Ваксини и прием в ясла

  • 927
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Здравейте, поради заболявания на малкия сме 2 ваксини назад. За едната /която се бие на 1 г. 1 м./ ще го водя идната седмица, ако да чукна на дърво сме здрави, но за другата трябва да мине месец и няма да успея да му я сложим до датата на която ни викат в яслата - 18.09. Та въпросът ми е - отказват ли да приемат деца, които не са ваксинирани с всички задължителни ваксини или не е проблем? Изобщо пишат ли се някъде ваксините, след като не съм виждала  педито да си записва?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 927
При приемането на детето в ясли се изисква Здравната книжка с нанесените имунизации. Моето дете е с индивидуален имунизационен план, тъй като е недоносен. Мисля, че не би трябвало да има проблем/силно се надявам, защото той не е имунизиран с коклюшна компонента/

# 2
  • Мнения: 7 378
                 Изискват се всички ваксини задължителни до навършената възраст на детето.Ако има закъснение на някоя или индивидуален план на ваксиниране по определени причини педито трябва да даде бележка защо е така.В противен случай риска е много голям за връщане ,да не кажа,че връщането от ДЯ е почти сигурно.Ако няма ваксините и бележка защо ги няма ХЕИ глобява веднага служителите в ДЯ.
Мисля, че не би трябвало да има проблем/силно се надявам, защото той не е имунизиран с коклюшна компонента/
Няма да имаш проблем,че няма коклюшния компонент - в дадени случаи той задължително не се прилага,защото е опасен за детето.Мисля,че периода от една ваксина до друга /имам предвид само ДТК/ ако е голям К не се слага или ако детето е минало определена възраст.Нещо такова беше .Ние също нямаме К и даже педито предупреди сестрата да сложи само ДТ за да не стане фал.

# 3
  • на село
  • Мнения: 3 901
Радослава тръгна на ясла на 1 годинка, естествено не бяха и поставени всички ваксини, така че не е никакъв проблем.

А последната ДТК и беше сложена миналия месец, т.е на 2г. и 2 мес. и както е казала
Didia  тогава не се слага коклюшния компонент, понеже закъсняхме, а периода за който се поставя мисля, че беше 1г. и 11мес. или 2г.

Относно записването на ваксините - дъщеря ми има имунизационен паспорт, който стои в нас
и картон, който е при личния лекар, поставянето на ваксината, със сериен номер на самата ваксина и дата, отбелязват и на двете места

Общи условия

Активация на акаунт