зеленчуковите пюрета-домашни

  • 1 685
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 284
ще започна със зеленчуковите пюрета от другата седмица и ми казаха че било по хубаво да си ги правя в къщи, като зопочна с картоф, на другата седмица картоф и морков и мляко разбирасе и така да добавям различни зеленчуци било по хубаво от това да ги копувам вие как сте правили?

# 1
  • Мнения: 1 448
Почти само на домашни я караме, ряяядкооо му купувам  Hug Не ми е нито сложно, нито досадно да му готвя  Laughing

# 2
  • Мнения: 5 790
Точно по същия начин. Сама си правя пюретата и до ден днешен. Но пък и Виктория отказва да яде купени, няма значение от марката. Пробвах всичко, което се продава, само готвеното вкъщи яде.

# 3
  • Мнения: 3 042
Аз захранвах с купени.
На щерката съм правиля на времето и домашни, но на малкия не - поради липса на време и защото сега има по-голямо разнообразие от готови.

А ако захранваш с домашни това е начинът за захранване който си описала.

# 4
  • Мнения: 79
запо4нахме с домашни ама тои нещо не ги искаше,и давах купени но един ден една майка с която  се разхождаме заедно му даде една лъжи4ка от неиното домашно пюре на неиното дете  на Марти му хареса и от ножо пробжах с домашно и от тогажа сме само на домашно приготвени пюрета  chef newsm44

# 5
  • Мнения: X
Зеленчуковите и кашите са ми домашни.
Плодовите - купешки - от домашните получава ужасни колики и плаче като малко бебе и не давам вече. Много ми се иска, защото сега е сезона, но нищо - догодина като порастне ще си ги яде.
Така че внимавай.

# 6
  • Мнения: 4 428
Аз също пробвах с домашно пюре да започна /картоф/, но не мога са пасирам добре толкова малко количество, както се дава в началото и за захранване караме с купешки. Като си стигна дозата си правя домашни. Аз за сега съм правила само с картоф и тиквички и станаха много по-вкусни от същото пюре на Хип  chef Но пюретата с моркови ги купувам, защото не мога да намеря свястни моркови. Другата седмица ще дам тиква и съответно и тях ще ги купувам, защото тиква още няма. Като въвеждам останалите зеленчуци ще видим как ще процедираме. Лошото, е че нямам много домашни зеленчуци и ако искам да правя аз пюретата трябва да ги купувам от пазара. Чудя се дали да се престраша Rolling Eyes newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз захраних с купешки.Все още не смея да купя от пазара.вимала съм картофи и моркови-домашни.

Ако купуваш от пазара ги кисни предваително по 30-тина минуи с цел намаляване на нитратите.

Горе е закована и тема за нитратитемн полезна-прочети я !

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И ние се захранихме с купени пюрета.Пробвах само с картофче-получи се долу-горе.Единствено тиквата беше домашна.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 019
Захранвах с купешки, според мен това  е по-добрият вариант за захранването - консистенцията на пюрето е идеална за бебчо, при производството на пюрето има някакъв контрол върху нитрати и други химии, а и разнообразието на купешките пюрета е огромно.

# 10
  • Мнения: 683
Захраних сина ми с купени на Хип, но не ги ядеше много и започнах аз да му варя - обожава тиквичката, винаги слагам картоф, морков, тиквичка, чушка, понякога и парченце домат... А съм сигурна, че зеленчуците нямат грам нитрати, понеже са от градината на баба ми...
Не добавям АМ, защото тогава не изяжда 180 мл.

# 11
  • Мнения: 535
Всичко си правя сама и до ден днешен Peace Нищо не купувам, не ми отнема време, но вместо да замразявам, си ги стерилизирам направо в бурканчетата и после отварям и давам  Flutter Влади много обича пюретата ми, но е имало случаи и да се опъва. Мисля,ч е всяка мама може да готви на бебчето си, стига да има желание и време  Peace

# 12
  • Мнения: 6 164
На Кристиан му понесе само Хип. Нищо домашно и никоя друга купешка марка. Като започне да поема повече без проблеми, ще започна аз да му ги правя или ще пробвам други марки. Засега не се доверявам на това по сергиите. Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 2 431
Мами, ще ме извините пак съм "не съвсем по темата",ама ще питам:
за зеленчуковите пюрета е ясно, че зеленчука трябва да се свари, ами за плодовите, трябва ли първо плода да се свари и след това да се консервира?Например ябълката е твърда, прасковата ще я пасирам сурова, а сините сливи с ципата ли ги слагате, ако ли не как се бели, много въпроси имам, никога не съм правила пюрета...? newsm78

# 14
  • Мнения: 4 428
Еми, аз знам, че за пюретата ВСИЧКО се вари преди това. По-сочните плодове и зеленчуци ги варя на пара, а по-твърдите направо във водата. Всичко беля преди да го пасирам или още преди да го сваря.

Общи условия

Активация на акаунт