генетични изследвания?

  • 3 045
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 172
Здравейте!Искам да попитам какво представляват генетичните изследвания. Confused: По какъв начин се взимат?Болезнено ли е?За колко време става?Каква е разликата между мъжките и женските генетични изследвания?Какво се взима от всеки от тях?За колко време стават готови? Thinking
  Май ви затрупах с въпроси ,но ако някой може да ми даде информация....ще му бъда адски благодарна. Flutter

             Close-mas:

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
взимат ти кръв и после звъниш като луд да питаш кога са готови резултатите...обикновенно 1-2 седмици се бават...

# 2
  • Мнения: 261
Взимат ви кръв и на двамата от вената. Преди 2 години ходихме в МБАЛ "Св. Георги". там имаше медикогенетичен кабинет. Правиха някаква анкета, взеха кръв и може би за около месец станаха.
Тогава имаше национална програма за борба с малформациите и бяха безплатни, сега не зная как е. Телфона, който имам е 602 445.
Не е страшно, обади се.
Успех!

# 3
  • Мнения: 217
Взема се венозна кръв,доколкото си спомням на гладно.Резултатите излизат за 15-20 дни,нашите излязоха за 20дни.Не е болезнено ситурна съм ,че са ти вземали венозна кръв.Нашите бяха безплатни и все още са ако лекаря от кабинета прецени ,че са ти необходими,правихме ги защото имах спонтанен аборт с Гроздовидна бременост.

# 4
За какви генетични изследвания говориш? Кариограма или биохимичен-скрининг. Най-добрата лаборатория за такива изследвания е в Майчин дом. Биохимичния скрининг се прави около 16 г.с. Взима се кръв от вената и резултатите са готови за една седмица. Изчислява риска от синдром на Даун, увреждане на невралната тръба и някои други. Кариограмата се прави и на двамата родители пак към 16г.с. Показва хромозомни аномалии. Пак се взима кръв, но резултатите отнема от 10 дни до месец. Моят доктор ми каза, че биохимичния скрининг и ултразвуковото изследване са достатъчни за установяване на хромозомни аномалии. Всички тези изследвания са свързани с много нерви и притеснения. Успех!

# 5
  • Мнения: 81
а ако питаш .за амниоцинтеза ще ти отговоря веднага-не боли/само страх голям....и претиснение докато излязат резултатите,за месец са готови.....

# 6
  • Мнения: 1 150
аз знам че генитични изследвания се прават като се взима проба от околоплодната вода
за кръв лекарката нищо не ми спомена

# 7
  • Мнения: 4 414
погледни тук
има доста неща за генетичните изследвания

Общи условия

Активация на акаунт