оперират,стоя половин час и не се и обади ,да пита след това как е...Вторият път-трябваше да даде декларация,че е съгласен детето да отиде при майка си в Италия,но с уговорката да получи бележка,че е платил неплатената издръжка!!!Той си получи бележката,стоя с гръб към детето и не му донесе и 1 дъвка дори,както и първия път в болницата.Не го мразя,съжалявам го,някой ден ще си умре сам,като куче!
Егати кви хора има. Моят бивш съпруг не се сеща нито за Коледа, нито за рожденния ден на дъщеря ми поне да звънне. Камо ли издръжка да чакам.

# 7
  • Мнения: 357
Прави сте, има ужасно безсърдечни хора! Бабата на сина ми не го е виждала откакто беше на 1 или 2 месеца, среща го с майка ми по улицата и се обръща на другата страна, не го поглежда дори и от чисто любопитство да види колко е пораснал! #2gunfire
А за другото - Jaly много си права! Мисля, че връзката между детето и баща му е много важна, особено за момченце и все пак си заслужава да опитам дори с цената на повечко изхабени нерви. Пък и мисля, че сега е момента да дам шанс на "таткото" да се докаже, защото даже и да се провали, детето не е достатъчно голямо, за да разбере какво се случва. Една-две срещи с някакъв непознат чичко няма да навредят на детето, ако след това се окаже, че целите на баща му не са били толкова чисти.
Ще направя усилие и ако пак се обади смятам да намеря половин час за него, разбира се, ще ме види в целия ми блясък - усмихната и самоуверена! Sunglasses Повече никога няма да му позволя да ме види разтреперана и разплакана!

# 8
# 9
  • София
  • Мнения: 2 967
Виж, аз съм дете на разведени родители и Ви разбирам, въпреки че нашите си запазиха добрия тон след развода. Моето мнение е, че детето трябва да познава татко си, ако бащата реши пак да не го търси - още по-добре. След като го познава една такава ситуация винаги ще отвори очите на човек, все пак това дете ще порастне, защото обратния вариант, т.е. репликата "Майка ти не позволяваше да се виждаме, когато беше бебе, а после малко дете и нямаш спомен ..... и т.н., т.н." ще ти донесе много повече неприятности и с бащата, и с детето.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 493
Ще направя усилие и ако пак се обади смятам да намеря половин час за него, разбира се, ще ме види в целия ми блясък - усмихната и самоуверена! Sunglasses Повече никога няма да му позволя да ме види разтреперана и разплакана!
Hug Hug Hug
Точно така, покажи му какво съкровище си и нека се изяде от яд като те гледа и знае какво повече никога няма да има. Демонстрирай му колко добре се чувстваш /дори да не е така/ и се старай по време на срещата да демонстрираш перфектни отношения с детето -бъди мила, не му прави забележки, не му се карай, дори да направи неща които по-принцип не позволяваш.
УСПЕХ  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 2 967
Ще направя усилие и ако пак се обади смятам да намеря половин час за него, разбира се, ще ме види в целия ми блясък - усмихната и самоуверена! Sunglasses Повече никога няма да му позволя да ме види разтреперана и разплакана!
Hug Hug Hug
Точно така, покажи му какво съкровище си и нека се изяде от яд като те гледа и знае какво повече никога няма да има. Демонстрирай му колко добре се чувстваш /дори да не е така/ и се старай по време на срещата да демонстрираш перфектни отношения с детето -бъди мила, не му прави забележки, не му се карай, дори да направи неща които по-принцип не позволяваш.
УСПЕХ  Hug


Много умно и много добре написано! Поздрави!

# 12
  • Мнения: X
.. т.е. репликата "Майка ти не позволяваше да се виждаме, когато беше бебе, а после малко дете и нямаш спомен ..... и т.н., т.н." ще ти донесе много повече неприятности и с бащата, и с детето.
Това е истината според мен. Дефакто от гледна точка на детето - то няма да спечели нищо от този си баща /понеже ти знам случая и е като моя - та изхождам от личния си опит/. Едно е баща, живял с детето, оказал подкрепа на майката когато й е било особено нужно и познавал детето си - и после развел се след 2-3 години, съвсем друго е още от бременността да не го е еня. Тези хора не са правили деца с мисълта, че искат да имат деца, а с друга някаква мисъл /не ми е ясна, ако изобщо съществува  Wink/ - и идват да ги виждат ЕДИНСТВЕНО за чиста съвест ... и отвреме навреме за да си погъделичкат егото че още се спичаш от тях. Е това е.
Та мисълта ми беше - надали това дете нещо ще получи от този човек. Иса много хубаво беше казала - детето има нужда от любов, възпитание и пари. Помисли, кое от тези неща твоето дете ще получи от този човек.
Но постингът на Гербер ме навежда и на други мисли. Имаш интерес - за да си добре ти самата и никой друг - да се видят - за чиста съвест - този път на тебе обаче. Някой ден детето ти няма да обвинява, че ти не си давала да се вижда с баща си. Знаеш ли го малкото като стане голямо какъв акъл ще му дойде - току виж си внушило че баща му е страхотен човек - ще излезеш ти виновна. Пък нека си го познава - само ще си направи изводите кой крив кой прав.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 967
.. т.е. репликата "Майка ти не позволяваше да се виждаме, когато беше бебе, а после малко дете и нямаш спомен ..... и т.н., т.н." ще ти донесе много повече неприятности и с бащата, и с детето.
Пък нека си го познава - само ще си направи изводите кой крив кой прав.



Повече не е нужно нищо! Бащата сам се е доказал какъв човек е. Нека детето да има свободата да преценява само, а едно дете, което е растнало само с един родител го има този ъкъл. Повярвайте ми!!!

# 14
  • Мнения: 4 458
Става въпрос детето да познава баща си и как ще му се отрази това? Ами ако таткото утре пак реши, че неиска да го вижда? Нямам му доверие на този човек!

Мисля че детето има право да опознае баща си. Ако самия баща не е проблемен тип и наистина само иска да види детето .. защо не. Ти си познаваш човека най-добре. Ако единственото ти притеснение е че не може да се разчита на него и че няма да е постоянен с вижданията по-добре заведи детето. Нека се запознае с баща си и сам разбере що за човек е. Вярно че ще е трудно и ще се наложи на дълго и на широко да обясняваш защо така става, но поне детето ще придобие лична представа и след време няма да може да каже : "заради теб и твоите страхове не познавам баща си!"



Общи условия

Активация на акаунт